Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

Taky mě to neskutečně s..e, měli to nechat na jednotlivé jak to bylo.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radeczek »

Jen to ne, jen to nechte pěkně rozdělené, děkuji :)
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od HonzaBRR »

Spousta screenshotů z buildu z videa, Wordu a OneNote je na WPXAP.com

Material Design tam prostě je :lol: OneNote bude umět tisknout poznámky.

Obrázek Obrázek
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

No to je s prominutím výblitek... Vážně by mě zajímalo, koho na nějaký ten designérský post obsadili. Ikdyž... to už je asi taková tradice, že v MS všechno designově zhorší. Vista byla mj. překrásný systém, doteď ji nikdy nepřekonal. Přišly nudné 7, které vypadaly opět jak nějaké omalovánky od studentek ekonomie. WM6.1, docela dost se mi zamlouvaly, klidně i s průhledným taskbarem a softkeys, bác, WM6.5 s plástvema a podivným UI. WP7/8, docela pohledné, co uděláme? Ano, naplácáme na to rozhraní z androjdů. Achjo
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Freeloader »

Sandra píše:Řekněte, je tam stále rozdělená hlasitost dvě nebo to konečně sjednotili na jedno nastavení? Tohle mě totiž dost otravuje, vypínání zvuků na dvakrát...
otravuje ? :D ako ta to moze otravovat? poviem priklad, si v skole alebo v praci tak si stisis len jednu hlasitost a prichadzajuce hovory / sms ti nebudu vyzvanat.. chces sa hrat nejaku hru tak stisis zas len jednu hlasitost, preco by si stisoval obe ?
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Menty »

Co je to za blbost? Buď telefon může vydávat zvuky nebo ne. Pro mě je to osobně taky stupidita to rozdělit. Když hraju hry (jakože je moc nehraju) tak když jsem v prostředí, kde chci mít zvuky ztišené, tak se mi nehodí ani to, aby telefon vyzváněl, když jsem doma, tak mi nevadí ani jedno. Já osobně ani nevím, kdo si tohleto žádal, protože je to akorát práce navíc, místo jednoho kliku dva. A nikdo mi zatím nevysvětlil to, proč by to mělo být rozdělené, prakticky to nemá vůbec žádné opodstatnění.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sandra »

Freeloader: prečo bych ztišovala obě? Protože když ztiším telefon, chci, aby byl potichu a ne aby se mi tam něco ozvalo v té nejméně vhodné chvíli. A když ztiším vyzvánění, opravdu to není proto, abych hrála hru, ale aby telefon byl potichu a to komplet celý, proto ztišuju oboje a vždycky, když to musím udělat přemýšlím, koho "chytrého" napadlo to oddělit. A při nastavení na hlasito nad tím přemýšlím opět. Tohle má dokonale vyřešené iPhone, má na to fyzický přepínač, přepneš a je ticho, přepneš zpět a máš zvuky zpátky. Staré Nokie to s profily také měly hodně dobré, stačilo přepnout profil na tichý a zpět. Jen tady jsou na to dva zbytečné posuvníky.
Mimochodem, loni v létě, když jsem si koupila Lumii a zjistila, že to je takhle, jsem si říkala, že budiž, prostě ztlumím vyzvánění a hotovo. Stalo se a najednou mi začal vřískat Messenger, protože pro něj platil ten druhý posuvník (možná je to už opravené, nevím a nezajímá mě to, prostě telefon chci mít tichý nebo hlasitý a to jako celek). A já opravdu nemám tušení, pro který program je který posuvník, takže mě osobně by vyhovovalo globální ztišení, tak jak to mají všichni ostatní, tak jak to měly staré Windows Mobile, staré Nokie, tak jak to má iPhone a i všechny androidy...
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Freeloader »

uvedomujete si ako vypadate ked napisete ze je to "praca naviac" dva kliky namiesto jedneho? :-D
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Navyše keď sú pod sebou jeden centimeter...možno ľudia ani netušia, že netreba posúvať posuvník, ale stačí kliknúť na ikonu.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Uznávám, že by u nastavení hlasitosti mělo být tlačítko na rychlé ztišení všech zvuků, ale jinak oddělené hlasitosti vítám :)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radim Stehlík »

A uvědomujete si, jak vypadáte vy ?
Rozdělení hlasitosti je/byla prostě stupidita.
Teď si to nastavuje na volání, média, sluchátka, BT.
Takže nikdy nevíš, co jak jsi to opustil. Předtím to bylo naprosto triviální.
Prostě hotovo, předtím to bylo víc User friendly :-)
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od chobotmilan »

Teraz,je to dobre,ako to je,dúfam,že sa to nikdy nezmení,ja by som bez toho nemohol fungovať.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Menty »

Freeloader: A jak mám vypadat jako? To, že jsou to dva kliky místo jednoho je prostě nepohodlnost. Telefon se má ovládat intuitivně a ne hloupě. To je jako tvrdit, že rychlé zkratky v centru notifikací jsou zbytečné, že předtím to šlo nastavit několika kliky v nastavení.
Zaklinac - to nemění nic na tom, že to je zbytečné a otravné. Dokonce to nejsou dva kliky, ale tři kliky, rozbalit šipku, kliknout na dvě ikony, to jsou tři kliky. Předtím stačilo vyvolat nabídku hlasitosti a jednou kliknout, jak prosté a jednoduché. Takhle mám jako uživatel přemýšlet, co je k čemu, co který posuvník ovládá. Jak píše Sandra, je to demence. To je přesně jedno z polovičatých řešení ze strany MS, kterým sice zavřel huby brečícím, ale kterým zároveň vnesl do systému další chaos.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Aby bolo jasné, mne tiež vyhovovala jednotná hlasitosť, ale ľudia po fórach vyplákavali, že to je zle, že po počúvaní hudby zabudli hlasitosť zvýšiť a zmeškali hovor. Mne je to šumafuk, tak stíšim dve veci miesto jednej, to ma vôbec nezaťažuje.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od flemo »

Oddelena hlasitost pre hovor, zvonenie a potom vsetko ostatne je pre mna prirodzene riesenie, vychadzajuce zo sposobu, ako telefon pouzivam. Takisto viem pochopit ludi, ktorym vyhovovalo spolocne nastavenie pre zvonenie+vsetko ostatne (hovor bol - spravne - oddeleny vzdy). Davno je vymyslene a mnohokrat na tychto aj inych forach bolo spomenute riesenie - checkbox "Spolocne ovladanie hlasitosti". Neustale vymyslaju a po kratkom case likviduju rozne zlozite ficurie (rooms napriklad), ucia Cortanu predpovedat vysledky zapasov, ale aby spravili takuto jednoduchu vec, ktorou by uspokojili 95% uzivatelov, to nie.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od flemo »

Radim Stehlík píše:A uvědomujete si, jak vypadáte vy ?
Rozdělení hlasitosti je/byla prostě stupidita.
Teď si to nastavuje na volání, média, sluchátka, BT.
Takže nikdy nevíš, co jak jsi to opustil. Předtím to bylo naprosto triviální.
Prostě hotovo, předtím to bylo víc User friendly :-)
Pozri sa na to z druhej strany. Ja som si hlasitost zvonenia nastavil raz a nepotrebujem to menit castejsie, ako raz za mesiac. Ano, ked chcem stlmit, tak smutne spominam na povodne rychle stlmenie/obnovenie tlacidlo+ikona a novy sposob mi pripada vyrazne horsi.

Ale napr. video si niekedy prehravam so zvukom, niekedy potichu. Pred oddelenim hlasitosti som mal casto zmeskane hovory, lebo som zabudol stisenu hlasitost.

A oddelenie bluetooth od normalneho hovoru je tiez logicke - tiez som potreboval neustale manipulovat s hlasitostou, pri prechode medzi hovorom cez BT a cez telefon - ked som mal uroven pocutelnu cez BT, po odpojeni mi bezne sluchadlo hucalo. Ked som si nastavil prijemnu uroven hovoru v telefone, BT som takmer nepocul. A medzi telefonom a BT sa prepinam niekolko krat denne. Tu by som dokonca uvazoval o odpamatani hlasitosti pre kazde BT zariadenie zvlast - tiez je to uplne inak v obycajnom BT sluchadle do ucha, a v spojeni s BT v autoradiu je zas potrebna ina uroven.
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od culis »

Jednoduše řečeno se jedná o jedno z mnoha polovičatých řešení, kdy se Microsoft snaží vyhovět námitkám některých uživatelů, ale....... přitom by stačilo nechat tam původní tlačítko na ztišení všeho najednou a po rozkliknutí možnost nastavit si to individuálně. ;-)

Když jsem si koupil první WP7 a viděl na velké dlaždici kalendáře pouze jednu událost, myslel jsem, že to jen nestihli doladit a v příštím updatu to napraví. :-D :-D

Mám obavy, že takových průšvihů bude ve WP10 hodně a další dva roky to budou zase ladit.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od HonzaBRR »

Porovnání Metra a Microsoft Design Language 2.0 určeného pro Windows 10. Daniel Rubino v článku píše, že pravidla MDL2 by mohl-měl MS představit příští týden na konferenci Build.

Velký obrázek ZDE
Obrázek

Windowscentral
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od flemo »

No, toggle a button IMHO pokazili. Inak vnimam zmeny neutralne alebo mierne pozitivne.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od amentma »

No sláva, na tom obrazku sú nenápadne naznaky koncepcie... Škoda ze (v aktuálnom) TP žiadnu koncepciu nevidiet... Absolútne hnusný sedy pas v hornej casti obrazovky pri telefónnej appke alebo kontaktoch... Vlastne aj v Settings, snad to tam nenechaju... Ten pomer maleho pisma a velkych medzier mi nepasuje. Nechapem prečo museli zmiznúť kruhy z appbaru, zdali sa mi vkusnejsie.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů