Windows 10

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10

Příspěvek od veigy »

Taky mám stále ještě v živé paměti problémy s mobility 5470... A taky to dodnes blbne...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Dávat W8 nebo W10 na staré kusy HW přináší často problémy...
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Windows 10

Příspěvek od Tomet »

Jirka_t - zkoušel jsem těch ovladačů několik a s žádným ten jas nefunguje. Je to už staré železo no...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

Na HD3200+HD4330 žádný problém. Každpádně to vypadá, že zůstanu i Win8.1, stejně jako jsem při vydání sedmiček zůstal na Vistách, pro mě změny výhradně k horšímu v posledním dostupném buildu.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows 10

Příspěvek od iljusin66 »

Vracím se ještě k tomu OneDrive. Chápu to správně, že v tomto buildu vidím v průzkumníkovi jen ty složky, které mám označené k synchronizaci a ty se mi pak celé natáhnou do počítače? Nelze tedy označit jednotlivé soubory jako online/offline?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10

Příspěvek od veigy »

Chápeš to správně, ano je to na h**** :(
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Já tedy MS nezávidím. Ať udělá cokoli, vždy se najdou uživatelé, kteří jsou nespokojeni. V případě nového způsobu synchronizace dat OneDrive měl MS na mysli zjednodušení "chápání" synchronizace pro běžné uživatele a zohlednění offline přístupu k souborům. Při snižující se ceně lokálních úložišť a zvětšováním kapacity, zejména SSD disků a přibýváním uživatelů mobilních zařízení je to cesta správným směrem...
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows 10

Příspěvek od iljusin66 »

To je sice zjednodušené, ale bohužel úplně špatně. Dle toho jak to vymysleli, je pro mě v tabletu složka Fotky na OneDrive prakticky nedostupná z průzkumníka. Co se mi na OneDrive líbilo bylo to, že to právě nefunguje jako Dropbox. Kvůli té plné synchronizaci jsem jej přestal používat, protože XY zbytečných GB v tabletu fakt nemám.

Edit: už jsem přidal své tři hlasy do uservoice pro návrat do původní podoby
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Kolik běžných uživatelů se dívá na fotky na OneDrive Průzkumníkem ?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

Chápu to i já správně, že když je tedy složka OneDrive prázdná, tak to není bug, ale featura, a že musím jednotlivé složky vybrat k synchru, jinak si můžu nakašlat? Takže si třeba nepřetáhnu jen tak jeden nahodilý soubor, a toť vše, aniž bych měl celý obsah 1D u sebe v PC? Tak to je teda v ohromné péči. Bravo, MS, zase jsi to dokázal.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Ano, je to tak. Synchonizace OneDrive ale není o přetahování souborů... ;-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

Synchronizaci chápu, vždyť ta fungovala v pohodě i v 8.1, nemuseli to vůbec měnit. Mě jde třeba o to, že vyfotím fotku v telefonu, nebo udělám screenshot, dám ho sdílet na 1D, v PC si klepnu na 1D, a hnedka to tam mám, tam to přetáhnu, a mohu s tím manipulovat během chvilky. Už v předchozím buildu Win10 jsem si myslel, že je 1D prostě jen pokažený, a ono to asi bylo implementované už tehdy, tak či tak jsem se musel přeorientovat sdílet obrázky mezi telefonem a x86 světem pomocí NASu, je to rychlejší a překvapivě i pohodlnější než to tahat přes webového klienta 1D.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Asi takto: já vyfotím fotku mobilem a nic nikde na sdílení nedávám. Ona se sama uloží na OneDrive. A tak to má i běžný uživatel u všech tří běžných platforem OS, akorát cloud se jmenuje různě.
Druhá věc je, jak chce běžný uživatel fotku vidět. On ji chce vidět na OneDrive nejen když je online, ale i když je offline. Tedy vidět celou, ne jen náhled, který ale nejde zobrazit...
Třetí pohled: já bych taky nejraději vše viděl Total Commanderem a hned. Ale svět upřednostňuje masové uživatele...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

Já mám automatický upload fotek vypnutý, vždycky totiž cvakám tak 20 fotek, a z nich posléze vyberu nějakou nejpovedenější (když se to nehýbe :-) ), tak by bylo zbytečné přenášet tolik zbytečného odpadu, který následně smažu. Ale to je jedno, to není problém, problém je v tom, že v PC nevidím obsah svého OneDrive. Když to vezmu z jiného pohledu, na jakémkoliv telefonu vidím celý obsah, na nějakém trapném tabletu s androidem lze vidět celý obsah, na iPaid lze vidět celý obsah, jen na stolních Windows má uživatel smůlu, a musí tam chodit přes webové rozhraní. Tomu teda říkám ergonomie :evil:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Jasné, fotím teď na L1020 a při přenosu 40Mpx fotek je to nějakých dat... Tak to na OD taky neženu všechno...
Pokud si nyní ve W10 dám v OD synchronizovat fotky, jsou jedna k jedné v PC. Ale on běžný uživatel se ručně do adresářů OneDrive v PC (NB, tabletu) nedívá. On se na fotky dívá aplikací Fotky nebo OneDrive pro Metro nebo desktop a kde fotky leží, ho nezajímá...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

Já neberu běžné uživatele, ale proč tam alespoň není možnost volby? Že zprznili Start, to jim za zlé až tak moc nemám, jako právě ten OneDrive.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10

Příspěvek od veigy »

Já nejsem žádný MS hater, ba přímo naopak. Prakticky všechny změny a funkce ve Windows ti dokážu obhájit a vysvětlit. Ale tohle prostě jsem k absolutní spokojenosti používal a souhlasím s tslany... Tohle byla přesně věc, kterou se OneDrive odlišoval od ostatních cloudů a k plné moji spokojenosti!
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

tslany: Taky bych v tom kromě vyhovění přání běžných uživatelů viděl snahu vývojářů MS "odlehčit" serverům MS přenosy dat...
No a kromě toho jsou spokojeni i výrobci lokálních úložišť (HD, SSS, a další) - o odbyt nemusí mít starost i při klesajících cenách. Pokud ale jednou budou všechna zařízení 100% času online, nějaká synchronizace asi nebude potřeba a lokální úložiště také ne...
V poslední době ale letí nahoru ceny procesorů a pamětí, takže ono se to neustále kompenzuje...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10

Příspěvek od veigy »

Nějaké povídání o OneDrive... https://blog.onedrive.com/taking-the-ne ... -onedrive/" onclick="window.open(this.href);return false;
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Windows 10

Příspěvek od spellshaper »

Tohle je fakt na... ty zástupci byla super funkce k ušetření místa! Ale podle toho povídání by se tato funkce měla vrátit do Windows 10. Prý to jen není hotové, jestli jsem to správně pochopil ne?

Když se v tom nastavení zaškrtne synchronizovat všechny soubory a složky, tak to udělá co? Kompletní kopii na lokál, tedy v plné velikosti?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů