Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od koumes »

Kdyby sis to tady procetl,vedel by si to.
roznovskyd
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv kvě 16, 2013 16:49
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od roznovskyd »

četl jsem snad vse tak nevim co jsem přehledl
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od koumes »

Ptal sem se na to same,ale jinak.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Zkoušeli jste dostupnost TH2 na více místech ? Doma, v práci, u kamaráda... Není to nakonec způsobeno poskytovatelem internetu, nebo routerem ? (firewall, apod..)
crixol
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 22, 2014 0:30
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od crixol »

U mě na ntb prošel update napohodu, hned. Na PC ani ťuk....
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od tompec »

roznovskyd píše:Dobrý den. Mám Win 10 Pro a stále se mi nenabízí Update TH2. zkousel jsem postupy pomocí CreationISOtool kde mi to hlásí ze nemam správnou verzi systému. A pak pomocí GetWindows10sds.exe který se ani nespustí. Licence je v notebooku a upgrade jsem prováděl v Srpnu pomocí Tool od MS. Neměl by někdo radu jak instalovat TH2?
Mám stejný problém, vyzkoušel jsem snad vše. Navíc mám na noťasu W10 už hned od začátku, kdy šly legálně updatovat z 8.1. Okolní počítače doma a v práci už November update mají a to byly aktualizované na W10 mnohem později...
Zkoušel jsem i samotný update stáhnout jako soubor ale neprošlo to.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Musíš napsat co znamená "neprošlo to".. takhle je to akorát věštní z lógru...
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od tompec »

tj. stáhnul jsem kb3118754 v 64 bit verzi a napsalo to: "Aktualizace není použitelná pro váš počítač" ... :-(

Edit: stáhnul jsem to někde z netu. Na stránkách MS by se to mělo dát stáhnout zde:
http://catalog.update.microsoft.com/v7/ ... =KB3118754
ale mi to třeba nejde...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sandra »

Musím říct, že mi došla trpělivost s Windows 10. Na tabletu Asus T100TA stále nefunguje webkamera a to ani po factory reset, ovladače se stáhnou a nainstalují, ale kamera nefunguje. Stále přetrvávají bugy ohledně zamykání (mám nastaveno okamžitě a často se stane, že to po probuzení PIN nechce) a další náhodné problémy (třeba odpojení od wifi, které se dá vyřešit jedině restartem případně Windows najednou přestanou vidět akumulátor i když jedou z něj a opět pomůže jen restart). Takže jsem ho dala mamce a vzala si její notebook, kam jsem nainstalovala Elementary OS a všechno funguje bez problémů tak jak má. Škoda, že ten Elementary OS nejde dát na tablet (špatně funguje wifi a vůbec nefunguje zvuk, jinak to jde, ale tohle jsou zásadní problémy), HW je dost povedený a má perfektní výdrž baterky, ale Windows na tabletu jsou zkrátka tragédie a je otázka, jestli to někdy bude lepší.
Škoda jen, že ten notebook má výdrž baterky třetinovou, vydrží jen lehce přes 4 hodiny, což je fakt málo. Pomohlo by zvednout výdrž, kdyby se vyměnil disk za SSD? 500 GB tam fakt nepotřebuju, stačilo by 120 GB a možná i 60 GB.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

tompec píše:tj. stáhnul jsem kb3118754 v 64 bit verzi a napsalo to: "Aktualizace není použitelná pro váš počítač" ... :-(

Edit: stáhnul jsem to někde z netu. Na stránkách MS by se to mělo dát stáhnout zde:
http://catalog.update.microsoft.com/v7/ ... =KB3118754
ale mi to třeba nejde...


Ta aktualizace vůbec nevím co je zač, stáhni normálně ISO s november update...

Sandro je to těžké, ale bohužel chyba Asusu. Zkusil bych úplně čistou instalaci přes ISO. Mohlo se taky stát, ze je to HW závada a bylo by to na RMA... Jinak změnou HDD za SSD si pomůžeš, ale v řadu minut v závislosti na tom jaký je to ntb a jak ho používáš...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sandra »

HW závada to není, protože ve Windows 8.1 i první verzi Windows 10 normálně funguje, ve Windows 10 TH 2 nefunguje. Strávila jsem tím naprosto zbytečně celý den, když jsem instalovala Windows 8.1 a pak aktualizovala a zjistila jsem akorát to, že to MS nějak rozbil, že vina není na mé straně ani na straně tabletu.
Vidím to tak, že si koupím čtečku knih s e-ink, protože tablet jsem využívala hlavně na čtení, jako mobilní velké zařízení mi bude stačit notebook a telefon dokáže nahradit i ten tablet a bude to vyřešené. A tablet s Windows si už asi nikdy nekoupím, tedy minimálně dokud nezvládnout vydat aktualizaci bez chyb a hlavně dokud zůstane současná mizerná ovladatelnost na touch screen. Ten Asus není špatný, ale zabíjí ho operační systém.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Těžko soudit kde je tady chyba, zda u Asusu, nebo ve Windows...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sandra »

U Asusu určitě ne, když to funguje ve Windows 8.1 i ve Windows 10 a teprve Windows 10 TH2 to rozbije. Ono to totiž vypadá jako by to tu kameru něco používalo, protože systém o ní ví, ale když ji chci použít, řekne mi to, že mám zkontrolovat, jestli je připojená nebo jestli ji něco nepoužívá. Ale nemá ji co používat.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Asus klidně mohl zfušovat ovladač na W10 a naaranžoval to tak aby to jen tak tak fungovalo a jedna nepatrná změna v updatu to rozbila... Ale to stejně nezjistíme. Zkoušela si psát na podporu Asusu pro nějaké vysvětlení?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sandra »

Napsat Asusu mě nenapadlo, považuji to za chybu Microsoftu. Navíc Asus ovladač zcela jistě nezfušoval, když jde o ovladač od Intelu :-) Ale už to řešit nebudu, tablety s Windows pro mě skončily a Windows na počítači také (tedy ne že bych je někdy měla na něco jiného než na hry a jako sekundární systém :-) ), udělám to jak jsem psala výše a Windows 10 si nechám jen na Macu v BootCamp pro pár her, tam kupodivu fungují. Doufám jen, že stejně nerozbijí mobilní Windows vzhledem k tomu, jak horkou jehlou to je oboje šité. Ale zatím fungují celkem dobře, tak uvidíme až bude final :-)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od koumes »

Ted mi tu pristala tato instalacka a taky nevim nic extra. "Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1511 pro systémy x64 (KB3120677)
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od Jakub Karásek »

Také mám Asus T100TA (verze DK007H s kombinací 64 GB + 500 GB) a webkamera mi funguje naprosto bez problémů včetně videohovorů přes Skype. Žádné novější ovladače jsem neinstaloval, vše jelo již po upgradu, který jsem provedl přes soubor ISO, protože update mi po 40 procentech selhal a už se nikdy neobjevil
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od tompec »

veigy píše: Ta aktualizace vůbec nevím co je zač, stáhni normálně ISO s november update...
Tomu jsem se zatím chtěl vyhnout, i když jsem to preventivně stáhnul. Když to upgraduju z ISO jakým způsobem to funguje ? Bude to instalovat do původních složek s tím, že staré soubory přepíše nebo zálohuje celý starý W10 do zvláštní složky a pak vytvoří "nový" windows ? Preferuju přepis, nechci mít na disku 50 záloh starých verzí windowsů...
Díky
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od tompec »

Jakub Karásek píše:Také mám Asus T100TA (verze DK007H s kombinací 64 GB + 500 GB) a webkamera mi funguje naprosto bez problémů včetně videohovorů přes Skype. Žádné novější ovladače jsem neinstaloval, vše jelo již po upgradu, který jsem provedl přes soubor ISO, protože update mi po 40 procentech selhal a už se nikdy neobjevil
Tohle může být i můj problém, taky se začal stahovat a pak to spadlo a jak píšeš, update se už neobjevil...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows 10 TH2 (November): Všeobecná diskuse

Příspěvek od murder »

Ja se obavám že Sandra ráda přehání u prvního náznaku problému, pokud se netýká o iOs [SMIRKING FACE]
Jinak na 40% mi to zůstalo viset díky vložené SD
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů