Lumia 930 nebo 1020?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od Sandra »

Ahojky, chtěla bych všem poděkovat za rady a sdělit vám, co jsem tedy koupila, proč a jaký mám po pár hodinách názor :-)

Takže, měla jsem v ruce 930 i 1020, strávila jsem v obchodě přes půl hodiny zkoušením ovládání a rychlosti aplikací a zvolila jsem žlutou 1020. Důvod je hlavní ten, že ji dokážu ovládat relativně slušně jednou rukou zatímco 930 jednou rukou nezvládnu, jedině že bych si ruku nechala zvětšit. I když je rozdíl pouhých 0.5", tak u 1020 dosáhnu bez přehmatávání po displeji o tlačítkách, u 930 ne. Musím ale uznat, že 930 má nádherný displej, díky němu jsem hodně váhala. Co se týče rychlosti, nepozorovala jsem u těchto telefonů rozdíl, pouze Lumia Camera se u 1020 spouští asi 2 vteřiny, jinak je všechno plynulé, bez lagů a oba telefony mi subjektivně přišly stejně rychlé. Další (a poslední) důvod, který mě přesvědčil na 1020 je micro SIM, tedy vlastní lenost, nechtělo se mi řešit s operátorem výměnu za nano SIM (mám SIPhone a musela bych to řešit e-mailem a trvalo by to minimálně několik dnů a já jsem nedočkavá :-D ).
Takže jsem od cca 14 hodin majitelkou žluté Lumie 1020 a strávila jsem celé odpoledne aktualizací na Denim (nainstalovaný byl Windows 8.1 update, ale s Cyan) a následně nastavováním rozložení dlaždic, nastavení programů, nahráváním fotek, které chci mít v telefonu atd. Microsoft musí hodně zapracovat na zálohování resp. obnově nastavení. Rozložení dlaždic se neobnovilo vůbec, e-maily se obnovily, stačilo zadat hesla, SMS bez problémů a většina programů jeden načisto od začátku, jako by ani žádná záloha nebyla. Překvapilo ale, že došlo k obnovení budíků včetně vlastního zvonění, zrovna tak zvuk pro SMS, zvonění a Messenger se mi obnovil. A vlastně všechny mé dodané zvuky. V tomhle je ale Apple hodně vepředu, protože obnoví (i na novém telefonu) rozložení programů a i jejich nastavení, neobnovuje pouze uložená hesla (z důvodu bezpečnosti).
Po nastavení jsem zkoušela foťák a ten je fakt luxusní. Hravě strčí do kapsy jakýkoliv kompakt a při focení do RAW je výsledek srovnatelný s mou zrcadlovkou (samozřejmě na stejné nastavení a ohniskovou vzdálenost).

Mimochodem, mám problém s aktualizací "Spořič baterie". Nejde stáhnout a hlásí chybu 81030137. Přitom ale mám spořič baterie nainstalovaný, jen asi starší verzi. Netušíte někdo co s tím? Nebo jak se toho aspoň zbavit, aby nesvítila na Store aktualizace.

Po pár dnech přidám ještě další zkušenosti, zatím jsem však dokonale spokojená. Jak jste tu psali, že je slabý procesor a systém je pomalý, tak asi nejsem tak náročná jako vy, pomalosti si každopádně nejsem vědoma, telefon je výrazně rychlejší než 520 a k žádným zádrhelům nedochází. Takže jediná výtka je ke dlouhému spouštění Lumia Camera, což je asi 2 vteřiny, což je dost.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od veigy »

Na kolik tě ta sranda vyšla? :) Je zajímavé, že ti 930 padla tak špatně do ruky, když šířku má uplně stejnou a displej je sice o kousek vyšší, ale zase je níž (kolem tlačítek je méně místa).... Jinak gratulace ;)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od Sandra »

Necelých 7.000 Kč, kupovala jsem v Mobil Pohotovosti, záruka je 1 rok a je to kompletní balení. 930 má sice asi šířku stejnou, ale výška je znatelně větší, navíc jak má celkem ostré hrany, tak se mi i nepříliš dobře držel a v pravé ruce jsem nedokázala bez přehmátnutí dosáhnout na levou horní dlaždici a na tlačítko zpět. Levou rukou by mi to šlo lépe, ale přesto nepohodlně. A navíc 930 není žlutá :-)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od mbelas »

Jo jo taky máme žlutou L1020 a ta je asi nej :-) Gratuluji k výběru :) Nebudeš litovat !!! Apka Lumia Camera je rychlá ale fotomodul na L1020 je pomalý.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od Sandra »

Děkuju Pavle, myslím že budu spokojená, rychlost je taková, že nic nelaguje, dobře se mi drží a ovládá a je krásný žlutý :-) A dělá fakt úžasné fotky, z mobilu jsem lepší ještě neviděla.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od Sandra »

Tak za dva dny musím říct, že jsem fakt udělala dobře, s 1020 jsem spokojená vlastně se vším, s barvou, displejem, velikostí, rychlostí, fotkama. Jediná věc, která mě trochu zlobí a nepřišla jsem na to, jak to vypnout je, že na běžném denním světle se nezapíná podsvícení tlačítek. Kde tuto funkci vypnu? :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od htcjirka »

1020 ma prave perfektne nastavene čidlolo jasu a tlacitka prave přes den zbytecne nesviti, tak to ma byt, naco by svitila, když jsou videt.Jdi do tmy a budou svitit.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od Menty »

Můžu potvrdit i na 920, kdysi jsem se tomu podivoval, protože jsem předtim měl ATIV S, tam to svítilo pořád. Ale takto je to logické, na co by tlačítka svítila, když jsou vidět.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od htcjirka »

Souhlas, když vezmu všechny Lumie tak 1020 svitila s tlacitky co nejmene, přes den vubec, coz me prave vyhovovalo.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lumia 930 nebo 1020?

Příspěvek od Sandra »

Ve tmě svítí, to je pravda. Je to nezvyk, ale asi to šetří baterku, tak si prostě zvyknu :-) Děkuju :-)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů