Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Luks »

Funguje vám navifirm?Chtěl sem mrknout na firmwary ale už asi 14dní píše že je "undergoing maintenance" :???:

//aha,tak je problém s vypnutejma serverama https://www.facebook.com/Symbian.Toys/" onclick="window.open(this.href);return false;
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Tyris22 > mezi L620 a telefonem přes 10000 korun není možnost volby? Nenech se vysmát.... MS slíbil update na W10M, slib taky dodržel, Desítky na L620 "běhají" a je na každém z nás, co si nechají vnutit/přetrpět... Rozčilovat se nemáš proč, nikdo neslíbil, že W10M budou i na slabším HW stejně rychlé jako WP8.1. Chceš malý přístroj? OK, máš jej... Já zase chci mít přístroj, který mi nebude pít krev, takže L620 jako primární telefon fakt ne.....

L620 s desítkami nepojede tak rychle, jako s 8.1, ani update FW (kterému stejně nevěřím) podle mě nepřinese extra dramatické zlepšení, ten HW výkon L620 je fakt bída, jen si to přiznat a nemyslet si, že "z ho*na bič upletu"... a to je celé.

P.S.: Opravdu si myslíš, že vyšší modely ( a to třeba L830 která nestojí Tebou zmiňovaných PŘES DESET TISÍC, ale 6000) nemají proti L620 co nabídnout? Svatá prostoto, Ty píšeš z detenčního ústavu, ne? L620 je hardwarově na úrovni svého vzniku, tzn 2012, ani o rok dále...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Je to trošku off topic... Ale opravdu, co čekáš od L620? Když jí měla přítelkyně, tak byla neskutečně pomalá a sekala se už na WP8.1, takže desítky budou nejspíš smrt...
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tyris22 »

Dobře, já jsem se neptal, zda je nyní stará Lumia stejně rychlá jako s WP8,1 ale jestli se v těch několika updatech zlepšila.

Ten telefon jsem používal s W10 asi dva měsíce a vrátil jsem se zpět na WP8.1 hlavně kvůli těm totálním zamrznutím, kvůli pomalému fotoaparátu a dalším bugům, které měli v té době všechny telefony v Insider Programu. Jsem optimista, věřím, že Microsoft ten systém vyladí v rámci možností i pro staré telefony. Nejsem tak náročný uživatel, netrávím na něm moc času, tak mi těch několik ztracených vteřin života, při načítání aplikací snad nebude vadit.

Ten telefon je starý, o tom žádná. Mě jen zajímá, zda MS udělal nějaký pokrok v optimalizaci, nechci kritizovat MS, že jeho nový OS není na starém telefonu tak rychlý. To je celé ;-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

pogo8303 píše:stejně zaručené, jako že se nedávno začalo aktualizovat v Polsku a kdoví kde ještě... Pokud vím, tak hned v diskuzi na WMPU píšou uživatelé, že tohle oznámení o aktualizaci se jim zobrazilo při stažení z WP8.1 na WM10 v insider SLOW. Takže opět WMPU vypustil kachnu...
Jo, insider FAST píše tohle...
Obrázek
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martina46 »

funguje na TP nahravanie hovorov? ja uz nie som, mam na lumiu 550, tam to funguje.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Tyris > ne, je to furt stejné, mám IP verzi W10M na L620 už tak nějak od prosince a nelepší se to
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

veigy - mně fast ring nic neukazuje ??
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Mirdyn: to bude zřejmě proto, že nejsi ve wp8.1, ale ve w10...
Edit: veigy, je ti jasný, že teď bude spoustu lidí psát, že jim to update zatím nenabízí :-)
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

jj, asi jo, jsem trouba, už jsem myslel že to je Redstone :)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Mirdyn: no jo, chce to číst, k čemu ten screenshot patří :-)
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

Taky všichni hledaj, aktualizační služba je nedostupná :)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Tyris22 píše:Ten telefon je starý, o tom žádná. Mě jen zajímá, zda MS udělal nějaký pokrok v optimalizaci, nechci kritizovat MS, že jeho nový OS není na starém telefonu tak rychlý. To je celé ;-)
Urcite optimalizacia je lepsia ako u Androidu, na fonoch s 1GB RAM to vidiet, aspon ked porovnam L640 s LG L9 ii, ktore maju rovnaky HW.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Jej, to se omlouvám :D aktualizuju z WP na WM :) psalo mi to ještě jednu hlášky, podobnou těm na WMPU... Takže se nejspíš nic nekoná...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

qwerty píše:
Tyris22 píše:Ten telefon je starý, o tom žádná. Mě jen zajímá, zda MS udělal nějaký pokrok v optimalizaci, nechci kritizovat MS, že jeho nový OS není na starém telefonu tak rychlý. To je celé ;-)
Urcite optimalizacia je lepsia ako u Androidu, na fonoch s 1GB RAM to vidiet, aspon ked porovnam L640 s LG L9 ii, ktore maju rovnaky HW.

Preco porovnavas cisty OS s telefonom ktory ma OS s nadstavbou ?

Ak uz chces byt objektivny porovnaj cisty s cistym ,a teda na tej L9 2 (ktoru zhodou okolnosti ma clen rodiny a teda viem o com pisem) nahod AOSP a uvidis tu sviznost. Android ako taky je od verzie 5.1 velmi pouzitelny. Taka Xperia T (2jadro s 1GB) s Cyanogen12 rozdupe aj L930 s W10M co sa rychlosti a stability tyka(oba som mal, oba som porovnaval)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

kllr007 > Ty budeš taky dobrý pokrytec, co? když na jedné straně chceš srovnávat čistý OS s čistým OS a na straně druhé porovnáváš ofiko systém s nějakým s prominutím bastlem jménem CyanogenMod :-)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

nebudem porovnavat cyanogen, lebo som ho na L9 nedaval, pretoze nie je pre mna funkcny, nejde na nom FM Radio a ani infraport, kvoli tomu infra som si L9 nechal. okrem toho s cyanogenom mam prakticke skusenosti, a viem, ze nieco zlepsi, ale ziadne zazraky nemozem cakat, nejake apky doinstalujem a som tam, kde som bol predtym.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ManT »

Tak jsem díky insider měl slow ring verzi buildu 10.0.10586.71, ted jsem to změnil na fast ring a nahrála se mi verze 10.0.10586.107.
Předchozí byla stabilní a rychlá a žádných bugů jsem si nevšiml, tahle se mi jeví stejně a případné bugy pokud se objeví časem, rychlostně je to asi nastejno.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radek Jahoda »

Upřímně porovnávat CM nebo jakoukoliv custom romku je nanic.
Nejlepší je vždy porovnávat zařízení "jak se vybalí z krabice" a případně s ofiko updaty.
Naprostá většina lidí totiž netuší nic o custom romkách a CM, nedejbože o tom že nahráním takové rom člověk přichází o záruku.
A bacha, nejčastější závada na smartphonech je nefunkční displej poškozením a s takovým problémem tam asi nenahrajete zpátky tovární recovery a tovární rom, natož resetnout counter.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

podla mna pri uplatnovani zaruky u mobilov sa malokedy pozeraju na SW, aspon u notebookov to tak vzdy bolo, v servise mi automaticky prehrali original obraz disku a dalej neriesili, aj ked som napriklad reklamoval nieco ine, vadne pixely na displeji a tak.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů