Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
bubo12342
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 830

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od bubo12342 »

Ahojte

Kúpil som manželke lumiu 735 a začal jej riadne blbnúť po cca 3 týždňoch. Najprv to začalo vypadnutím sim- karty, teraz si listuje internet explorer a odrazu restart. písala sms a zamrzol a drncalo vybrovanie musel som surovo vybrať baterku, nič iné nepomáhalo.

Je niekto kto mal takéto problémy? poprípade nejaké riešenie?

Ďakujem
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od Dragonerix »

HR restart, a když nepomůže tak reklamace.
bubo12342
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 830

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od bubo12342 »

moc sa mi nechce do tej reklamácie ísť, ale čo už skúsim ten Hard reset..
mitthys
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 14, 2015 21:45
Zařízení: NOKIA-LUMIA 730

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od mitthys »

No ako čítam nie som jediný s výpadkom SIM . Mám Lumiu 730 už dva týždne a dnes sa tento problém zopakoval možno 10-ty krát .Na notifikačnej lište svitia obe SIM aj s označením siete ale v nastaveniach karty nie sú vysvietené a teda nefunkčné. Volajúci má odozvu že účastník nie je prítomný. Tento stav je o to horší že človek nevie či naozaj je telefon na príjme ???. a v prípade krajne núdze môže byť nemylo prekvapený. Jediný spôsob je znovu naštartovať karty je tvrdý reset. Dnes som zistil a testoval ako sa telefon správa keď s ním zajdem do priestoru kde nie je signál. Správa sa nejednoznačne že notifikácia sa zmení ako neprítomný(alebo aj nie a vy si myslíte že aj hlboko pod zemou sa dovoláte ....) ) a v oznámeniach karty svietia a pri opätovnom premiestnení karty naštartartujú ale zase nie vždy lebo notifikácie buď ras svieti ale aj nie a v oznámení sú SIM nevysvietené. a a treba tvrdý reset. Telefon sa stáva absolútne nespoľahlivý spoločník a neviem či aj reklamácia bude úspešná lebo to bude beh na dlhé trate testovať aj u odborného servisu pretože telefon musí ísť do Faradayovej klietky ak sa má testovať spoľahlivosť Velmi by ma zaujímalo či má aj niekto iný podobnú skúsenosť keď zistil že sa nemôže dovolať ale notofikácia svietila na plný signál.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od relouth »

zda sa mi to,alebo tie nove lumie su poriadne kramy ? )535,73x,830)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od htcjirka »

I nektere 930 měli problém s restarty ci prehrívanim (deska anebo nevhodna tepelna paska), i 1020 byly problemove (piskajici stabilizace, odchazejici mikrofony atd), i 920 (odchazely desky, pronikani prachu, seškvaření konektrou usb a další), 1520 (problém s dotykem), u 520 často opravuji tlačítka, která se utrhnou z desky, 620 dosti kusu problem s nefunkcnim dotykem atd, atd..
A i jiné znacky to samé.Kazdy model něco má a přinese.

Je to elektronika a je to kus od kusu, znacka nemá vliv.
U nas ted jsou 3ks 735 ve firme a všechny slapou bezproblemu.Mnohdy restarty mohou způsobovat starsi sim karty anebo znacka pametove karty.Vsem jsem doporucil kingstone a je klid, karty A-data ci jiné pochybne znacky jsou nestabilni a prinasely telefonum problémy.
mitthys
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 14, 2015 21:45
Zařízení: NOKIA-LUMIA 730

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od mitthys »

bubo12342 píše:moc sa mi nechce do tej reklamácie ísť, ale čo už skúsim ten Hard reset..
Tak aby som dokončil to storry. Telefon som reklamoval a riadne zdokumentoval závadu vrátane fyzických osôb na pradajni. Telefon bol odoslaný do autorizovaného servisu a po 2 týždňoch sa vrátil že sa závada neprejavila !! To som neakceptovala nebol som ochotný skúšať a stále byť v strhu či som na príjme a keď to naozaj budem potrebovať ,tak v krízovej situácii naszane už osobný problém. Tak som reklamoval reklamáciu a telefon bol znovu poslaný do srvisu a vrátil sa s tým istým výsledkom. Nemôžem akceptovať takýto prístroj ktoprý vykazuje nespoľahôlivosť a tak som požadoval odstúpenie od zmluvy.Výsledok jekompromis aby som si kúpil iný telefon a to aj urobím ale už nie s WP. OS s WP ma v mnohých veciach sklamal jednoducho z praktického hladiska. Napr. len prijatie hovoru je nutné na 2x .Android na 1x. Navigácie Here + je síce zadarmo ale oproti konkurenci málo púodrobná a napr. nie je možné zadať priamo GPS súradnice a tak by som mohol pokračovať. Kvalôita s spolhlôivosť Lumii neviniká a preto odporúčam kupovať cez e.shop a mať 14 dní na to aby som to vyskúšal a vprípade potreby okamžite vrátil !!!
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od pogo8303 »

mitthys:: výpadky signálu = chyba operátora (na stejném místě, kde mám výpadky s WP mi chodily zdvojeně sms, někdy nechodily - a to bylo na božském androidu...)
nepoužívám here, ale už hodně dlouhou dobu jdou souřadnice zadat do pole hledání, pokud ti nevyhovuje here, dá se zakoupit jako u jiných OS např. navigon, sygic je free, špatný není copilot atd atd...
Uživatelský avatar
rytmus23
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 26, 2015 15:26
Zařízení: Samsung

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od rytmus23 »

Ahoj,
sám jsem také majitelem 735, a mám stejný problém.

Zatím to vypadá, že se nic nevyřešilo...
viz. http://forums.windowscentral.com/nokia- ... 7780-3.htm

Díky za pomoc
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od relouth »

priatelka ma 735 a nema jediny problem

rytmus,ako sa ten problem prejavuje a za akych podmienok vznika ?
Uživatelský avatar
rytmus23
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 26, 2015 15:26
Zařízení: Samsung

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od rytmus23 »

ve zkratce- tel. se dovoláš, ale ostatní Ti nepošlou ani ušmudlanou sms
trpí tim modely s verzí hw 1,0,0- přítelkyné má natuty v. 3,0,0...
viz. http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... AllReplies
Uživatelský avatar
rytmus23
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 26, 2015 15:26
Zařízení: Samsung

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od rytmus23 »

jo a vzniká ten bug naprosto náhodné a to i dobou zamrznutí
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Zamŕzanie/reštarty - Lumia 735

Příspěvek od relouth »

Ona ma hw 1.0.0
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů