Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Ahoj,

jsem majitelem tohohle kousku. Při koupi všechno super, ale teď začínám mít takový obavy. Pročítal jsem diskuse a četl jsem o vystouplém displeji. To se mi děje u pravého dolního rohu (ale fakt malinko), to bych asi ještě tak neřešil. Ale trápí mě hliníkový rámeček a to jak k němu dosedá kryt. Přesně uprostřed (jak jsou sluchátka) mi chybí milimetřík plíšku, asi špatně dopálené. Máte to někdo taky? Celkově mi přijde, že horní hrana krytu je od hliníkové konstrukce dál než dolní strana. Bavíme se ale stále o milimetříkách. Trošku se bojím, že když mi třeba upadne, tak se hned vezu, prostě že se to začne časem kazit.

Máte někdo podobné zkušenosti? Nemám mít obavu? Funkčně je super, jsem nadšenej, všechno šlape jak má, ale tohle mě trošku mrzí. Kor když ten telefon nestál zrovna 3 000 Kč.
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Foto přikládám. Díky za tvoje fotky, takhle podobně to mám také.

http://postimg.org/image/5xionvurp/" onclick="window.open(this.href);return false;

A když třeba zatlačíš zezadu, prohýbá se to? :-)


Díky
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od GreenArrow »

iPhone 6
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od htcjirka »

Kdepak, ani ten není dokonalym a staci se zacist na iphone forum, kde se resi nekvalita zpracovani, mraky vadnych pixelu, hybani displeje ve vanicce apod.A ze tech uzivatelu je.Nekteri bez vad az u tretiho vymeneho kusu.

Obrázek

http://vimeo.com/114756173" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak u te 930 nic nechybi, posilam obrazek jak to vypada nahore pod krytem.Prostredek pod krytem castecne prechazi v plast/je vyplnen plastem.
930 je jinak opravdu pekne a kvalitne zpracovana¨a hlinik zde není jen pozlátkem jako u iPhone.
Smejdy se najdou u všech znacek a je třeba je vrátit/hodit vyrobci na hlavu.

Obrázek
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od GreenArrow »

Je to jak to říkáš ty. Pokud máš štěstí na vadný kus, je potřeba to omlátit prodejci o hlavu. Pokud trefíš na kvalitní kus, jako třeba já, je iPhone skvěle zpracovaným zařízením, stejně jako ta lumie.
Jenom se mi nelíbí názor Pavla, že se s něčím má člověk smířit a že kvalitní zařízení neexistuje. Existuje, i když to dneska bohužel může být i třetí nákup.
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Ten kousek plíšku u mě doopravdy chybí. Kontroloval jsem několik telefonů a všechny jsou OK. Ovšem je to doopravdy drobnost. Jediná možnost je vrátit telefon do 14 dnů a výměna za nový kus, ale asi to neudělám. Vše je jinak OK a bojím se, že bych tak dlouho chodil pro nové kusy, až bych najednou řešil mnohem větší problémy.

Jinak to vystoupení displeje je asi doopravdy v normě. Možná jsem zvědav na to teplo, jestli něco někde vyleze. Je to prostě vtipný, že dá člověk za telefon takový peníze a není si 100% jistý tím, jestli je vše tak, jak má být :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od htcjirka »

Uprostred jak vidíš z me fotky je pod krytem vyplnen hlinik plastem, proto vidíš mezerou kus kovu a pak seď( tmavé místo), nic tam nechybi.Kryt ma jen u tebe vetsi mezeru a vidíš tak vice.Zadny plisek tam není a ani tim padem nechybi.

Zahřívání muze byt citit více nez u plastoveho telefonu, diky hliniku.
Pak jsou kusy vyslovene spatne, které hreji extremne (mají pouzit starsi a mensi typ tepelne folie) a znici to displej, ale to nastesti pokryva záruka.
V miste procesoru se teplem vypali flek na displeji.

Obrázek

Obrázek
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Pořád si nerozumíme :-) Poslal jsem další obrázek na leteckou poštu. Přibližte si to.

Vlevo zakroužkované je chybějící kus hliníku (opravdu malá část, ale opravdu chybí) a vpravo potom zakroužkované jak to má vypadat :-) Jinak zahřívání je u mě zatím v normálu a ten zelený flek, to je fakt nemilé :-/ Ještě mi přijde, že mám v horní části kryt a hliníkový rám dál než v části dolní. Kdybyste měl někdo chuť, můžete mi vyfotit váš telefonní zadek pro porovnání.

Jinak jsem si hodně hledal ten vystouplý displej a viděl jsem to u každého. Snad se to nebude horšit.

Obrázek zde: http://leteckaposta.cz/260392215" onclick="window.open(this.href);return false;
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Díky moc,

u tebe to není tak vidět, jak je černý. Nevidím tam ty mezírky. Ale když se na něj podíváš, přijde ti mezera nahoře mezi plastem a hliníkem stejná i dole a po stranách? :-) Já mám tu mezírku nahoře o malinko větší a nevim, jestli je to problém :-D

Díky
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Ahoj,

mezírka je u mě také všude na list papíru, ale na horní hraně (tam jak je jack pro sluchátka, sim atd.) je taková větší. A nevim, jestli vyměnit kus za kus, třeba bude plast lépe sedět. Ale nehejbe se to, jen to prostě opticky je asi větší.

Já právě nevim, furt přemýšlím, jestli vyměnit. Bojim se, že dostanu nějakej šitozní kus. Ale zas mě tady furt irituje ten chybějící plíšek a říkám si, že bych mohl dostat lepší kus. Nebo taky horší :-D

Babo raď. Jinak, Jirko, můžeš k tomu pls hodit nějaký koment. Prý si měl těch Nokií víc, tak můžeš srovnávat. Pozoroval si u všech stejné zpracování nebo?

Díky moc
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

To be no :D Jako kazdej,komu to ukazu na me kouka jak na blazna :) Takze ty si nakonec kus vubec nemenil?
Pedro_
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 21, 2014 12:25
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Pedro_ »

Koukám na tu fotku a přijde mi, že tam máš hrbolky na tom hliníku, já tedy takovou mezeru na své L930 nemám. Mám to rovnoměrné.
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Hoj,

tak jsem provedl výměnu (:-D). Na novém přístroji mám nahoře taky mezírku, ale to už je podle mě uplně cajk. Ta fotka dost zkresluje, ty hrbolky tam vůbec nejsou, akorát prostě ten foťák to tak bere. Nevím. Ale teď už mi tam nechybí kousek hliníku a i ty mezery jsou ok.

TRÁPÍ MĚ VŠAK JINÁ VĚC. Při spuštění problikne v levém horním rohu asi na 0,01 sekundy displej. Takovej flíček malinkej. Ale jen problikne, telefon naběhne a vše je OK. Dělá vám to taky? :)

Díky
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Líbí se mi, jací jsme detailisti :-D Pořád koukám na tu zadní stranu, jestli je mezera v normě :-) ale asi opravdu je! To bych fakt musel být pičus, abych to šel zas vrátit :-D

Dneska jsem se ještě rozmýšlel mezi černou a zelenou variantou. Nakonec to odnesla opět zelená :))
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Blooddrunk »

Zelená je špica.
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Hoši, zadní plast, pravej dolní roh mi po zmáčknutí dělá takovej nepříjemnej zvuk.

Máte to taky?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od htcjirka »

Ne, je to potreba omrknout uz pri koupi nebo hned po koupi, co kus to original.
Vim co mas namysli, setkal jsem se tim.Mel jsem to take a vracel jsem kvuli tomu.Pravy dolni roh mel vuli a delalo to divny zvuk pri poklepani na dané misto či při dotknutí.
Goddmetal
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 19, 2014 17:55
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Goddmetal »

Když jsem telefon dostal (již můj druhý kus), tak to vůbec nedělal..Ted jsem to mačkal a zase nic..a pak zase jo..a pak mačkám a nic...Si myslim, že to není to, co myslíš ty. Si říkám, že když to vrátím, tak zas dostanu telefon s jinou chybou...Haha babo raď.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od htcjirka »

Meni se to s teplotou.Tak se s tim nauc zit, u me az 5tá Lumia 930 byla ok po vsech strankach ;-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - konstrukce, hliníkový rámeček, displej

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Musím zaklepat, že mě kryt nevrže a to už telefon nějaký pátek mám a mám první revizi :-)

Možná by stačilo kryt odendat a zkontrolovat zda-li tam není nějaký šroubeček třeba povystrčený co to lehce nadzvedá nebo tak. Těžko říct. Lepší než měnit kus za kus je to nechat opravit. Výměnou kusu můžeš narazit na stejný nebo jiný problém, opravou (pokud jí neodvede nějaké tele) máš jistotu, že bude telefon v cajku.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů