Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od veigy »

Pánové zase ruku na srdce, vy ste opravdu cekali, že za 4.5k dostanete dokonalý telefon bez chybiček?
DirtyKing
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: čtv říj 29, 2009 10:27
Zařízení: Microsoft Lumia 640 DS Black

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od DirtyKing »

To ne, ale za nizsi cenu dostanu od konkurence podstatne pouzitelnejsi a kvalitnejsi telefon.

rikardo: ja to bohužel nestihl, dával jsem mu další a další šanci, ale už jsem to nevydržel. Dnes jsem zakoupil Lenovo A6000 a konečně jsem zase naprosto spokojený, i ta výdrž se mi zdá stejně dobrá jako u L640.
rikardo
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob led 10, 2015 23:26
Zařízení: LG G2
Bydliště: okr.Louny

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od rikardo »

veigy:určitě ne,ale tady je těch chybiček nějak moc a navíc telefon je dost vychvalovanej a z mého pohledu nechápu proč.Určitě se najdou lidi,co jim bude vyhovovat a přeju jim to,já to bohužel nejsem.Škoda...

DirtyKing:tak ať slouží,ta cena je výborná,O2 ho má dokonce za 3000,- což je super a docela si ho všichni chválí...já mám G2 a až na horší signál v určitých místech jsem fakt spokojen a chtěl jsem ozkoušet vychvalovaný WP...tak za 2 roky to zkusím znovu,třeba se to zlepší...
DirtyKing
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: čtv říj 29, 2009 10:27
Zařízení: Microsoft Lumia 640 DS Black

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od DirtyKing »

Presne jak pises. Za 3000 ho maji pouze na eshopu a ja ho chtel co nejdriv, uz jsem ten WP nejak nemohl rozdejchat, tak jsem ho vzal za 3600 hned. I to je dobra cena. kdyz je vsude jinde za 4,5 tis :-D
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kalion »

Kdo chce vyzkoušet, tak pro Lumii 640 (XL) je dostupné W10 TP přes Windows Insider

http://www.windowscentral.com/lumia-640 ... um=twitter" onclick="window.open(this.href);return false;
lout
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 14, 2015 9:41
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od lout »

testuju :)
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kalion »

Kolik ma instalační balíček? Přemýšlím,jestli do toho jít.
solaris
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř bře 11, 2015 14:46
Zařízení: Nokia

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od solaris »

@rikardo díky za názor. Tak teď nevím, jestli má smysl jít do WP. Hm, v této cenové hladině nic jiného není a nebude. Microsoft chystá jenom vyšší modely, ostatní výrobci na WP kašlou. Situace kolem mobilů s WP je tristní :(
cobot
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 22, 2015 9:32
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od cobot »

@DirtyKing » čtv kvě 21, 2015 16:50

No já ti nevim. Neberu Ti subjektivní názor, ale spíš trochu přeháníš.

Jaké konkrétně aplikace jsou o tolik horší nebo nedostupné, nebo nesahají ani po kotníky? Co proboha v těch aplikacích děláš? OK beru, že na aplikacích to stojí, ale co konkrétně? Liftago? No jo není.. Taxíkem jezdim po Praze jen o víkendu. Mám speed cars, hopin a uber. Stejnak jsem nalitej a ve výsledku někoho stopnu. V čem je uber oproti androidu děs? Co umí víc? Bankovní aplikace - opět co je horší? Aplikace pro ĆS, kterou používám, je oproti androidu osekaná. Nevim ale co bych víc potřeboval. Sjednáváš si přes aplikaci hypotéku..? Jsem asi ten nenáročný uživatel... Jo oproti androidu je aplikací asi míň. Nijak omezenej se ale necejtim. A navíc v tomhle už bude jenom lépe.

Nekvalitni IPS displej? Realy? Vyblité barvy? Ty se daj nastavit podle libosti. Nekvalitni dotyk? Kde? Problémy co tu pár lidí má nemám. Ani při telefonu položeném na stole nevinímám rozdíl. Pomalé prohlížeče? To je asi sci-fi ne? U IE mě štve jen příliš agresivní refresh, ale pomalost? U droidu se časem většina prohlížečů stává šnekem. Firefox tomu v tomhle asi vede.

Ano Office jsou tragické a neomlouvá to ani to, že na telefonu ani nic jiného než prohlížení nechci. Ještě, že se na telefonu nehodlám hrabat v tabulkách... Chtěl bych ale vidět na jakém telefonu s jakmkoliv operačním systém tohle kdy k něčemu bude.

"Dilenske zpracovani a materialy jsou horsi nez u jinych o polovinu levnejsich telefonu" OK věřím, že telefon za 2100,- Kč na tom bude lépe. V tom máš bezesporu pravdu.

Nevim no neberu ti tvůj názor. Nemám rád vychvalování něčeho do nebes. lumie 640 je mainstream s velmi slušným poměrem cena/výkon pro lidi co nechtě droid. Já jsem tedy cílovka. Ty mě ale připadáš, že hledáš chyby kde nejsou a nebo ty nepodstatné zveličuješ. Chápu, že měnit po pěti letech ekosystém může být ve výsledku těžká pruda. Pro tebu plus, žes to aspoň zkusil.
rikardo
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob led 10, 2015 23:26
Zařízení: LG G2
Bydliště: okr.Louny

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od rikardo »

solaris píše:@rikardo díky za názor. Tak teď nevím, jestli má smysl jít do WP. Hm, v této cenové hladině nic jiného není a nebude. Microsoft chystá jenom vyšší modely, ostatní výrobci na WP kašlou. Situace kolem mobilů s WP je tristní :(
Je to jen můj názor,ale to zklamání bylo veliké.Microsoft je na to skoro sám a to je škoda.Každý ať vyzkouší a rozhodne se.Zkusím zase za pár let,třeba to bude lepší.
kratales
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 17, 2015 19:31
Zařízení: Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kratales »

cobot:

K tem aplikacim prave jak rikas, jsou hodne ocesane nebo chybi. Ale mozna je to proto, ze telefon maximalne vyuzivam a jsem zvyklej z droidu na jinej standard. Napriklad FB messenger byl desnej, totalne pomalej, ocesanej o funkce a obcas neukazal na dlazdici ani notifikaci o prichozi zprave.

Display mně osobně se zdál o dost horší než například u Huawei Ascend G630 nebo Lenovo A6000, Lenovo a5000 a spousta dalsich (telefony ve stejné cenové relaci) a změna nastavení displeje toto řešila fakt jen nepatrně.

K prohlizecum, s tim jsem mel a nejen ja na WP fakt obri problemy, kazdy den navstevuji spoustu webu a dost jich nebylo kompatibilnich ani v mobilni, ani ve full verzi. Ver mi, ze na androidu s nicim problem nemam, mozna jak zminujes FF, tak ten je sice pomalejsi, ale latku ma nastavenou furt jinde nez IE. A ze se prohlizece casem zpomaluji? Tak konkretne za rok velmi intenzivni pouzivani G630 si nejsem vedomej nejakeho problemu s rychlosti, ale je fakt, ze G630 byla fakt spickove optimalizovana, velmi rychla a nemel jsem tam sebemensi problem, vse fungovalo na 100%. Ale musim priznat ze po zkusenostech s Galaxy S3 a S4 chapu, ze nekteri lide nemuzou Android vystat, to fakt byli desne, pomale telefony.

A ke zpracovani jen dodam, ze napriklad pritelkyne ma nejakej Gigabyte za 2500Kč a materiály a celkové zpracování jsou proti L640 o poradny kus cesty dal.

Problemy se zadnim krytem jsou hlavne zpusobene tim, ze konstrukce a rozmisteni zamku je spatne a i novy kryt staci 2x-3x sundat a je problem ...
cobot
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 22, 2015 9:32
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od cobot »

Ale mě vážně zajímaj ty konkrétní rozdíly v aplikacích, bez kterejch se neobejdeš.. Nemyslim to jako prudu. Třeba messenger mě funguje v pohodě. Já od něj víc nechci. i když to je možná moje chyba. Nejsem totiž tak "sociální" a FB mám u zadele. Stačí mi chat a ten funguje v pohodě. Notifikční centrum a dlaždice zbrazuje zprávu vždy.

Já mám v práci právě S4 a nijak nadšenej z něj opravdu nejsem. To byl i důvod proč jsem šel do WP.

A nejsem nekritickej. Zadní kryt je průser. Mám objednaný nový a doufám, že se to zlepší. Když ne tak nevim. Unibody jsem nechtěl.

I systém občas "obnovuje" dlouho a je lepší to shodit a pustit apku znovu. Android je ale pro mě subjektivně v tomhle ještě horší.

Uvidíme co desítky. Taky pokud bude převod aplikací tak jednoduchý jak mrkvosoft říká, tak odpadne i problém s aplikacema.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

offtopic*
ohladom messengra..na androide to je ako z ineho sveta ohladom rychlosti..tie spravy su tam okamzite..na wp sa furt nieco nacitava..v takej 2G sieti to je uplna katastrofa..naopak na droide to slo v 2g okamzite

nepisem len o 2G..nacitava to aj cez wifi..sice skoro bleskovo,ale je to stale pomale

za dalsie app sa obcas vobec neotvori a padne (obnovuje>>crash)

tiez mam fb v riti,ale messenger je pre mna primarny komunikacny nastroj a viem,ze ak sa toto nezlepsi vo w10,tak pojdem do droida
kratales
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 17, 2015 19:31
Zařízení: Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kratales »

Dobre, na vse si nevzpomenu, ale par rozdilu uvedu:

- app na spravu kamery a inteligentnich zasuvek Dlink na WP není
- dokonalá a funkční aplikace jako c:geo není, i když je spoustu alternativ
- použitelná aplikace na wherigo na WP není
- Locus není a ani nic co by mu sahalo po kotníky na WP není
- Duolingo není
- Funkční call recorder na WP nefunguje
- Aplikace na FB je mizerná
- Youtube pouzivam casto, nic pro me pouzitelneho neni
- Veskere google apps (alternativy bez funkci a k nicemu)
- Skype je mizerny proti droidu
- Chybí kvalitní jabber klient (IM+ apod. nejsou plnehodnotne reseni)
- uTorrent je mizerny
- Samsung smart camera není
+ Insolovencni rejstrik jedinna aplikace lepsi nez na droidu

To je jen par aplikaci, kdyz te zajimali konkretni aplikace. Ale je toho o dost vic ...

// presne jak pise relouth a to je pro spoustu uzivatelu dost zasadni problem. Napriklad i pro je FB messenger primarni komunikacni nastroj.
cobot
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 22, 2015 9:32
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od cobot »

No OK, koukám, že toho od telefonu vážně moc nepotřebuju.. :D My Bad..

Ale... O to víc nechápu proč si vůbec WP zkoušel. Pokud používáš aplikace, které potřebuješ a které asi nejsou uplnej mainstream, tak si přeci před změnou ekosystému zjistím jestli na tom novém tyhle aplikace jsou. Dneska je to přeci právě o tom jaký operační systém používáš a ne jaký je HW. Tohle nechápu.

- call recorder na WP asi nebude nikdy - MS ho nechce
- na you tube vážně nestačí MetroTube nebo Tubecast..?
- Google není protože Google nechce aby byl. Taky bych uvítal změnu.
- Skype je opavdu trapný. Hlavně tím, že ho MS vlastní. Když už se spustí (ano je to nechutně pomalé), tak to použitelné je v pohodě, ale nechápu proč nejsem online když online jsem
- místo uTorrentu je velmi tobrý Torrex

EDIT: jinak ten Messenger. Ono je to asi jiné, když to člověk používá pernamentně. Pak ty chyby asi vyniknou. Já messenger používám cca s deseti lidma + občas někdo a vážně se mi zdá, že funguje jak má.
rikardo
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob led 10, 2015 23:26
Zařízení: LG G2
Bydliště: okr.Louny

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od rikardo »

Já ti řeknu,proč to kdo zkouší nebo já.Všude slyšíš,rychlé a bez problémů,sice málo app,ale na vše je alternativa.Pak ho koupíš a ono je to ještě horší než si představuješ,ale prostě si to musel vyzkoušet,aby si věděl...Taky záleží,kdo co od telefonu potřebuje...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od qwerty »

Presne toto som si hovoril, ked som na skusku kupoval WP telefon, v akcii so zlavou. Jednofarebnymi dlazdicami som bol doslova zhnuseny. A to bol aktualny WP 8.0 a s appkami to bolo o dost horsie ako dnes. Avsak kedze som sa nevedel rozhodnut co ine vziat, ponechal som si ten telefon a mam ho doteraz. Postupne po par tyzdnoch az mesiacoch som si zacal uvedomovat, ze mi zacina vyhovovat a ze od mobilu tony aplikacii nepotrebujem, vyhovuje mi spolahlivost a stabilita a tiez, ze MS sa stara o upgrade, nie je to system rychlo predaj a uz sa nestaraj. Zial vela lacnych Androidov hlavne s MTK sa nechyta ani na tu L640, aj ked na prvy pohlad to tak vyzera.
kratales
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 17, 2015 19:31
Zařízení: Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kratales »

V čem se androidy ve stejné cenové relaci nechytají, konkrétně?

// Ano MS se stará, ale jen opravují věci, které nefungují a které jsou na Androidu už několik let. Navíc je tam obrovská kompatibilita mezi aplikacemi, takže ty updaty ani nejsou třeba. Takže tyhle argumenty ze strany WP fanatiků jsou zcela liché.
cobot
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 22, 2015 9:32
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od cobot »

Na WP je příjemný ten vývoj. Systém se stále aktualizuje. Ćlověk (zákazník) má tak pocit, že mu systém dospívá pod rukama. nedávno kámoš řešil přenos kontaktů ze staré Lumie s WP 7.5 nebo tak. I já jsem se vyděsil jak je to osekané. Sice v základu stejné, ale teď je to už fakt někde jinde.

Pokud MS skutečně vydá ten "jednoklikovej" převodník aplikací, tak WP ztratí zásadní nevýhodu. Bohužel tím přijde i o nativní aplikace. Nadruhou stranu je to asi jedno. Bylo by fajn mít jeden standard. Všem by to usnadnilo život.

Je i docela vtipný jak se z pokrokového "nerdského" google stal moloch, který je možná v mnoha směrech horší než MS v 90.letech.

Já koupil tkhle na zkoušku L520 a zjistil, že mi to vyhovuje. 640 je jen evoluční krok. Neměl jsme ale potřebu kupovat dražší telefon. Není k tomu moc důvod.
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

Tak mám lumii 640 DS pár hodin a zatím spokojenost, rychlost super, výrazný pokrok oproti L520.

Jen jsem se chtěl zeptat, jak aktivovat větší uložiště a další bonusy?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů