Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
jpastorius
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 17, 2015 5:07
Zařízení: nokia lumia 92010

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od jpastorius »

Zdravím.Dávám svůj Nokia tel přítelkyni a rád bych ji zavedl vlastní účet a nechal ji tam zaplacené aplikace. Jde to nějak?
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chobotmilan »

Aká Nokia?Ide to,pokiaľ to nebude Lumia.
jpastorius
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 17, 2015 5:07
Zařízení: nokia lumia 92010

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od jpastorius »

Lumia 920...to by ale nemelo byt vázané telefonem.koupil jsem je v rámci svého účtu a snad když se přihlásil na jinej tel svým účtem dostanu i app ne?
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chobotmilan »

Priatelka musí mať tvoj učet
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od Petulinek »

Pokud jí dáš telefon se svým účtem, aplikace jí zůstanou. Pokud chceš změnit primártní účet telefonu na nějaký její, musí se udělat HR a aplikace se smažou a pod jejím účtem se budou muset koupit znovu.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od bigt »

Musí mít tvůj účet, ale ten se přeci dá změnit tak, že jej bude používat například se svým emailem. Ovšem Ty o aplikace přijdeš, nejde mít dva účty a platit za aplikace jen na jednom
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chmeldas »

jpastorius, jediná možnost je ta, že by přítelkyně používala telefon s tvým účtem a přidala si ještě svůj email. Pokud si koupíš jiný WP telefon, tak se přihlásíš pod stejným účtem a je to. Aplikace jsou totiž vázány na účet a můžeš je mít až na 5 zařízeních současně. Převod zaplacených aplikací mezi různými účty není možný.
jpastorius
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 17, 2015 5:07
Zařízení: nokia lumia 92010

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od jpastorius »

Jj diky.ja nějak překopnu svůj účet na její mail.já nepotřebuji apky ani ten účet takže poho
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chmeldas »

Pokud nepotřebuješ ani ten email, tak bude nejjednodušší nepřekopávat to na její email, ale nechat vše tak a jen přidat další emailový účet do Outlooku v telefonu.
jpastorius
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 17, 2015 5:07
Zařízení: nokia lumia 92010

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od jpastorius »

Tak bylo to jednoduché.vse jsem prepsal na ni.jméno i změnil heslo a mail na její a jak reinst telefon,prihlasim se na novej slias mail a heslo a má k tomu muj účet s aplikacema a pekne prehledne pod svým zszitym heslem a mailem.dam ji samo tam aj Google účet. ...ale ten má hlavně na youtube.bohužel jede na děsném seznamu....
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od GreenArrow »

Asi budu zase za trolla, ale to opravdu nemá microsoft možnost používat jednu aplikaci v rámci rodiny? Já to považoval za samozřejmost u každé platformy, ale vidím, že Apple je teda opět v předstihu.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chmeldas »

Nevím proč by jsi měl být za trola. Nikdo z nás neví všechno a prostě jsi se zeptal. Microsoft tohle opravdu neumožňuje a Apple to má líp dotažené. Vím o tom už od minulého roku a celkem mě tím překvapili. Osobně jsem sdílení aplikací za samozřejmé nepovažoval.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od Petulinek »

MS to má zatím pouze u Office aplikací, kdy s licencí Office365 získáš právo mít to nainstalované až na 5 zařízení.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od Sandra »

Já to sdílení aplikací v rámci rodiny také považuji za samozřejmé, ale pravdou je, že jsem vyrostla na Applu, proto považuji za samozřejmé spoustu věcí, které jinde nejsou... Doufám, že MS to rodinné sdílení také brzo zavede, kupovat v rámci rodiny jednu app několikrát je zlodějina.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chmeldas »

Zlodějina? V tomhle případě o žádnou zlodějinu rozhodně nejde. Nebo je normální si v obchodě koupit jeden rohlík, odnést si jich pět a rozdat je rodině?
jpastorius
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 17, 2015 5:07
Zařízení: nokia lumia 92010

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od jpastorius »

Spis mezi pristroji me to prijde fer
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od p.a.Ť.o »

jpastorius píše:Tak bylo to jednoduché.vse jsem prepsal na ni.jméno i změnil heslo a mail na její a jak reinst telefon,prihlasim se na novej slias mail a heslo a má k tomu muj účet s aplikacema a pekne prehledne pod svým zszitym heslem a mailem.dam ji samo tam aj Google účet. ...ale ten má hlavně na youtube.bohužel jede na děsném seznamu....
Takže jsi použil alias a funguje to? Je to divné, protože před nedávném jsem řešil tablet pro děti, přihlášení pres alias, ale všechny dětské hry jsem musel koupit znovu, byť jsem je již jednou na můj účet zakoupil..
jpastorius
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 17, 2015 5:07
Zařízení: nokia lumia 92010

Re: Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od jpastorius »

No smazal jsem svoje alias a pak tam zadal jeji mail.smazal i svoje pridruzene ucty ...proste vse polezl a poprwpisoval promazal.ja microsoft ucet nepotrebuji takze dostala i muj onedrive ....proste vse.jen se ˇi nepodarilo odpojit skype ucet,ale to zas tak nevadi.ona je na telu prihlasena pod svym skype.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od Sandra »

chmeldas píše:Zlodějina? V tomhle případě o žádnou zlodějinu rozhodně nejde. Nebo je normální si v obchodě koupit jeden rohlík, odnést si jich pět a rozdat je rodině?
Čekala jsem, že opět dojde na rohlíky a nezklamala jsem se, děkuji :-) Ovšem každý už snad pochopil, že model prodeje rohlíků a model prodeje softwaru je absolutně rozdílný a že je tedy nesrovnatelný.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Přenos zaplacených aplikací na jiný účet

Příspěvek od chmeldas »

Omyl, je to plně srovnatelné. V tomhle konkrétním případě si člověk koupí SW a může si ho nahrát na 5 zařízení. To, že jím zakoupený SW nemůže poskytnout třetím osobám je logické. Je to stejné jako když si koupím licenci na Windows. Mám právo si ji nainstalovat na svoje PC, ale rozdávat je ostatním už ne. Ano je tu možnost multilicencí, ale jaksi za jinou cenu.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů