Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Ča Mirkyš
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2016 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy Gio

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Ča Mirkyš »

Zdravím všechny kdo mi budou ochotni poradit :) , už 4 den pročítám recenze telefonů. Začal sem u telefonu ZenFone 2 ZE551ML, pak sem se posunul k LG G3 pak zjistil že už je G4 a G5 ale ten už je v jiné cenové relaci. Taky sem koukal na samsung ale tam jediné co by šlo tak asi s5mini. První co mi kamarád doporučil byla Huawei p8 lite ale co se této značky týče tak jí prostě z nějakého důvodu nevěřím :D Dál to tady asi nebudu rozvádět. Vzhledem k mému dosavadnímu zařízení které nedávno oslavilo 5 let a je už prostě nedostatečné co se aplikací a všeho ostatního týče. A když už si budu po takové době nějaké nové zařízení kupovat tak bych chtěl něco kvalitního, spolehlivého, s kvalitním výkonem taktéž i foťákem, co se výdrží baterie týče je to asi u všeho podobné si myslím. Snad poslední podmínkou je plynulost telefonu, spíše systému. Telefon hodlám používat tak nějak klasicky nějaké hry, sociální sítě, internet a různé aplikace.

Tady už končím. Budu rád za každou radu a doufám že mi to pomůže při finálním rozhodnutí :) . Předem děkuji všem.

PS: Snad všem známějším značkám jsem otevřen, jenom nechci něco vyloženě čínského. :)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od koumes »

LG G4 Cajk Nexus 5X 32 i ty Huawei tam patri a az na par drobnosti v UI systemu a blbosti v podobe task manageru atd ok.
Jinak jde si i na webech prodejcu Alza CZC Mironet atd vybrat dle parametru.Tyka se novych.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Cleric »

LG G4 a nemáš co řešit...nebo pokud by jsi chtěl Pure Android, tak se podívej na již zmiňovaný Nexus 5X 32 GB verzi.

Ještě by stál za návrh Sony Xperia Z3+
morfe
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 19, 2016 9:04
Zařízení: L920

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od morfe »

co Honor 7 ve srovnání s výše uvedenýma telefonama?

Papírové srovnání mluví pro Honor 7, zajímají mě však reálné zkušenosti. Jak to tedy je?
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Bohužel Honor jim konkurovat moc nemůže. Telefon to špatný není, cenově relativně dostupný, ale v porovnání třeba s Z3+ nebo Nexus 5x popřípadě G4 bude lehce zastávat. Ať už foťákem nebo plynulosti a výkonem.
Ča Mirkyš
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2016 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy Gio

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Ča Mirkyš »

V první řadě děkuji všem za rady :) , teď jsem trochu na vážkách mám tedy vybráno že to bude LG G4 nebo Nexus 5X. Teď si nevím rady kudy do finále. Co se mi líbí na G4 jsou 3 gb ram. Co se systému týče tak sem četl že to je taky v pořádku. Na druhou stranu co se mi líbí u N5X je čistý a nový android ale co jsem zde četl recenzi že má vyjít nebo už snad vyšel Nugát na N5X a zbyde tam jenom 500 MB v ram, s to mi přijde málo nebo to tení málo na různé aplikace. spíše hry?

Tak bych tedy poprosil na toto nějaký názor jestli je který by mi pomohl s finálním rozhodnutím.

Předem opět děkuji :)
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Všeobecně LG nemá moc dobře řešenou správu ram, tudíž ty aplikace se tam moc nedrží. U Nexusu to je o něco l3osi, nicméně zázrak to taky úplně není. Jinak 3 Gn rám u prostředí od LG vyjde úplně stejně jako 2GB ram u čistého androidu. P4oste to bohatě stačí. Jinak u Nexusu už dost lidí běží na N androidu a zatím si to každý jej chválí. Mel jsem oba a ona jsou to super kousky. U LG mě bral foťák, u Nexusu zase super čtečka a v podstatě i display.
Ča Mirkyš
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2016 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy Gio

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Ča Mirkyš »

Tak už to vypadalo že sem se rozhodnul pro LG G4 ale jak sem tak víc a víc četl různý diskuze a tak, tak sem se taky dočetl že na některých zařízeních je problém s dotykem a třeba i s podivnými čárami na displeji. S těmi čárami nebyl problém u reklamace a všechno LG zreklamovalo a bylo po problému. Ale když by sem si ho kupoval a nesehnal bych ho na prodejně a i kdyby tam tak bych si ho chtěl objednat s czc ale tam mají jenom EU distribuci (kterou by mohli mít i v nějakém tom obchodě) což by znamenalo že do servisu by to šlo k nim a né přímo k LG a nevím jak by to dopadlo. S tím špatným dotekem nevím jak to aktuálně je, třeba vyšla nějaká aktualizace nebo jestli to byl/je problém přímo displeje? Taky sem četl (ale pouze ojedinělý) komentář se prý displej vypaluje tak nevím co je na tom pravdy.

Takže další "starosti" jsou na světě :D Tak prosím jestli mi k tomuto někdo můžete něco říct, vyvrátit, upřesnit cokoliv tak budu rád!
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od bigt »

Mám Nexus 5X a s RAM teda nemám žádný problém, osobně za ty peníze bych ho bral znova. G4 je dobrá, o té sem taky přemýšlel, ale prostě čistý Android je čistý Android. Neseká se...
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od vormen »

Taky bych tohle neřešil a rovnou vzal Nexus 5x s 32GB. To je prostě jistota, navíc s dobrým foťákem. Akorát ta výdrž na jedno nabití bude malá.
slawei
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 26, 2010 18:15
Zařízení: iPhone

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od slawei »

Nexus 5X na androidu 7.0 má o dost lepší výdrž na baterii díky nové verzi doze. Zvládá i 2 dny. Já bych právě kvůli podpoře bral nexus. Jeden hlavní update by měl 5X ještě získat, kdežto u G4 si myslím, že ne.
Ča Mirkyš
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2016 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy Gio

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Ča Mirkyš »

No nic lidi už mám jasno. Nakonec to teda vyhrál Nexus 5X :) teď už jenom najdu kde ho koupím a bude vystaráno.

Na závěr bych vám všem chtěl opravdu MOC poděkovat za váš čas, názory, rady a tipy. Ještě jednou díky! :)
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od vormen »

Moc dobře sis vybral, spokojenost zaručena.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Radek Hulán »

U LG G4 byl ten problém s čárami na displeji snad u jedné vadné první dávky. Stane se.. Dnes asi těžko :)

Měl jsem ten telefon a byl výborný, navíc zaoblený kožený zadní kryt je luxus. Super je i laserové ostření, je hodně rychlé.

Ale Nexus 5X je taky fajn volba.
danikd
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 30, 2009 16:47
Zařízení: HTC Diamond

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od danikd »

Ahoj,

vim ze uz je asi pozde,a le co OnePlus 2? Cenovka je ofiko za 64GB verzi 8990 s postou zdarma, CPU lepsi nez NExus, grafika o dost lepsi, 4GB RAM, fotaks IOS a laserem na urovni G4, cisty Android ... sice vetsi 5.5" ale to ybch bral jako vyhodu ...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Cleric »

Foťák v Oneplus 2 je docela bída a rozhodně není lepší jak u LG G4. Měl jsem oba tak mohu docela srovnávat.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Jak říká Cleric, foťák u LG G4 je úplně někde jinde, než u 1+2
Ča Mirkyš
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 19, 2016 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy Gio

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Ča Mirkyš »

Pozdě rozhodně není :) Telefon si budu kupovat až na konci prázdnin. Kouknul sem se tedy na OnePlus 2 a telefon je to dobrý hrozně se mi líbí po hardwarové stránce, i čistý android s menší nástavbou. Otázkou je jaký Android se nachází v telefonu teď jestli proběhl nějaký update nebo ne? Ale všemu tomu vévodí prostá reklamace se kterou by byly asi problémy, nebo ne? A také sem četl něco a Čínské/Evropské verzi ale s tím by předpokládám nebyl problém když bych si to koupil přímo od nich ze stránek nevím jestli to tam je na výběr nebo vám ho pošlou na základě kam si to objednáte. Ještě k té reklamaci se mi jedná hlavně o to že bych molh třeba chytnout nějaký vadný kus který by se přehříval... A potom jak to řešit? :)

Budu rád když se mi k tomuto nějak vyjádříte a popřípadě poradíte, vysvětlíte co a jak. Díky :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Nové zařízení max. kolem 9000 Kč

Příspěvek od Tedy »

Kup si nějaký Samsung,huawei/honor,lg či pokud se ti líbí xperii a budeš mít klid.
Nákupem ze zahraničí dost usetris ale za problémy a čas při případné reklamaci (hlavně ten čas asi, ani cinani problémy moc nedělají) to asi nestojí.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů