LG G4 vs. Lumia 950 XL

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od tgriger »

S tým sa nedá než súhlasiť. Každopádne univerzálny Skype sa chystá.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od amentma »

Ja som tiež prešiel z L920 na L950. Pravda je ale taka, ze W10M ma zdaleka tak neberie ako to boli predchádzajúce verzie. Co sa týka apps, mam pocit ze cim novšie tým horšie. Nepáčia sa mi UWP, natívne apps pre W10. Ani dizajnovo, ani funkcne žiadna slava. Hlavny dôvod prečo ostávam na L950 je dualsim, ktorý sa v tomto segmente ťažko zháňa aj na Androide.

Keby som nenosil dve sim, išiel by som asi do ajfona. I ked sem tam prezriem appstore na ženinom telefone a nechápem, co furt niekto riesi kvalitu apps na windowse. Asi mam špecifické potreby a vkus, ale na iOS som bud nenašiel vôbec appku, alebo našiel ale nekvalitnú, padajucu, alebo len platenú, pričom ale vela krát tie platene nie su ani o kus kvalitnejšie ako bezplatne. Bezne veci ako dlna stream do tv, tracking zásielok slovenskej posty, nejaky zápisníček na prevádzku auta, snehové správy, a pod.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Krayzie »

amentma píše:Pravda je ale taka, ze W10M ma zdaleka tak neberie ako to boli predchádzajúce verzie.
Pravda, W10M uz nie je tak ortodoxne "iny", ako bolo pre mna neprekonane WP7, ale stale je to UI/UX na mile pred iOS/AOS.
amentma píše:I ked sem tam prezriem appstore na ženinom telefone a nechápem, co furt niekto riesi kvalitu apps na windowse. Asi mam špecifické potreby a vkus, ale na iOS som bud nenašiel vôbec appku, alebo našiel ale nekvalitnú, padajucu...
Mam podobnu skusenost s AOS na Z5 Compact. Sice tam je zopar aplikacii, ktore by som na W10 privital, ale celkova kvalita aplikacii nic moc, hlavne designom, ale ani stabilita neoslni. Mozno su to hlavne mainstreamove appky (FB, twitter, snapchat, hry, ...), ktore robia ten "obrovsky" rozdiel, ale kedze tie idu mimo mna, tak rozdiel nepocitujem.
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od mcquack »

Jediná aplikace, která mi na W10 vyloženě chybíchybí, je alternativa k maps.me. O to více, že už není možné stáhnout mapy Číny, Koreji a Japonska offline a žádnou rozumnou a rychlou alternativu jsem nenašel.
Canary
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 07, 2013 23:28
Zařízení: Lumia 920 black

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Canary »

Môžte sa aj podeliť, alé wm app používate, možno sú tam aj také o ktorých som netušil (ako tie wmm jizdni rady) a pomôže mi to v rozhodovaní :)
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od tgriger »

Na hudbu používam Deezer Music.
Cestovný poriadok riešim pomocou CG transit.
Navigaciu používam Sygic, super sú aj Mapy.
Na geocaching používam Geocaching Plus.
Na instant messaging používam GroupMe.
Ešte mám mapy.cz, na ceny benzínu mbenzin.cz.
Onecalendar mam kvôli manželkinmu kalendari, ktorý mi nezdieľala na Googlu.
Banku mám u Airbank a Fio, obe majú natívne aplikácie.
Samozrejme mam aj ďalšie veci, ale už nič zvláštneho. Facebook beta, twitter, nextgen reader, mtalk...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Krayzie »

Outlook Mail + Calendar
NextGen Reader
Trakter
Authentificator
IMDB
Model Aladin
Waze
Mapy
TB Citacka
Tatra Banka
TB Viamo
mBank
Remote Desktop
WhatsApp
SofaScore
SME.sk (toto je jedna z tych mala, ktora potrebuje novu verziu ako sol)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Tedy »

Neuděláš chybu ani s jednim, jsoubto fajn telefony, na tobě už je který OS ti bude více vyhovovat a které aplikace presne a v jaké kvalitě potřebuješ, tito je míření na 950xl, doporučuji oba v nějakém showroomubosahat, řádně potrepit a taky si zjistit zda tebou požadované aplikace v případě WIn10mobile, vubecbjsouba co vše nabizeji u androidu netřeba.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od amentma »

Krayzie píše: SME.sk (toto je jedna z tych mala, ktora potrebuje novu verziu ako sol)
Prezradim ti tajomstvo, tu aplikaciu som robil ja :) bohuzial s prevadzkovatelom toho portalu sa neda normalne rozpravat. o update som sa ja osobne pokusal uz asi 5x, uznas ze chodit za nimi neustale s ponukami na update je praca pre jehovistov, nie pre normalneho vyvojara. Raz (asi pred rokom) ma dokonca kontaktovali oni, cize to vyzeralo ze ten update nakoniec bude, skaredy dizajn, hamburger menu, vsetko :) bohuzial to zas islo do stratena, pretoze oni sami nevedia... vid ich aplikacia na ostatnych platformach, ktore uz medzicasom zase redizajnovali, iOS uz nema hamburger a pod.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Krayzie »

Zaujimave. SME.sk pre WP aj W8 boli super (a fungovali v nich vzdy cele clanky bez piana :-) ). Po zmene designu webu SME.sk uz ale ani jedna appka nefunguje korektne a casto padaju. To, ze sa uz nedaju citat cele aj platene clanky mi nevadi, mam v plane si SME.sk predplatit, ale pokial nebude nejaka nova UWP aplikacia s moznostou prihlasenia sa k "premiovemu" obsahu, tak odo mna nedostanu ani cent. Skoda, ze su taki natvrdli, bolo by fajn, keby sa rozhodli pre nove verzie (vlastne iba jednu UWP verziu). Dufam, ze sa podari ich k tomu dotlacit.
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Pacikx »

Zdravím,
jakožto poměrně čerstvý majitel 950 XL (bazarovka za pár korun) přihodím pár postřehů.
Telefon jsem koupil jen tak na hraní, jelikož jsem chvilku zkusil W10M Insider na Lumii 820 a vcelku se mi zalíbil- jinak používám S7 Edge a iP6s+.
Velice se mi líbí zák vzhled, rychlost, atp... Ale tohle vše je k ničemu, když vestavěný prohlížeč (Edge) je úplně nanic (některé stránky nezobrazuje korektně, případně dlouho načítá, kolikrát se nedá psát do diskuzí, protože nevyjede klávesnice nebo nejde vybrat pole pro text, atp... u iOS a Androidu vše v poho), a kvalitnější alternativa není - to co je na storu je spíše k smíchu, než k tomu, aby si to používal.
Také mně neskutečně zarazilo, že ve Store nejsou lokální aplikace - třeba jízdní řády - opravdu nechci kupovat od WMM za 55kč, když všude jinde jsou zadarmo. A bohužel webová verze idos.cz mi každou chvíli blbne...
Dále FB messenger - absolutní tragédie. Ať už normální verze, nebo nová Beta (mimochodem v ČR nejde nainstalovat a musíš změnit region na Německo). Horší aplikaci snad nikdy nikdo neudělal. Otevírání konverzace někdy trvá i 10 sekund!!! samo sebou, že jen v případě, že ti něco přijde, protože se mi několikrát za den stane, že zpráva mi přijde třeba až hodinu po tom, co jí protějšek odeslal - a tohle je bohužel chyba aplikace pro WP, protže všude jinde to funguje v pohodě.

Bohužel by se takto dalo pokračovat do nekonečna. WP jsem používal tak nějak od verze 7.5 kdy jsem začínal na Omnii 7 a HTC Titan, vždy jsem jim fandil a stále fandím, ale momentálně, v tomhle stavu a s tragickým nedostatkem aplikací, nemluvě o kvalitě těch co jsou dostupné, je tento OS naprosto nepoužitelný, k čemukoliv jinému než volání/SMS a tu a tam přečtení novinek přes ten zázračný Edge...

Takže za mně - vem radši G4 - Android má sice taky dost chyb, ale stále je na tom o hoooooooodně lépe než W10M...
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od tgriger »

Záleží na osobných preferenciách a použití.
Viem že to niekoho prekvapí, ale je dosť ľudí ktorí facebook nepoužívajú a nemám pocit žeby žili nejaký menejcenný život.
Ja ho teda mám (facebook beta), ale len sa dívam na príspevky, ja sám neprispievam. Upozornenia mám vypnuté.
Takže nie je nutné paušalizovať, každý používa mobil na iné veci a čo je pre jedného dôležite, inému vadiť nemusí.
Z edge som problém nezaznamenal, ale to bude zase o tom na ake stránky človek chodí.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů