Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

BP- bakalarska praca. DP- diplomova praca.
V clanku je aj par chyb. Napr. GPS ma od 2012 32 satelitov, oni 2 roky po, spominaju len 24.

Ako snapdragon nacitava signaly sa nikde nespomina. Ale propaguju to tak, ze ten snapdragon vie pristupit teoreticky az k 64 satelitom (samozrejme je to drist, lebo napr. GPS satelity mozno vidiet naraz max. 12 + glonass ). Cize z tohto aspektu by si clovek mohol mysliet ze snapgragon nerozlisuje medzi GPS a GLONASS. Avsak ten snapdragon primarne pristupuje k GPS a GLONASS pripaja len pri nekvalitnom signale. Cize tu si mozem mysliet, ze tieto moduly su oddelene a tym padom sa potrebuju korektne nacitat oba, aby mohli pristupit k iteracii polohy z oboch navigacnych systemov.

Samozrejme toto su len moje domienky z poznatkov co som za studia týchto sat. systémom ziskal.
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

kope píše:Člověče, Machy, to mi nedělej - sotva svitne trocha naděje, že by se problém mohl vyřešit, tak přijde taková studená sprcha 8-) . Ale teď vážně - trochu mne překvapuje tvoje rozčarování, ještě někdy v půlce ledna jsi psal, že po update a HR převládá spokojenost u obou L535 (single a dual sim), které máš. To se to v průběhu času horšilo?
Ano, dotyk je +- porad stejny, při psani prohlizeni netu bez problemu... mnulti touch bere 2 občas i 3 prsty, ale u her je to nepouzitelne....

GPS samozrejme pouzivam online, takze a gps jede.... nekdy najde pozici ihned, ale při jizde se aktuaizuje cca jednou za 2-3 vteriny a ne vždy presne... Wifi mi dela presne to co uz někdo v topicu psal... vidim ji, ale nepripojim se dokud telefon nerestartuji... Jiné Lumie na stejne siti bezproblemu.... tohle mi kdysi dělala Omnia 7, která mela vadny wifi modul...

Zkusim flash přes recovery tool, jestli to natahne novo verzi, ale ve zlepseni moc nedoufam, vzhledem k množství problemu...

Dneska sem si prinesl bazarovou 625 a je to nebe a dudy, dotyk bere i DESET prstu a vse super, jedine minus je 512 RAM... Nemluve o zpracovani.... 535 je jednoznacne nejhůře zpracovana Lumie co sem mel a to sem jich mel dost...
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

To lacikaboss: nepřu se, protože jak říkám, můj hlubší zájem o problematiku skončil složením zkoušky před hooodně lety a tvé znalosti jsou viditelně čersvější.
to machy: no zatím ještě vyčkám, až bude víc reakcí po tom novém upgrade. Trochu mne zaráží, že Microsoft nikde, ani na Microsoft comunity fórech slavnostně a s velkou pompou neoznamuje, že problém vyřešil. Ale mrzí mi to. Ten telefon splňuje všechno, co bych od telefonu chtěl, včetně ceny, ale kupovat něco, co není na 100% funkční tak to fakt ne. Taky už jsem uvažoval o 625, ale právě ta poloviční RAM mne odradila. Ještě si pohrávám s myšlenkou na 730, ale tam už zase docela leze cena. No a pak je tady pořád ještě Prestigio 8500, jenže k tomu jsem našel tak málo referencí... Tak nevím, jestli je to tím, že ho nikdo nekupuje nebo tím, že to je tak bezproblémový přístroj, že nikdo nemá potřebu o něm něco psát ;-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Mně hrozně zklamalo a překvapilo, jak je posun obrazu i na úvodní obrazovce trhaný, to i historická 520 je na tom lépe, o vyšších modelech ani nemluvím. Dvě 535 co mi prošly rukama naprosto stejné - trhaný posun, blbnoucí dotyk, mám obavy, že SW udaty se tohle nevyřeí, že je to nějaký hlubší problém...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Tak už se řadím do klubu se zčernalým displejem.... můžete mi někdo napsat typ nabíječky, která se dává do balení k L535? A ještě dotaz, když přijdu do Alzy, že jí chci vyměnit za úplně novej kus, je nutné dávat kompletní balení? Švagr totiž nechal nabíječku na druhém konci republiky, ale doma mám od L630, tak jestli by to šlo dyžtak substituovat?
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

nokia ac-18e
Ak sa meni kus za kus musi byt kompletne balenie.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Sakra, mam ac-20e.... Ale zkusit bych to asi mohl ne? V Alze stejně poznaj prd...
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

veigy píše:Kupoval jsem dva modely a oba jedou od prvního zapnutí. Na jeden teďka přišlo tempered glass a dotyk se dost zlepšil ;)
Člověče, ty jsi to včera zakřiknul :-(
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Bohužel :(

Dotyk funguje, telefon reaguje, ale nezobrazuje :( zkusím ještě LSRT, ale nevěřím v úspěch...
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

bez sance aby to zistili.. ja som na tuto musel zobrat velku lupu, aby som to bol schopny precitat.
a kto by kontroloval typove oznacenie? Aj tak nebudu mat sajnu aka tam ma byt..
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

Tak sem ji dal ještě sanci, přes WPRT nahranej novej FW, tak uvidim, zatím sem si vsiml, ze mi zmizela "tecka" z horniho levého rohu.... byl tam bod cca 0,5x0,5 mm který byl o něco jasnejsi nez okolni (vadny pixel to nebyl)

co dal, uvidime
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jaký je vlastně rozdíl mezi LSRT a WPRT?
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

LSRT je pro wp7 lumie a starsi WPRT je pro wp8 lumie a novejsi
Davis
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 16, 2015 22:52
Zařízení: L535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davis »

Mobil mám již na reklamaci 10 den, doufám že brzy bude z5, poprvé po koupi mi zčernal displej, reagoval na dotyk i zprávy chodily a vyzvánění, nechal jsem ho přes noc na nabíječce. Takže Dotyk už je s aktualizací v poho? a kde jste objednali to tempered glass? mate odkaz ?:)
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

Ted se stahujou aktualizace aplikaci, ale dotek mi neprijde v poradku ani po druhem updatu

Tak Multi touch test horsi nez před druhym update, definitivne ji davam sbohem :-/
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Machy_CZ píše:LSRT je pro wp7 lumie a starsi WPRT je pro wp8 lumie a novejsi
Tak úplně to není. LSRT je pro flashování WP8 a WPRT funguje také tak, ale je určeno hlavně pro downgrade z WP10 zpět na WP8
patrik3228
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 27, 2015 22:42
Zařízení: lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrik3228 »

Zdravím mam dotaz vlastim lumii 535 pár týdnu a ohledně výkonu a dalších věci jsem spokojen prostě telefon na mé běžné používání stačí multitouch taky ještě 2 prsty to rozezná takže zoomování na stránkách je ok a hry nehraju takže více doteku je mi celkem u.... jenomže je tu jedna věcze které mě asi trefí šlak a to je dotykove ovládání když mám naprosto suché prsty tak je vše ok ale jak mam jen trochu spocene (to je skoro furt) tak se prostě display trhá nechce se posunout tam kde má a když už se mi konečně podaří posunutprstem do leva a dostanu se do nabídky všech aplikací tak se otevře náhodně nějaká aplikace prosím pokud máte nějaké návrhy sem sněma .
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

Vychazel sem z toho co pisou na ofic webu...

http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... c=FA142987" onclick="window.open(this.href);return false;

Windows Phone Recovery Tool (pro telefony Lumia se systémem Windows Phone 8 nebo novějším)

Lumia Software Recovery Tool (pro starší telefony Lumia a další telefony Nokia)
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

patrik3228 píše:Zdravím mam dotaz vlastim lumii 535 pár týdnu a ohledně výkonu a dalších věci jsem spokojen prostě telefon na mé běžné používání stačí multitouch taky ještě 2 prsty to rozezná takže zoomování na stránkách je ok a hry nehraju takže více doteku je mi celkem u.... jenomže je tu jedna věcze které mě asi trefí šlak a to je dotykove ovládání když mám naprosto suché prsty tak je vše ok ale jak mam jen trochu spocene (to je skoro furt) tak se prostě display trhá nechce se posunout tam kde má a když už se mi konečně podaří posunutprstem do leva a dostanu se do nabídky všech aplikací tak se otevře náhodně nějaká aplikace prosím pokud máte nějaké návrhy sem sněma .
Nic s tim neudelas, dela to proste 535.... Nedej boze kdyz poprcha....
Davis
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 16, 2015 22:52
Zařízení: L535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davis »

někdo tu psal nebo dokonce 2, že problém se tím vyřešil... patrik3228 zkus to a dej vedět jak jsi na tom
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů