Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Na Lumii 830 budu testovat, jestli mi vydrží 2 dny - pravda, nic moc jsem s mobilem nedělal, ale sedá si teda zajímavě - z nabíječky vyndáno včera ráno v 7:00 a teď (17:20) 47% baterie zbývá. 53% sežráno za 34 hodin - to není vůbec špatné :)
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od herm »

pepyn píše:Zdravím,
výdrž baterie, jak jste na tom. Díky za odpověď.
Já teda zase můžu říct, že výdrž baterie je srovnatelná se stavem ve WP 8.1 (Lumia 535 DS). Vydrží mi tedy přis rovnatelném režimu používání den a půl. Mluvím tedy souhrně za doposud použité buildy. neměl jsem snad jenom ten první, ten byl k ničemu.
Poslední build 10149 je ale nějak zpitomělý co se týče baterky. Nejde mi nastavovat spořič, po restartu najednou jo. Pak mi řekne za stavu 70%, že jsem klesl pod 15% (co mám nastaveno jako hodnotu ke spuštění šetřiče).
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od herm »

maxxz píše:Nepoužíváš Google účet ? Gmail ? Pokud ano, pak je to známý bug.

Pokud ne, pak půjde o nějaký jiný bug :-) já tedy zatím s SMS žádný problém neregistruji, nicméně jsem schopen uvěrit tomu, že tam problém je, protože messaging app je zatím dost nehotová.
Hm, díky. Přitom ty články "known issues" čtu, ale zřejmě jsem to tak přeletěl, že mi to neutkvělo v hlavě. Tak uvidíme, snad se to brzo opraví.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

teda nejet v pátek na dovolenou, tak to asi zas nevydržím a testnu na 820. Jde tam přidat víc email účtů + exchange? Na předchozích jsem na to nepřišel a na předchozím vydání se mi nepodařilo rozjet outlook vůbec.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Petulinek »

Mám 2x hotmail, 1x firemní Exchange a 2x Gmail. Jediné co nedokážu přidat je Exchange v Office 365, to během přidávání spadne s chybou
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

Vcera som to nainstaloval a zatial v pohode, ide mi outlook mail aj Live/Outlook aj Gmail. Upozornenia asi nefunguju, ale to mi az tak nevadi, teraz mi nechodia dolezite maily. Funguju aj SMSky (minimalne prijate, dufam, ze aj odoslane :D ).

Neide mi vsak Store Beta, teda ide ako sa mu zachce. Ikonku Baterie v liste mam strasne malu a neviem co s nou spravit :)

S MSEdge som zatial problem nemal, konecne to vyzera na stabilny build :)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Jestli ti nefungují upozornění, podívej se do Outlook Pošta...hamburger menu...nastavení (vpravo dole)...možnosti... a úplně dolů v Zobrazit v centru akcí by měla být zaškrtnutá obě políčka.
Je na to třeba dávat pozor, protože dnes byla aktualizace Outlook Pošta a nastavení, která jsem tam měl, zmizela.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

Nemusel som nastavovat nic, upozornenia chodia aj z Gmailu aj z Outlooku. Ten Store vsak spojazdnit neviem.

Hned po instalacii som spravil HR
Karosa
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 26, 2015 11:04
Zařízení: acer m330

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Karosa »

Zdravim mam problém s emailem stahnu přílohu a nikde ji nevidim uz zkouším asi třetí build a pořád je to stejný mám 520 jinak vše funguje jak má.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

S tymto ti neviem poradit, tiez mam problem.

Store Beta vsak funguje ako sa mu zachce, raz stahuje normalne, raz kvoli nemu pri starte spadne cely system
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Karosa píše:Zdravim mam problém s emailem stahnu přílohu a nikde ji nevidim uz zkouším asi třetí build a pořád je to stejný mám 520 jinak vše funguje jak má.
Nerozumím tomu stáhnu přílohu a nikde ji nevidím. Myslíš tím, že ti přijde mail s přílohou (se sponkou) a ona není vidět? Protože když je vidět, podržím na ní prst, a když jej pustím, nabídne mi to, kam mám přílohu uložit. A pak to tam opravdu najdu.
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Antuch »

Jak vám fachá edge??? Mně teda nic moc...většina stránek naběhne, ale když chci třeba kliknout na nějaký článek, tak to nic neudělá...

A další věci:
řekl bych že, že se mi zhoršila čitelnost na slunci...
systémová tlačítka nesvítí, ani při vypnutém spořiči, ani podle nastavení displeje...

S tímhle buildem mám tak trochu pocit, jako bych měl levný android mobil:-D
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Petulinek »

Já jsem velmi spokojen. Jak s Edge, tak i s normálně fungujícím podsvícením tlačítek, "sluneční" režim taky bez chyby, naprosto super. Dělal jsem ovšem HR a neobnovoval ze zálohy.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

tak moj postup bol takyto dal som cez wprt clean 8.1 odinstaloval vsetky appky co sa dali potom update na w10, HR a potom instalacia bez internetu a ms konta. nasledne po nabehnuti som odinstaloval zas vsetky zbytocne aplikacie ako gameloft hub, app social atd. potom som nastavil ms konto, update appiek a fici to nadherne aj baterka celkom drzi :-D, jedine dve apky nejdu updatnut a to nokia account a touch inak vsetko v pohode, este netreba zabudnut na windows insider apku lebo potom nejdu naisntalovat jazykove balicky
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od grafic »

Tak jsem nainstaloval také nejnovější build. Předchozí mi na telefonu zůstali vždy max pár hodin, tenhle je o mnoho použitelnější. Dělal jsem upgrade z WP 8.1. Pár problémů, ale mám. Pokud někdo zná řešení, budu moc rád za pomoc:
1.) Notifikace e-mailů mi nejdou - zkoušel jsem i zaškrtat ty checkboxy, ale nepomohlo:( Nejde přidat ani notifikace na lockscreen
2.) People hub nemá na dlaždici fotky kontaktů
3.) Telefonní aplikace při zadávání čísel nenašeptává kontakty. V 8.1 to taky nedělalo, ale řekl bych, že v předchozím buildu jsem to zahlédl. Možná se ale pletu, takže nadále využívám Rap Dialer.
4.) Aplikace Servis24 nefachčí. Po spuštění spadla, odinstaloval jsem a znovu ze Store Beta nainstalovat nejde.
5.) Office dokumenty nejde přidat na homescreen
6.) Xbox Live Tile je jen zelená
7.) Search Box v aplikacích mě nechá vždy napsat jen jedno písmenko a pak se schová klávesnice a musím znovu tapnout a napsat další písmenko
8.) Lock screenu je někdy drobet pomalejší = trvá třeba vteřinu než naskočí datum a čas a do té doby taky nejde odemknout swipnutím.

Předem díky za feedback a třeba i za doporučení, že by pomohl factory reset.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Petulinek »

Jen pár poznámek pro grafic:

zkoušel jsem po upgradu 2 dny, nefungovaly notifikace mailů, bylo to zabržděné, pak jsem udělal HR a začal bez obnovení zálohy a rozdíl obrovský - rychlost, stabilita, mailové notifikace jedou. Na lockscreen nejde ikonka aplikace Outlook - nechápu proč to tam nedoplní. People hub ten samý problém, navíc položka Novinky od neděle nenačítá nové věci ani z TW ani FB. Telefonní aplikace mi našeptává kontakty. Lockscreen jede v pohodě. Ostatní netuším, nepoužívám
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Na dlaždice mohu dát pouze fotografii vyfocenou telefonem? Jakýkoliv jiný obrázek ve výběru nevidím.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od katraris »

grafic píše:3.) Telefonní aplikace při zadávání čísel nenašeptává kontakty. V 8.1 to taky nedělalo, ale řekl bych, že v předchozím buildu jsem to zahlédl. Možná se ale pletu, takže nadále využívám Rap Dialer.
Musí se zapnout "Dialing contacts by name" v nastavení telefonu.
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od grafic »

Katraris: Poradíš prosím, kde přesně? Search nic nenajde a v Settings -System-Phone to taky nevidím:(
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

Antuch píše:Jak vám fachá edge??? Mně teda nic moc...většina stránek naběhne, ale když chci třeba kliknout na nějaký článek, tak to nic neudělá...

A další věci:
řekl bych že, že se mi zhoršila čitelnost na slunci...
systémová tlačítka nesvítí, ani při vypnutém spořiči, ani podle nastavení displeje...

S tímhle buildem mám tak trochu pocit, jako bych měl levný android mobil:-D
Cestovné poriadky načítava v momente, IE to trvalo, FB vsak nacita uplne zdeformovane (UC Browser ma donho nechce prihlasit) tak musim byt odkazany iba na messenger pravdepodobne. Co sa tyka mobilnej stranky smartmanie, nemal som s nou problem zatial. Ine stranky som neskusal, cez mobil velmi na net nechodim.

Mam vsak problem, ze Battery Saver spadne stale ked sa chcem dostat do zmeny nastaveni pre jednotlive aplikacie.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 74 hostů