Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Preco nemam v nastaveniach fotaku moznost 120 fps ? to je az od nejakeho vyssie buildu ? :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Bouska
Nevím jak to myslíš ted jsem to zkoušel, zprávu v messengeru jsem přečetl a přesně po šesti minutách zvuk a ikonka v liště, ja ji vysunul viděl zprávu a dal vše smazat.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Práve som testoval - bezny ubytok v kuse 1%
Ubytok s vkuse zapnutým glance 1,33%

Čiže článok na allaboutwp je blbost
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

ManT píše:Bouska
Nevím jak to myslíš ted jsem to zkoušel, zprávu v messengeru jsem přečetl a přesně po šesti minutách zvuk a ikonka v liště, ja ji vysunul viděl zprávu a dal vše smazat.
myslim když mas zamcenej telefon a přijde ti zprava, tak z vrchu vyjede seda lišta s náhledem te zprávy, kdy ji odsouváš nahoru jako ze ji nechce vidět, tam me telefon nani neustale upozorňuje a zvoní.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

aha, to musis tu listu stiahnut a notifikaciu vymazat
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

bouska
Jo jasny tak pri zamčeným telefonu jsem to nezkoušel, az to půjde prubnu a dam ti vedet hele.

EDIT:
Tak jsem ted na FB+Chatu pres NTB s nekym si pisu a dve sekundy po tom co prisla zprava na ntb mi zaznela notifikace i na lumii, pri zamceny obrazovce, probudil jsem ji, stahnul listu a zkouknul jen nahled, neotviral ani nemazal...dal to zatim neupozornuje, a ikonka obalky v liste zmizela,tohle jsi myslel?
Zda se ze to chodi jak kdy, predtim se spozdenim ted je to ok, kaslu na to tak casto chat zase nepouzivam abych to resil.
alda2
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: pon led 02, 2012 8:31
Zařízení: L950 single sim
Bydliště: Východní čechy

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alda2 »

Mám dotaz ohledně live pictures. Udělal jsem několik fotek, které mají na začátku krátké video a nyní bych chtěl vyexportovat nějaký frame z tohoto videa, protože pak je fotka máznutá. V PC to je jako jpg soubor, ale nevím v jakém SW by to šlo. Prosím o rady. Díky
berny12
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 13, 2016 23:32
Zařízení: Iphone

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od berny12 »

Kluci váhám mezi Iphone 6s plus nebo Lumii 950 XL , ale silně váhám nad Lumii mám nějaké dotazy , aby jste rozlouskly moje váhání :-))

Zajímáme Continuum jak Vám běží edge a složité stránky např. gmail a facebook? četl jsem že je to hodně pomalé! Jinak s omezením aplikací počítám ...Dá se googl disk dát na WP ? Jak funguje tisknutí ? V práci tisknu přes druhý PC který je spojený s mojim přes wifi a je tam připojená tiskárna . Jedná se mi o to vlastním e-shop a když přijdu do kanclu jestli zvládnu ovládat vše přes prohlížeč funguje edge normálně není nějak omezen ? a pak hlavně tisk ...

Display dock dávali zdarma do konce ledna bude se akce ještě prodlužovat ?

Jsou částečně vyřešeny problémy s padáním systému a chyby ?

Je tu někdo kdo používal iphone a lumii ? Co by jste doporučily ?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

berny12 : mas moznost si niekde 950XL otestovat ?
stacilo by keby si aj normalne vyskusal na telefone rychlost facebooku a gmailu ci ti vyhovuje - rovnako to budes mat cca v continuu.
Ci je google disk na wp neviem mozno ostatni poradia - ale ak aj je tak na iphone alebo androida bude nabeton lepsi :D
Tlac na tlaciaren cez wifi mi nejak nechyta.
Display dock uz tusim neplati akcia jedine zeby to daval nejaky predajca ako bonus
System stale nie je vyladeny a moze sa ti restartovat a pod (moze to byt neprijemne ked mas na karte pin - restartuje sa ti ak ho mas vo vrecku a mohol by si byt nedostupny)

Ak sa chces 100% vyhnut nejakemu sklamaniu chod do iphonu... a na lumiu si aspon trocha pockaj... pokial pre teba nie je iphonacke prostredie sterilne nudne a nezazivne...pripadne niesi fanusik Windowsu (mysleno ze sa ti paci system, prostredie a pod.)

Mam lumiu 950 DS
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Desítky podporují tisk nativně, popřípadě se dá použít aplikace printjinni. Ale i tak se může stát, že to fungovat nebude. Ale na iP taky ne... Chce to vyzkoušet...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mposvar »

berny12:
Rozhodně si to vyzkoušej!
Já používám WP8.1 a zkusil jsem včera L950XL.
Telefon má své přednosti jako display, hw, foto-video a jiné.
Bohužel má i zápory - prostředí oproti WP8.1. "plave" v porovnání s iPhone 6s to bude ještě horší, ostatní snad odstraní (double-tap na probuzení, edge - ten je špatný, záložky, nová okna atd....), a ty ostrý hrany pro boční ovládací tlačítka - to je také něco.
A systém celkově - W10M ještě opravdu není v "nejlepší kondici".
berny12
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 13, 2016 23:32
Zařízení: Iphone

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od berny12 »

imperator píše:berny12 : mas moznost si niekde 950XL otestovat ?
stacilo by keby si aj normalne vyskusal na telefone rychlost facebooku a gmailu ci ti vyhovuje - rovnako to budes mat cca v continuu.
Ci je google disk na wp neviem mozno ostatni poradia - ale ak aj je tak na iphone alebo androida bude nabeton lepsi :D
Tlac na tlaciaren cez wifi mi nejak nechyta.
Display dock uz tusim neplati akcia jedine zeby to daval nejaky predajca ako bonus
System stale nie je vyladeny a moze sa ti restartovat a pod (moze to byt neprijemne ked mas na karte pin - restartuje sa ti ak ho mas vo vrecku a mohol by si byt nedostupny)

Ak sa chces 100% vyhnut nejakemu sklamaniu chod do iphonu... a na lumiu si aspon trocha pockaj... pokial pre teba nie je iphonacke prostredie sterilne nudne a nezazivne...pripadne niesi fanusik Windowsu (mysleno ze sa ti paci system, prostredie a pod.)

Mam lumiu 950 DS
četl jsem recenzi , že základní stránky jedou hezky rychle , ale při načítání prohlížeče náročných stránek je to tak si zatím jít udělat kafíčko .
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Jahoda »

Většina co má problém s Edge tak ho má přepnutý na zobrazení desktop verze.
Já teda na Edge měl problém jen jednou a to na stránce befa.cz kdy na mě vyskočila rekalma kterou jsem nemohl odkliknout, a to ještě neměli mobilní verzi webu.
Od čínských eshopů, přes diskuzní fóra, po technický weby(jako interní weby výrobců) tak i různý blogy, všechno mi na edge fungovalo.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Edge v Continuu je normalne rychly, skoro ako na Win tabletoch s Atomom Z37xx, cize ak ti stranka nejde pomaly na tom tablete, nebude problem ani v Continuu. Co mi ale robi problem, je skrolovanie stranok pomocou mysi - reakcie su pomale. Klavesnica je OK (PgUp, PgDn) a aj skrolovanie cez Continuum apku v mobile (ked mobil je jako touchpad) je rychle, takze nejde o nedostatok vykonu, ale len o dalsiu z X drobnosti vo Win10, ktore musi MS este doladit.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od KoumiCZ »

Zdravím majitele zařízení Lumia 950/950XL. Mohli byste mi prosím potvrdit nebo vyvrátit následující problém: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=213&t=39591? Děkuji mockrát.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Na tlac pouzivam priamo z mobilu hp aio remote a funguje bez problémov. Co sa edge tyka, pre mna rozhodne lepsi ako povodny ie. Konecne mam synchronizované obľúbene stránky medzi pc a mobilom, zoznam odkazov tiez (pouzuvam casto, kedze nestiham čítať všetko hned)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Edge je výborný s tím souhlasím, jen to chce mít na PC či Notebooku Win10, s IE synchronizace záložek nepochopitelně není možná, ms to v nápovědě i uvádí.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Presne tak som to myslel. Mam surface s win10 a synchronizacia zaloziek, zoznam odkazov su ok. Predtym ked som mal wp 8 a na tablete win 8.1 fungovala synchronizácia zaloziek na IEtak,ze museli byt ulozene na onedrive
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

imperator píše:Preco nemam v nastaveniach fotaku moznost 120 fps ? to je az od nejakeho vyssie buildu ? :)
zvolíš si 720/60p a potom na v hornej časti obrazovky pri nahrávaní korytnačku
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Papek uz som to nasiel - aj ked mam nastavene 4k/30 fps a prepnem korytnacku on to rovno hodi na 720p/120fps... cize je uplne jedno ake je nastavenie :) pametam si ale ze som v nejakom videu videl ze tych 120fps bolo normalne medzi rozliseniami tak preto som to tam hladal :)
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů