Windows 10: Problémy a rady

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od kalmia »

Prosím o radu. Mám nový PC. Jako primární systém chci mít Win 10 na disku C a Win 7 na log. disku D. Napřed nainstaluji Win 7 na D a zaktivuji. Pak pomocí nástroje pro vytvořen média, který si stáhnu od Microsoftu, vytvořím instalační DVD, provedu čistou instalaci Win 10 na disk C a použji Product Key z těch sedmiček. Bude to takto fungovat?
Dík.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od Sandra »

Bude to tak fungovat, dokud nespustíš ty W7, které budou neaktivované. Nemůžeš použít jeden klíč pro aktivaci dvou systémů, pokud nejde o multilicenci. Asi si budeš muset koupit ještě jednu licenci, pokud to chceš takhle provozovat.
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od newwes »

Zkusil bych nejdřív W7, upgrade na W10. Pak na D znova W7.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od pogo8303 »

tohle to by teoreticky fungovat mohlo, pokud se dělá upgrade, systém tuším přidelí jiný product key. Nejsem si jistej, co na to za pár dní řeknou servery MS, které budou kontrolovat licence... Každopádně nic to nemění na tom, že to není zrovna v souladu s lic. podmínkami...
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od kalmia »

newwes píše:Zkusil bych nejdřív W7, upgrade na W10. Pak na D znova W7.
To nejde, protože takto nebudu mít dual boot. Napřed musím instalovat starší verzi, naopak to nejde. Jinak jsem se ještě dočetl na stránkách Microsoftu, že po upgrade na Win 10 ty Win 7 můžu použít kdekoli na jiném PC (pokud to není OEM). Z toho vyvozuji, že by to mohlo fungovat i tak, jak jsem popsal. každopádně to zkusím, a když to nebude fungovat, budu muset koupit Win 10. Díky za všechny odpovědi. :smile:
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od kllr007 »

k dualboot- ale ide, staci nasledne po instalacii W7 zasa nabootovat W10, a bootrec fixmbr / fixboot..
Pripadne spraivt cez easyBCD priamo vo wine.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od kalmia »

Vyzkouším a dám vědět.
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od newwes »

Ještě k původnimu dotazu: W10 nezaktivuješ klíčem k W7, musel by jsi udělat upgrade z W7 na W10. Nejde ale o čistou instalaci. Tu můžeš udělat až podruhé, servery už si tu aktivaci pamatují a W10 můžeš instalovat na čisto.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od kalmia »

Podle Microsoftu - pokud aktivuji Win 10 verzi 1511 klíčem z Win 7, pak to funguje. Ale možná jsem to špatně pochopil, ale vyzkouším. :smile:
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 - problemy,rady

Příspěvek od gorby »

Problém s poštou? Dnes jsem na mobilu - L640xl - čekal na dva důležité maily, ale stále nic. Doma spustím notebook a maily tam jsou. Jak je to možné? Dříve jsem problémy neměl. A ještě něco. Jeden z mailů mi nepřisel přes outlook, ale v Thunderbiltu byl!!.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od relouth »

Chcem sa opytat na program Posta.
S mojim outlookmailom mam sparovane dalsie 2 maily.
Da sa nejak napisat z nova sprava,aby to nebolo len pomocou hlavneho mailu ? Detto,rovnako by som to chcel aj pri odpovedani. Outlook.com to umoznuje..

Preco nie aplikacia?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od Sandra »

Protože aplikace je parodie na e-mailového klienta. Používám Mail.app v OS X a ten umožňuje používat aliasy na kterémkoliv e-mailu, který to umí, tedy v mém případě iCloud a Outlook.com. A není to zdaleka jediná věc, kterou e-mailový klient ve W10 neumí. Možná to časem umět bude, ale je to otázka spíše let než dnů :-)
Nimbex
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 23, 2015 20:12
Zařízení: Lumia 1520

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od Nimbex »

Ahoj v novém roce. Chtěl bych se na něco zeptat ohledně přehrávání videií a filmů na PC s W10. Já používám PowerDVD 15 a sám sebe se ptám, zda není zbytečná a nestačí mi integrovaný program v W10 filmy a tv pořady. Co používáte vy, docela mě štve, že PowerDVD snad jako jediný program mi nejde tzv. funkce přichycení rohů. Díky za případné odpovědi, možná jsem to psal zbytečně.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od murder »

Používám Windows media player a co nepřehraje to pouštím na originál filmy a pořady.
Smazáni se bát nemusíš pokud neporušuješ pravidla fóra, jelikož pořádek musí být...
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od legoss »

Používa tu,niekto one drive na upload fotiek? Nakoľko som chcel niečo na vzájomnú synchronizáciu fotiek medzi mojou 950xl a ženiným 6s nainštaloval som manželke one drive. Problém je že fotky ktoré sme uploadli systém skopíroval čiže je tam veľa kopii a nove fotky resp fotky za posledných 5dni mi nevie nahrať. Vyskakuje hlaska ľutujeme vyskytol sa problém skúste za 5min... Ale trva to už asi 2 dni. Ma s tým niekto skúsenosť?
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od koumes »

Nimbex píše:Ahoj v novém roce. Chtěl bych se na něco zeptat ohledně přehrávání videií a filmů na PC s W10. Já používám PowerDVD 15 a sám sebe se ptám, zda není zbytečná a nestačí mi integrovaný program v W10 filmy a tv pořady. Co používáte vy, docela mě štve, že PowerDVD snad jako jediný program mi nejde tzv. funkce přichycení rohů. Díky za případné odpovědi, možná jsem to psal zbytečně.
KMPlayer, Media Player Cinema z Klite kodeku.Widlacky nikdy.Ale to co ty chces,nepouzivam.
A bez pripominek.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od jkubovic »

2 Nimbex:
Ja používam integrovaný prehrávač a tam kde niečo nevie prehrať tak MPC-HC.
Nimbex
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 23, 2015 20:12
Zařízení: Lumia 1520

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od Nimbex »

Já zatím VLC a celkem vyhovuje...u toho integrovaného, pokud se bavíme, který je ve W10 mi chybí posun vpřed a vzad pomocí šipek klávesnici, či jiných kláves. Jinak je celkem dobrý.
pekos
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 25, 2015 17:48
Zařízení: L830

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pekos »

Mám dostaz k poště ve win10. Včera mi fugovala normálně. Dnes po spuštění PC se nainstalovala aktualizace Windows Removal Malicious SW. Nic jiného jsem nenastavoval a po spuštění pošty se mi spustí minimalizovaná na hl. panelu a nejde maximalizovat. zkoušel jsem i přepínat přes ALT Tab. Taky nic. Ostatní spuštěné APP fungují, pošta ne. Nepomohl ani restart PC. Dělá vám to někomu?

Pekos
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

S Poštou je opravdu problém. Mám v ní přidané složky a aplikace není schopná do těchto složek sesynchronizovat poštu, která je ve webové poště viditelná. To se týká i složky Archív. Synchronizuje pouze složky Doporučená pošta a Odeslaná pošta. Nechápu, co je na tom programátorsky tak těžkého, zvláště pro špičkové programátory. :cry:
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů