Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
sirgarfield
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 27, 2015 17:35
Zařízení: i8190n

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od sirgarfield »

Ahoj lidi, vybírám nový telefon a potřeboval bych poradit. Můj hlavní požadavek je, aby byl použitelný a nesekal se i po dvou/třech letech. Z tohoto důvodu se obávám Androidu, z dlouhodobého hlediska s ním nemám dobré zkušenosti, avšak ho nechci hned zavrhovat. Výběr jsem zúžil na:
Iphone - iOS má sice i nevýhody, ale funguje plynule i po delší době, prý má kvalitní zkukový výstup ovšem ta cena...
Nexus 5 - Co do parametrů na tom je pořád dobře, čistý android by snad mohl plynule fungovat i po delší době.
Xperia Z3c - Výkonu má na rozdávání, velikost je tak akorát a výdrž na baterii je luxusní.
Důležitý je pro mě zvukový výstup, displej s vysokou maximální a nízkou minimální úrovně jasu - čitelnost na slunci a v slabém světle, výdrž na bateri - rád bych vydržel od rána do večera na jedno nabití a také rozměry - nechci jít přes 5 palců, jelikož to je na mě prostě moc
Zajímal by mi Váš názor ohledně té použitelnosti za paŕ let a kvality zvukového výstupu, Iphone je víceméně jistota, ale taky stojí o dost víc, možná bych zvážil jěště nějaký WP i když se mi ten systém moc nezamlouvá.
Díky za odpovědi
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od tslany »

Co bazarové 5S, sice ten výstup nebude na úrovni 4S nebo 6, ale furt je na tom docela dobře.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od mberdych »

Z techto ti jako japkar/ostruzinar doporucim xperii. Splni vse a narozdil od japka ma vybornou vydrz baterie.
sirgarfield
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 27, 2015 17:35
Zařízení: i8190n

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od sirgarfield »

Budu to mít s odpočtem DPH takže ten rozdíl mezi novym a bazarovym telefonem neni tak velkej. Xperie nevypadá podle recenzí vůbec špatně, o víkendu se zajdu kouknout do nějakýho většího obchodu, abych je viděl vedle sebe. Nemusim se teda bát použitelnosti za pár let? Androidy co jsem zatim měl se mi vždycky za chvilku začali nehorázně sekat, táta měl z Note 2 po roce víceméně těžítko, v obchodě jsem měl v ruce zalagovanou G3 dva měsíce po jejím vydání... Chci se jen ujistit že ten telefon nebudu po roce proklínat.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od tslany »

Dostane update na 5 s ARTem, navíc Sony nadstavba není žádnej Touchwiz od pyčungu, plus přinejhorším lze přejít na nějakou custom ROM s aktualizacemi. Jako ano, pořád to bude android, ale alespoň použitelnější, než nějaké Galaxy těžítka. Pokud chceš aby bylo vše rychlé kdykoliv, tak buď iP6, a nebo nějakou Lumii, a spokojit se s nekvalitním audio výstupem a zbytečně obřím LCD.
sirgarfield
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 27, 2015 17:35
Zařízení: i8190n

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od sirgarfield »

Z3c má teda nejlepší výstup?
Ještě se rozhodnu podle toho jak na mě kterej mobil bude působit v reálu, každopádně díky!
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od mberdych »

Nevím jestli nejlepší, ale hodně slušný.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od Blooddrunk »

Pozor pozor, zalagovanou g3 v obchodě... To jsem se musel zasmát. Jasně, že bude zalagovaná, když si na tom každé děcko pustí samou blbost, běží milion procesů a o telefon se nikdo nestará...
Nicméně Xperie nebo 5S by měly dva roky v klídku odšlapat.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od biscuit84 »

Co sa tyka vydrze baterie, tak tam boduje len iPhone 6+, obycajna "sestka" je klasicky 1-denny smartphone, 5s ma vydrz pomerne tragicku- pri vacsej zatazi neda ani ten 1 den :( A Nexus 5 je na tom rovnako zle. takze aj ja priklanam k tej Xperii. Alebo to mozes urobit ako ja, tiez som povodne planoval Z3 compact, ale uz mi prislo zbytocne vyhadzovat tolko penazi (iP 6+ v 128GB verzii nie je zrovna najlacnejsi a k tomu dat dalsich 11 litrov za Z3c sa mi uz fakt nechcelo), tak som si ako dalsie zariadenie poriesil Honor 6 a zatial uplna spokojnost. Nie je sice vodeodolny, ale za 9 litrov kupis velmi kvalitne zelezo s odladenou nadstavbou...
sirgarfield
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 27, 2015 17:35
Zařízení: i8190n

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od sirgarfield »

Mobil nabíjim každej večer, takže jednodenní výdrž je jěště v pohodě. Uvidim co mi víc sedne do ruky atd, jinak díky moc lidi! :)
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od Tommino »

Ahoj, řešil jsem asi před měsícem úplně to stejný. Celý život mám Apple, ale už jsem se nudil, chtěl jsem do 5'', jasný displej, rychlost a baterku. Nakonec po dlouhých spekulacích jsem šel do Z3C (zelené),mám ji sice asi jen 10 dní, ale nelituju, baterka perektní, rychlost taky a displej splňuje to, co potřebuješ.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od uni »

Nemá smysl řešit výdrž aku, je to prostě na den. Také jsem byl "jůůů" můj telefon s 4000mAh LiPol, dva dny jak prd, super! Jénže, pak to člověk dovybaví aplikacemi (a zvýší dobu aktivního užívání), začne honit 500ppi k vykreslení, vypne škrtící automatiku jasu (fakt nechci celý život mžourat do nějakého displeje) a hle, mám jednodenní telefon:) Přitom neznalý by řekl "4000mAh? To máš na tejden ne? Ne:)".
Jinak:
Nexus - Google proklamuje 18 měsíců zpětné podpory, tedy nic moc. Systémově by Android už neměl tak ztrácet výkon jako dříve, ale N5 s ohledem na budoucno už by asi chtělo jiný HW.
Sony - teoreticky delší podpora, s ohledem na budoucno je lepší HW, Android jako u Nexusu.
U těchto obou si pak můžeš morálně a výkonnostně prodloužit životnost nahráním neoficiálního systému (když už oficiálně nebude podporován) + to prostě pročistí.
iPhone - výrobce s nejdelší podporou, užíváním neztrácí výkon (jiná architektura OS), co ti ale nedá výrobce, to už si sám nedoženeš (po ukončení podpory).
Asi tedy bereš toho soňáka, jednou za rok mu dej HR, po 2-3 letech bych tam flešnul něco nového. Za 4-5 let do důchodu. Ale je to jen teorie:) Představa, že bych dnes užíval 4 roky starý Android mě upřímně děsí:) (hranici bych viděl tak kolem Samsungu S3, koukám 5/2012). Cokoli starší už bude docela martyrium.
madma
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 21, 2014 0:21
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od madma »

Ona je otázka, jak moc nesympaticky jsou Ti windows jako takový. Já osobně na ně nedám dopustit. Ten systém je poměrně velice slušně odladěný. Všechny běžné věci na něm fungují a pokud to máš víc na práci, než na zábavu, tak to určitě zvaž. V podstatě se vůbec neseká a restarty za dva roky vlastně neznám.
Navíc provázanost přes účet Microsoftu je geniální, včetně cloudu - OneDrive. A od té doby, co jsem pořídil tablet s Windows (Lenovo Mix 2 8) se ten kruh takřka dokonale uzavřel (alespoň pro mne). :) :smt023
A slíbená aktualizace z Windows 7, 8.1 a WP 8 na celoplatformní Windows 10 taky stoji za zvážení. Toho se u Androidu asi nedočkáš :)
Jarko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 05, 2015 8:51
Zařízení: Google Nexus 5

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od Jarko »

Nexus 5 je dobra volba. Telefon rychly, svizny. Nic neseka, na nic sa necaka.

Ak ide o podporu, tych 18 mesiacov od Googlu nejak nesedi, pretoze Nexus 4 prisiel v oktobri 2012 a este stale dostava najnovsie updaty (posledny Android je vo verzii 5.0.2 a ten Nexus 4 ma).

J.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od Blooddrunk »

Jak jsi přišel na 18 měsíců od Googlu? To je politika Samsungu a Google s tím nemá nic společného.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od uni »

Blooddrunk: stačí tak málo, výraz "google 18 měsíců" a hned první odkaz: https://support.google.com/nexus/answer/4457705?hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
"Pokud zařízení Nexus spadá mimo období pro aktualizace (obvykle 18 měsíců po vydání zařízení), nejnovější verzi platformy Android obdržet nemusí."

To jsme zde fakt na takové úrovni, že vyučujeme "vygugli si to"?:(

Jarko: Vzhledem k výše uvedenému, to sedí naopak velmi přesně. Google garantuje 18 měsíců, pak je to "dá-li bůh".
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Telefon na delší dobu - Nexus/Z3c/Iphone?

Příspěvek od Blooddrunk »

V tom případě jsem něco zaspal...
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů