Výběr telefonu 4000-4500kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit s výběrem telefonu za cenu uvedenou v nadpisu, doplním, že nynější telefon je Xperia E1, se kterou jsem spokojen, nicméně rychlost už není nejlepší a občas padá i nadstavba.

Moje práce z 90% spočívá + požadavky:
-internet (chrome)
-hry - jediná co hraju je Mozkovna z google play, jiné nehraju a ani nehodlám
-rád bych lepší fotoaparát (xperia má 3Mpx bez autofokusu, takže to splňují všichni), jde o klasické cvakání v hospodě, žádné prof. focení ani nic podobného
- dobrá konstrukce a design - pokud možno aby to nevypadalo lacině a nevrzalo
- displej - rád bych větší + lepší (spíše rozlišení, ale všichni kandidáti mají i IPS)
- vyladění OS (min 1GB RAM - splňují všichni kadidáti)
- OS - asi Android, s WP jsem nic slušného nenašel, ale nebráním se tomu (Lumie v cenové kategorii mají mdlý displej, nebo velký s malým rozlišením, pokud už WP tak s 1GB RAM)

Moji kandidáti jsou zatím tyto (všechny jsem zkoušel v obchodě):

LG F60 - o omezení 4GB paměti vím, ale hry nehraju, appek tam mám vždycky málo, pěkný design, odladěné prostředí, budoucí příslib Androidu 5.0 (netrvám na tom, ale jistá podpora tam je), pro někoho horší displej (rozlišení), ale mě to subjektivně nepřišlo a nevadí mi to.

Aligator S4700 duo HD - subjektivní pocit velmi dobrý, pěkný displej, téměř částý android 4.4, 8MPx foto, výborná konstrukce a provedení, HD displej IPS, bohužel o tomto modelu jsem nenašel žádnou recenzi ani na youtube, prostě jako by neexistoval, takže z dlouhodobého hlediska nevím jak bude fungovat

Vodafone Smart 4 Power - 5" displej, slušné rozlišení, výborná výdrž, čistý android, celkem plynulé prostředí, jen na mě působí trošku více lacině než zbývající dva

Samozřejmě, že si od vás nechám poradit, který by byl i lepší než zmiňované, ale tyto jsou po týdenním zkoušení různých mi přišli jako nejlepší.

Děkuji moc za přečtění a zhodnocení, případně rady.

Qwizz
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od tslany »

Může být i použité? Jmenovitě Xperia Z, Lumia 920, Lumia 925
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od M.BoBo »

Být tebou vykašlu se na ty Androidí lowendy a jdu do jetého windows phonu. V této cenové relaci je na tom nejlépe Lumia 920. Na bazaru pěkný kousek třeba tento, ale je jich mraky..

http://www.sbazar.cz/RAAAdo/detail/8966 ... -novy-stav" onclick="window.open(this.href);return false;
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

No spíše bych radši nové. Použitých jsem kupoval dost, ale pouze v Mobilpohotovosti, byl jsem spokojen, jen třeba odřeniny na krytu nebo dobrý škrábanec na displeji... mě to prostě vadí, ne z pohledu používání, ale tak nějak vnitřně, no těžko to vysvětlit, proto bych radši nové. Ale když už o tom mluvíš, z jakého obchodu máš ty použité na mysli?

Odkaz vypadá dobře, jen kupování od inzerátů se bojím, kdoví co tam může být za skryté vady. Je to určo dobrá cena, ale asi bych radši nové.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Mizlerek007 »

zajdi na http://www.mp.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a podívej se ;) mají všude pobočky, kde si zboží ozkoušíš, jak použité s 6-12 měsíci záruky nebo zánovní s 24měsíci, mají i uplně nové, stačí prohledat, výběr víc než solidní ;)
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

Díky za tip, v MP jsem byl tento týden už 2x,ale právě proto že jich tam mají hodně, tak je to ještě těžší na výběr :) ale asi máš pravdu díky :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od tslany »

MP jsou předražení zloději, lepší je třeba přes fórum a nebo na inzerátech, a osobní předání.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od JuaNex »

Z tychto jednoznacne LG F60. Ma uz 64bit procesor a slape vyborne. Ja mam ako nahradny telefon SONY so Snapdragon 400 a ten telefon nema jediny problem. Ide ako hodinky. Chcel som povodne to LG kvoli novsiemu HW, ale nemalo podporu ANT+ co bolo pre mna klucove, kedze to mam telefon len na behanie a bicykel.
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

Děkuji za odpověd, musím souhlasit, taky na mě LG působilo subjektivně nejlépe. :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od M.BoBo »

Nevypadá špatně, ale i tak nebude plynulý a hlavně má špatný fotoaparát. "Zánovní" Lumia 920 by ti posloužila lépe, případně Blackberry Z10.
Vím měl jsem je (viz popis).
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

BB Z10 jsem měl též... nebyl špatný rozhodně, ale nezvykl jsem si na filozofii ovládání... Jinak zítra půjdu do MP a mrknu i na Lumie i na LG :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od tslany »

Ta cena za zánovní L925 mi přijde jako hodně blbej vtip, ta F60 by tam šla, ačkoliv připlatíš 600 a můžeš mít novou
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od M.BoBo »

Já taky nemyslel u MP.cz vydřiduchů, ale někde na netu u koncového uživatele;)
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

Takže něco typu sbazar.cz nebo bazos.cz??
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od M.BoBo »

Dá se říct, ale vždy s osobním předáním!!
Případně aukro, kde má prodávající hodně pozitivních komentářů, a párkrát jsem na výměnu zařízení využil i zdejší smartmanii. U některých uživatelů nemůsíš mít strach.
michael.zeleny
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 09, 2013 19:39
Zařízení: Huawei Ascend P6

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od michael.zeleny »

Také bych skočil právě po F60, která má velmi dobré uživatelské prostředí, právě příslib Androidu Lollipop je velmi pozitivní. Jedna z jeho velkých předností je dobrý displej, který určitě ocení každý uživatel.
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od Pepanisko »

Jop s tím souhasím, jen často je srovnáván s Honorem 3C, jenže LG se mi i přes horší HW zdá rozhodně plynulejší... samozřejmě při zátěži bude rozdíl zřejmý..

PS: ještě jsem hledal, co říkáte na Aligator S5500?
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Výběr telefonu 4000-4500kč

Příspěvek od JuaNex »

Plynulejší by aj mal byť keďže má lepší a novší procesor a grafiku. Ale zase plynulosť na nových systémoch je tažké hodnoťiť, keďže od 4.3 hore to už nemá na žiadnom zariadení prakticky žiadne zaváhania alebo lagovania. Osobne som nemal s nijakym zariadením taký problém (len bývalej S3 sa nepáčil ten posledný systém, no na upravených verziách šlapala ako hodinky).
Ako som písal, momentálne mám ako druhý telefón Xperiu E3 a ide skoro porovnatelne ako moj primárny telefón Samsung S4. Na žadnom z týchto telefónov som žiadne zaváhanie asi ešte ani nevidel. Ak mám povedať pravdu, tak iOS čo som mal pred dvomi rokmi a používal som ho 4 roky mal viac zaváhaní pri aplikáciách ako Android. A kvalitné stabilné aplikácie s podporou sú predsa základ. Bez nich si človek ani "nepípne".
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 51 hostů