Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

Je to pobočka na Praze 5, Anděl. Ale doporučuju si telefon řádně vyskoušet, minimálně ten tlak na displej lze v poho pohlídat jakmile naskočí telefon a objeví se klavesnice. Což je cca 3-5 min.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Kdybych tuto diskuzi nečetla, tak mě ani nenapadne, že je s tímto telefonem takový problém. Mám ho od začátku ledna, a dotyk mi nijak zásadně nezlobí, občas blne onen multitouch při zoomování, ale zkusím to hodit do továru, a uvidím, co to udělá. Na shift musím zatlačit opravdu hodně silně, aby se projevila chyba, takže to mi v používání nijak nebrání.
Přijít na to dřív, možná bych vrátila telefon v záruční době, a zkusila jiný. Reklamovat už se mi teď nechce, taže mu dám šanci, vzhledem k tomu, že s ním nemám jinak zásadní problém (krom toho, že jsem perfekcionista a když o té chybě teď vím, tak mě ročiluje :D ).
Minimálně počkám na preview verzi windows 10, která má být začátkem února, a uvidím, jak se s tím telefon sžije :)
Jinak by mě zajímalo, jak to funguje s oním temperovaným sklem? Je tam podstatný rozdíl, co se problémů s dotykem týká, nebo nikoliv? Kdyžtak bych ho zkusila koupit, a uvidíme. Záruku ám dva roky, tak to nechám chvíli usadit, a uvidíme.
Jinak verzi mám onu trojkovou, a tak zásadní problémy jsem nepozorovala ani na počátku, možná jen při prvním spuštění, jinak šlape v pohodě :)
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Před měsícem jsem tuto Lumii objednával známé. Tady jsem pak popsal svůj dojem z tohoto telefonu a zmínil jsem i ten pocit, že dotyk není vždy 100%. Ptal jsem se známé, jaký pocit má po měsíci používání telefonu. Řekla, že je velmi spokojená. Ten dotyk pozoruje minimálně. Zatím žádné restarty či zasekávání. Podle jejích slov se to nedá srovnávat s jejím předchozím LG G2Mini.(nic proti tomu telefonu nemám) Takže pokud se člověk vědomě nezačne v tom dotyku stále "hrabat" a řešit to dokola, tak mu telefon bude velice dobře sloužit. Přesně tak jak píše faoltiarna. Dokonce ten telefon nadchl mou 13 dceru. Nyní má android z Číny a je spokojená a já samozřejmě také, kvůli reklamaci, ale její prohlášení před nějakou dobou , že by nechtěla WP nějak vzalo za své a nyní by do takového telefonu šla hned. Což kvituji, jelikož já i manželka jsme spokojenými uživateli WP. :)
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

video bez temperovaneho skla https://www.youtube.com/watch?v=0m15ArwIsyk" onclick="window.open(this.href);return false;
video s temperovanym sklom https://www.youtube.com/watch?v=88Pr_bI0WMk" onclick="window.open(this.href);return false;
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Tak podle videa mi Lumia reaguje většinou jako ta s temperovaným sklem, i když ho tam nemám. Rozhodně mi to nedělá takové problémy, jako na prvním videu. Pouze při stisku u kraje obrazovky se mi objeví 2 doteky, místo jednoho, ale u psaní jsem to za celou dobu pocítila tak 3x, a poslední dobou už vůbec. Reaguje to tak jen při silnějším stisku.
Je škoda, že to takto zvrtali, ale zatím nemám důvod reklamovat, jelikož při používání mi to problémy nečiní, a to ani multitouch těch 3-4 prstů. Nevím, zda je to individuální u každého kusu.
Jinak probuzení poklepáním mi také reaguje v pořádku. Je pravda, že při silnějším stisku mit o občas mačkalo co chtělo, z čehož jsem byla dost vyjevená, ale bylo to opravdu vyjíměčně.
Doufám, že bude brzo update na windows 10 (volný vývojářský) a tam by se to mohlo ještě spravit.

Jinak jediné, co i u wp vadí, je právě klávesnice. Nevím proč, ale psaní na androidu pro mě bylo pohodlnější a rozhodně přesnější než na wp klávesnici, její vývoj k lepšímu bych uvítala (společně s vibrováním při psaní). Toť asi jediné mínus, tkeré u wp z dlouhodobého hlediska pozoruji, je to už můj třetí telefon s windows (první jsem měla LG s win 7.8, pak krátce android, asi měsíc, a pak jsem koupila Lumiu 520, a teď 535, zatím spokojenost).
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luks »

No jelikož to bude téměř určitě HW problém tak novej windows s tim asi nic moc nenadělá.Taky budu jednu objedávat během měsíce,tak jsem zvědavej :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

Co je s vibrovanim pri pisani ?
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

Aj ja vaham. 535 ma proste setup aky chcem a pri beznom pouzivani sa to neprejavuje. zatial len 1x zblbla klavesnica.
Keby 532 mala autofokus a blesk, isiel by som tam.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

relouth píše:Co je s vibrovanim pri pisani ?
Tak při psaní na klávesnici jednotlivá písmena nevibrují, tak jak to umí treba android. Navíc ta klávesnice je vážně na rychle psáni o dost horší.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

to je individualne komu co vyhovuje
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Luks píše:No jelikož to bude téměř určitě HW problém tak novej windows s tim asi nic moc nenadělá.Taky budu jednu objedávat během měsíce,tak jsem zvědavej :)
Myslela jsem to spíš tak, že nový systém by mohl tu chybu nějak chytře zakamuflovat/přikrýt, aby se neprojevovala. Což by nemusel být až takový problém, vzhledem k tomu, že ta závada se běžně neprojevuje, a myslím, že spousta lidí o ní ani neví.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

relouth píše:to je individualne komu co vyhovuje
To samozřejmě, ale ta možnost zapnout podvibrování by tam mohla být, kdo nechce at nevyužívá, kdo chce tak může.

Já nevím, mám drobné prsty, na menším androidu jsem s psaním nikdy neměla problém, překlepů minimum, ale tad u té klávesnice si musím dávat hodně bacha, abych tam překlepy neměla, popřípadě pořád opravovat.

Spíš mě zajímalo, zda ostatním vyhovuje klávesnice na sto procent, nebo zda by na ní něco zlepšili :)
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

Na asuse memopad mam viac preklepov ako na htc hd7 :D paradoxne.
Potesila by na wp slovenska word flow klavesnica.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Tak jsem si právě chatoval o L535 s MS help deskem pro windows phone. Pokusím se to shrnout:
Původní dotaz byl, zda jsou schopni říct, jestli se jedná o HW nebo SW chybu. Na to jsem dostal odpověď, že údajně provádějí testy a zatím nejsou schopni určit, jestli je problém v HW nebo v SW. Jedním z důvodů je to, že se tento problém nevyskytuje u všech Lumií 535. Tak jsem konstatoval, že nákup L535 je vlastně takový druh loterie - buď má zákazník smůlu nebo štěstí :-). A že to prý ne, že až se zjistí, jaká šarže HW má tento problém (pokud se tedy ukáže, že problém je HW rázu), bude stažená z trhu a zákazníkům, kteří už si takhle vadný telefon koupí, bude zařízení zdarma opraveno nebo vyměněno. Takže jsem se vlastně nic nedozvěděl... Ale prý mne budou za max 2 dny kontaktovat mailem a snad už mi budou schopni dát konečnou odpověď. No uvidíme...
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Tak pokud toto dodrzi, tak to bude fajn, jelikož bych si kdyžtak nechala telefon vyměnit, kdyz by to nebyl problém :) tak uvidíme co napisou, a která verze ma onen problém, i když si myslím, ze to bude mit ve větší nebo menší míře každá 535.
A zajímalo by mě, jak se toho pak dovolat? Telefon "reklamovat" u prodejce a odvolat se na prohlášení výrobce (az bude nějaké oficiální), nebo to řešit přímo s MS? :)
Za každé další info o vývoji situace budu rada :)
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

No já bych čekal, že až zjistí, zda je to HW problém a které várky ho mají, tak že vydají nějakou tiskovou zprávu s upozorněním na stahování postižených telefonů. Ale to je jen má spekulace a představa, jak by to u seriozní firmy mělo vypadat :-)
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

kope píše:
faoltiarna píše: ...
A zajímalo by mě, jak se toho pak dovolat? Telefon "reklamovat" u prodejce a odvolat se na prohlášení výrobce (az bude nějaké oficiální), nebo to řešit přímo s MS? :)...
No já bych čekal, že až zjistí, zda je to HW problém a které várky ho mají, tak že vydají nějakou tiskovou zprávu s upozorněním na stahování postižených telefonů. Ale to je jen má spekulace a představa, jak by to u seriozní firmy mělo vypadat :-)
Tak uvidíme, počkám si na nějaké ofiko info, a pak to případně budu řešit. Uvítala bych nějakou rychlou výměnu, jelikož cekat zase treba měsíc na výměnu, kdyz ten stary uz jsem předala dal, by mě moc nepotěšilo. Snad se zachovají solidně a problém vyřeší ke spokojenosti všech. Přece jenom jim jde o každého zákazníka, tak by podle toho měli jednat.
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

Tak pokud se to vážně takhle vyvrbí tak klobouk dolu a fa Microsoft u mne stoupne v ceně. 8-) . Ono to asi bude vážně kus od kusu, já dnes zkoušel ze zvědavosti jen tak narychlo v Datartu vystavenou 535 a byla tedy mnohem lepší než to co jsem dal na reklamaci, i technik v MP se divil. Já to už ani o moc silněji mačkat nemusel aby to blblo.,
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Já jsem dneska psala na Setos, jak to bude s případnou výměnou tohoto modelu. Nechci reklamovat teď, bojím se, že by se telefon stejně vrátil se stejnou chybou, a proto chci počkat na nějakou novou "řadu", kde už se toto dít nebude.
Uvidím, co mi odepíšou...
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Tak mi odepsali, že pokud Microsoft potvrdí chybu na určitých sériích, tak bude možno telefon vyměnit jak přes prodejce, tak přímo na středisku microsoft pravděodobně. Ale máme vyčkat do nějakého oficiálního prohlášení MS o stahování daných sérií.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů