Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od Krayzie »

Zdravim, po dlhsom rozmyslani som sa rozhodol, ze si znovu skusim Android, tentokrat v telefone. Momentalne vlastnim L925 a po nainstalovani W10 TP som sa zhrozil z velkej zmeny UI/UX (aj ked posledna verzia Outlook mail vyzera pouzitelne), ktoru MS ukazal. Kedze sa UI/UX novych Windows priblizuje Androidu, tak som si povedal, ze ho skusim a uvidim. Potreboval by som preto poradit, ktory telefon by najlepsie splnal nasl. poziadavky:

Cena:
- v podstate nezalezi, ked nebudem spokojny, tak ho predam
HW:
- 5" IPS s HD rozlisenim (FHD by som este mozno prekusol, ale vyssie rozlisenie nechcem v telefone ani vidiet) s co najmensimi ramcekmi
- Snapdragon 4XX alebo 6XX (SD8XX a pod. je pre mna uplna zbytocnost), prip. nieco s podobnym vykonom
- podpora LTE
- flash pamat 8 GB+
- RAM 1-2GB
- podobne dobry zadny fotak (kameru) ako L925, prip. lepsi, predny fotak/kameru nepotrebujem
- 2500+ mAh bateria
SW:
- nieco dobre odladene, osobne skusenosti mam s SGS4, Xperia M2 a N7 (2012), ale ani jeden neponukol optimalizaciu k mojej spokojnosti
- som zvyknuty na double tap to wake a glance screen, takze idealne ak nieco take bude telefon podporovat (viem, ze LG ma double tap aj nieco na sposob glance)
- idealne mat homescreen na sposob iOS, teda vsetky appky na homescreene aj s moznostou priamej odinstalacie appky (ak nieco take existuje), lebo ma vyslovene otravuje sa preklikavat do nastaveni aplikacii a az tam ich mat moznost odinstalovat
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od l0lz »

Nexus 5 ? Celkom spĺňa tvoje požiadavky a (ja osobne) by som iné ako čistý android nebral
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od Krayzie »

Nad Nexus 5 som rozmyslal, ale ma neskutocne slabu baterku k parametrom FHD a SD800, ktore navyse nevyuzijem. Fotak takisto nic moc.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od Mizlerek007 »

asi bych si spíš dle tvých požadavku koupil lepší WP :D třeba 930...
z vlastní zkušenosti: před týdnem jsem přešel z Lumie 1520 na LG G3 a lituju toho že jsem to udělal... takže LG jde pryč a pujdu zase z5 na 1520... výdrž žalostná, systém a animace sem tam trhavé, v aplikacích bordel a šílený zmatky, takže mě plně vyhovuje jednoduchost app ve WP, navíc nenašel jsem jedinou aplikaci navíc která by u mě měla pozitiva na androidu, takovej instagram a messenger mě teda přijdou líp vyřešený na WP, ale je to každýho vkus...
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od Ziegelfeld »

Foťák určite nemá žiadny androidak lepší ako lumie možno tak teraz LG g4. Mam lumie 930 a potreboval som ďalší telefón pre druhú sim kartu tak som si zaobstaral LG G2 som s nim celkom spokojný úplne mi stačí neberiem ho ako hlavný fon. Nexus fotí ako žehlička to určite nie.
honcka
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:49
Zařízení: Blackberry Passport, Ipad mini retina

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od honcka »

Jestli chceš experimentovat a na telefonu nehraješ moc hry a nekoukáš na video a spíš to používáš jako komunikátor, skus Blackberry Passport, výdrž a pohodlnost používání super, zatím nejlepší ze všch mobilních OS, co jsem měl v ruce od roku 2004 (WP jsem akorát skoušel u zákazníků, pro mě není, potřebuju nahrávat hovory), jediný větší mínus u mě má za špatné ostření v defaultní aplikaci, ale koupil jsem si Camera++ a tam to ostří dobře
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od GreenArrow »

A nechceš zkusit iPhone 6? Baterku má sice slabou parametrově, ale realita je trošku jiná díky optimalizaci...Já třeba s poměrně častým používáním přes den(maily, internet, soc.sítě) končím den se 40% o půlnoci.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od Krayzie »

iPhone urcite nie, kolega ma 5S a aj po X skusaniach vobec neviem prist na chut sposobu ovladania.

Blackberry urcite nie, je to minoritny system (podiel daleko za WP a iOS), cize nativne aplikacie "veskere zadne" a ak mam pouzivat Android aplikacie, tak uz radsej budem mat droid.

L930 urcite nie, nic tym neziskam, vykon nepotrebujem (hry, videa ani hudbu v telefone nemam) a pridem o glance screen. Navyse, cely moj pokus prejst na Android je dosledkom zmien vo W10, kde sa upusta od (pre mna) genialneho "metro" UI/UX a tym padom ma az na zatial stale najlepsie vyrieseny home screen uz nicim neoslovuje.

W10 mobile sice nezavrhujem uplne (podla poslednej verzie Outlook mail mam z W10 mozno zbytocne obavy), ale chcem sa pripravit na mozny trvaly prechod na android. Preto hladam nejaky mainstream droid na skusku.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od GreenArrow »

Android s plynulostí WP prostě nenajdeš, všechno ti občas zalaguje. Kdybych já chtěl android, jdu jedině do S6tky, jinak mi to všechno přijde takový o ničem.
honcka
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:49
Zařízení: Blackberry Passport, Ipad mini retina

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od honcka »

Nevím co za aplikace používáš, na svým passportu mám s velkých aplikací akorát android Navigona a toho mám akorát kvůli tomu, že ho mám koupenýho pro android a nechce se mi platit další navigace, obchodní platforu metatrader 4 a pak akorát pár prkotin typu bankovnictví a jízdní řády, jinak v nativních jsem našel vše co potřebuju.

Jinak bych šel asi do Xperie Z3 v případě, že by byla velká tak Z3 compact
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od lasted »

ja bych z osobních zkušeností doporučil celkem levný ale dobrý telefon s androidem. Motorola Moto G 2014. čistý plynulý android, moc alternativnách romek, jen foták slabsí.. jinak ale telefon super. 2013 i 2014 si myslim (měl jsem 2013)
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Aky telefon s Androidom ako nahradu Lumia 925

Příspěvek od Blooddrunk »

Ber LG G2. Splňuje vše co chceš a budeš nadmíru spokojen.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů