Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

Tak třetí den s L640 DS. Vše funguje jak má bez jediného problému. Co mohu jen potvrdit tak po druhém sejmutí krytu kryt již nelícuje a v horní části povrzává, toto se vážně nepovedlo a nekoresponduje to s údajným velice kvalitním dílenským provedením :???: Ale jinak spokojenost.
solaris
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř bře 11, 2015 14:46
Zařízení: Nokia

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od solaris »

@spawny78 je to Lumia, takže co se s ní dělá. Ano, podloží se kryt papírkem :)
cobot
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 22, 2015 9:32
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od cobot »

Clitorysnik píše:cobot:

Nevím, jestli sis četl celou tuhle diskusi a pak si až koupil telefon a nebo to bylo všechno jinak. Zajímalo by mě, jak na tebe působí ty negativa a jestli je shledáváš ve svém telefonu. Já pořád váhám. :D
Všechny aplikace, které bych rád používal na telefonu, jsem si na Storu našel, kdyby ne, tak budu používat internet. Čtečku knih to má, čtečku rss taky, počasí, zprávy, převodník, email a spousta dalších zástupných aplikací.

Z negativ vnímám hlavně vrzající kryt. V sobotu jsem si vyzvedl nové kryty z Amio.cz. Potvrzuji, že jsou asi originál. Kupoval jsem bílý a oranžový. Materiál je oproti černému trochu tvrdší. Lesk mi překvapivě nevadí. Bílý je super, ale oranžový mě nakrnul. Hrana (bok) je jinak oranžová (jiný odstín) než záda krytu. Nechápu proč a vypadá to divně. Jinak to podstatné: vrzání se sice omezilo, ale stále tam je. Takže budu experimentovat s papírkama. Tohle je fail..

Jinak k dalším negativům. Já měl platformu vyzkoušenou z L520. L640 jsem kupoval s tím že vím do čeho jdu a cílem bylo mít kromě většího displaye i vše co L520 neměla. To jsem získal. Paradoxně mám občas pocit, že 640 obnovuje více než 520 a to i když je výkonější. Na druhou stranu, ale mám aktuálně přes 200 aplikací a možná se mi to i zdá. Není to ale nic hrozného. Za měsíc používání jsem z telefonem stále velmi spokojený. Kvalita fotek je taky dobrá. Vadí mi hlavně ten vrzající kryt. Míval jsem problémy s doručenkami (několik doručenek na jednu sms). To se snad "opravilo" samo.

Taky nejsem úplně spokojenj s glance screen. I když ho mám stále zapnutý tak v kapse asi zhasne (což samozřejmě nevadí), ale po vytažení a rychlém pohledu na display musím vteřinu počkat než se hodiny zobrazí. Je to sice vteřina, ale to už stihnu display raději rozsvítit. Není to ideální. To ale bude asi na všech Lumiích s IPS.

btw máte už někdo papírkovou metodu za sebou? Pomohlo to? Kam ho dát?
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

S úpravou vypodložením či nalepením jsem uvažoval i taky nad vracením, kde bych si vzal L730, kde konstrukce je v pohodě a původně jsem ji chtěl. Toto mě dost štve. S glance screen nemám problém, jak telefon vytáhnu, tak hned naběhne.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od veigy »

Já mam vyzkoušeno podlepit to elektrikářskou lepenkou.... Jinak vrže i moje L920...
cobot
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 22, 2015 9:32
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od cobot »

Jo bohužel asi daň za vyměnitelnou baterku a kryty. Trochu naprd, že to nemají vychytené. Ta páska zní líp než papírek. Zkusím to
kreuzige
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 25, 2015 10:23
Zařízení: Nokia 6300

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kreuzige »

Dobrý den, mám dotaz ohledně správy sim v dual verzi. Mám možnost získat datovou sim se kterou bych sdílel data k jednomu číslu, ovšem sdílel bych i číslo. Je možné nastavit na onu "datovou sim" vypnutí hlasových služeb, ale využití pouze datových? Konkrétně se jedná o vodafone akci k red tarifum.
Děkuji
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

kreuzige píše:Dobrý den, mám dotaz ohledně správy sim v dual verzi. Mám možnost získat datovou sim se kterou bych sdílel data k jednomu číslu, ovšem sdílel bych i číslo. Je možné nastavit na onu "datovou sim" vypnutí hlasových služeb, ale využití pouze datových? Konkrétně se jedná o vodafone akci k red tarifum.
Děkuji
Úplně jednoduše nastavíš tuto sim jako datovou a pak u kontaktů při volání nastavíš, z které chceš volat a tato volba tam už zůstane, pokud nepřekřikneš na druhou sim.
solaris
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř bře 11, 2015 14:46
Zařízení: Nokia

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od solaris »

Hm, chtěl jsem zkusit tuhle Lumii 640, ale jak vidím je u ní hodně negativ :( Nejen konstrukčních ale hlavně ten OS. I v zahraničních fórech je hodně kontroverzních názorů. Navíc i samotní velký výrobci typu Asus atd. jasně říkají do mobilů Windows ne. De facto je teď Microsoft sám sobě výrobce, a navíc Lumie dotuje a prodává ze ztrátou. Nevím jestli jít do tohohle OS. K mobilu bych rád pořídil i tablet pro prezentace a rád bych jeden ekosystém.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od veigy »

(Ne)vhodnost OS si řešte někde jinde a ne u L640, ke které to nepatří!
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Menty »

Ale patří. Případní zájemci musí mít co největší přehled o daném modelu, ať už výhody a nevýhody SW a HW. Já sám jsem o 640XL docela uvažoval, jelikož mám momentálně L920, u které si nemám moc na co stěžovat, ale baterie je opravdu tragická. Nicméně jsem moc rád, že se tady neduhy řeší a já si takhle aspoň počkám na další model, doufám, že tentokrát to bude už bez kiksů.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od veigy »

W10 dostanou všechny modely.. WP8.1 má každá lumie stejné (až na par doplňků), takže řešit počet, kvalitu aplilaci a všechny ostatní problémy WP v obecných tématech jednotlivých modelů mi přijde jako zbytečné OT....
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od imperator »

WP 8.1 je vsade +/- rovnaky...takze teraz kludne mozem vojst do kazdej temy o telefone a napisat ze wp je o hovne...preco nejdes do temy o wp8.1 - kazdy bude vediet ze to plati pre vsetky telefony... to teraz vojdem do lenovo sekcie a napisem ze telefon je naprd lebo je tam android...ako odveci no...asi nevies preklikavat temy na fore
solaris
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř bře 11, 2015 14:46
Zařízení: Nokia

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od solaris »

Pokud chci zkusit WM (WP) tak musím jít pouze do Lumie, nic jiného není a zatím nebude. Rád bych vybral jinou značku mobilu s WM, ale prostě není co. Řeším kromě mobilu i OS, nekupuji jenom mobil, kupuji i OS. Proto mě zajímá, kromě jiného i to jestli negativa hw vyváží pozitiva sw a opačně.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od veigy »

Právě, že člověk si kupuje hlavně (eko)systém, než telefon... Proto je lepší řešit vše, co se týče OS, v tématech k tomu určených, kde se k tomu vyjádří víc lidi.....
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od SmetyCZ »

Původní tazatel řešil víceménně OS, tak s tím měl jít do příslušného tématu, nechápu to vzrušení. Nikdo mu snad nenadával, ne? Bejt mod, tak ho tam pošlu taky... :roll:
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

Konec hádek a jít k věci. L640 DS mám od pátku. Telefon je hlavně na práci, poslech hudby, navigace, sport a občasné krácení času hraním. Krom toho vrzajícího krytu , který mě štve jde na žádné zde uvedené negativum nenarazil. Po L520 druhý wp a spokojenost se systémem. Chvíli jsem si droida musel zvykat, ale tam jsem s během systému nebyl spokojen. Každý má své plus a mínus, ale za mě doporučuji, škoda té jedné vadě, jinak chrochtal blahem.

I zde je spoustu aplikací či alternativ, kde si vybere téměř každý.
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kalion »

Na moji XL se zafixuje během několika málo sekund.
trcik
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon kvě 04, 2015 17:09
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od trcik »

Aj můj telefon se zafixuje hned .Žádný problém nemá
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

Potvrzuji GPS najede jako blesk, spokojenost :-).
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů