Koupě mSD karty z Číny a oprava

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Koupě mSD karty z Číny a oprava

Příspěvek od Mahtiel »

Zdravím, chtěla bych si pořídit přes Aliexpress neoriginální micro SD kartu, 32gb karta se dá pořídit cca za 150 až 170 Kč, 64gb karta do 200 Kč. Ve svém founu mám myslím originál Kingston, ale již ukazuje v mobilu po jeho zapnutí, že jsou na ni chyby a nepomáhá dát opravit chyby. Načas pomohlo jen její formátování (v telefonu). Rozhoduju se mezi dvěma nabídkami, která mají nízkou cenu a dobrá hodnocení, jak samotného výrobku, tak i prodejce
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od koumes »

A jsou to karty bez jmena?Jestli ano,pak muzou fungovat mesic pul rok nebo tyden.Mel sem Noname a odesla po 2 mesicich,neslo s ni nic delat a prisel jsem o nejake soubory,fotky videa atd.
Takze radsi vybrat znackovou nez pak nadavat na vyhozene penize.A Amazon i eBay maji akce.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od tslany »

Hlavně bych nevěřil těm kapacitám, za 64GB zaplatit 200Kč, to se mi vůbec nezdá, když v ČR stojí dvě stovky 16GB. Číňani zvládnou cokoliv, ale to platí především o umělému navyšování kapacity karet a USB flašek úpravou řadiče. Buďto koupit opravdu od ověřeného prodejce, kde to již nějaký člověk zkoušel (zaplnil celý prostor daty, a pak všechny bez problému přečetl), a nebo bych prostě vsadil na jistotu a koupil 64GB za 850Kč v ČR i s doživotní zárukou.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od htcjirka »

Nakupu z ciny bych se opravdu vyhnul, akorat vyhozene penize, prijde karta s napisem 64GB, po pripojeni se tvari jao 64GB a najednou po dosazeni 8 ci 16GB napise ze je plna.Setreni na nepravem miste.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od Mahtiel »

moc děkuji za všechny odpovědi :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od mberdych »

Vezmi to logicky, to nejcennější co máš jsou data, tak je přeci nedáš na šunt za pár korun co nevydrží měsíc.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od koumes »

Tak i Mironet ma treba dobrou kartu za 420 https://www.mironet.cz/samsung-micro-sd ... msung+alfa" onclick="window.open(this.href);return false;
simca
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 11, 2016 17:17
Zařízení: micro sd

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od simca »

ahojte,
vie mi niekto pomoct ako sa dostat k fotkam na SD karte ? (kupa cez ebay z Ciny - osudova chyba)
Fotky aj videa mi zobrazi ze na karte realne su, ale nedaju sa otvorit...
pise: the file can be unsupported, damaged or corrupted
prosim o cenne rady :)
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od koumes »

Skusil bych toto https://www.piriform.com/recuva" onclick="window.open(this.href);return false; Pak treba i nejake dalsi managery na disky,ktere umi recover.
Ale na PC je treba hodne mista na obnovene soubory a chce to i cas.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od ijon »

Klidně zkusit například http://www.easeus.com/data-recovery/car ... eeware.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a pokusit se obnovit vše možné na disk. Pokud bude ale vadný řadič, nepomůže ti nic. Ta chybová hláška ale spíš naznačuje poškozené soubory.
Mimochodem - máš v PC nějaký program, který umí načíst přesně tento formát videa? Vím, zní to blbě, ale občas generují mobily videa s roztodivnými kodeky.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od Mirdyn »

Pro většinu lidí jsou fotky a videa z mobilu ten nejcennější obsah. Proto je v mobilu automatické zálohování.
Miro_B
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 09, 2015 10:58
Zařízení: WP Lumia 640 Dual SIM

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od Miro_B »

Dobry program na obnovu dat je Data Rescue PC3.
Mal som SD 32GB class 10 Samsung za 6,30€ (no nekup to)z Ciny, akonahle som zacal na nu instalovat prve appky alebo kopiroval foto, zacalo to totalne blbnut. Appka nefunguvala ani nesla odinstalovat. Fotky detto. Jedine hard reset a SD z nasho obchodu.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od JuaNex »

Tie fotky sa z karty z ciny uz nedaju dostat, pretoze tam realne ani nikdy neboli...
exTNT
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 16, 2011 18:40
Zařízení: Samsung Galaxy S

Koupě micro SD karty z Číny

Příspěvek od exTNT »

Jenom dvě připomínky:
Když jsou pro Vás data na kartě tak cenná, proč je nezálohujete do cloudu? Mě padají všechny fotky rovnou do Dropboxu a tam je občas promažu a roztřídím, aby tam zůstalo jen to, co potřebuju a tam, kde to potřebuju.

Pokud zlobí karta v mobilu, nemusí to nutně být kartou, ale zkusil bych si data uložit a ve woknech jí „vyléčit“ pomocí diskpart:
- Ve vyhledávání cmd a enter
- Na příkazovém řádku diskpart a enter
- V novém okně (až naskočí DISKPART> a rozbliká se kurzor) list disk a enter
- Zkontrolovat, jaké číslo má SD karta, o kterou jde
- Select disk N (N je číslo SD karty) a enter
- List volume a enter
- Zkontrolovat, jaké číslo má oddíl SD karty, o kterou jde, je tam i velikost
- Select volume 0 (0 je číslo oddílu SD karty) a enter
- Tady se dá ještě ověřit tím list disk resp. list volume, jestli je skutečně vybraný správný disk a oddíl – bude před nimi v seznamu hvězdička…
- Clean all a enter (a odchod na kávu, bude to dost dlouho trvat a bude to vypadat, že se nic neděje…) - tady bacha, pokud si v předchzích krocích vyberete špatně, můžete si smazat nějaký jiný disk nebo oddíl, takže radši dvakrát kontrolovat...
- Až se zase rozbliká kurzor tak create partition primary a enter (to umožní v případě potřeby např. i měnit velikost karty třeba v SD Formatteru)
- Shrink querymax a enter (to řekne, o kolik MB se dá karta zmenšit, aby na ní případně zbyl jeden MB, resp. to číslo, co to ukáže +1 je reálná velikost karty v MB.
- A nakonec format fs=fat32 (případně i jiný formát) a karta je jako nová…
- Pokud by někdo potřeboval třeba kvůli nějakému staršímu zařízení zmenšit kartu, tak se v tomhle postupu za shrink querymax přidá další krok – shrink desired = XXX, kdy XXX je počet MB, o které se má karta zmenšit – jen pozor, že tady je potřeba k tomu přidat ten jeden MB, o kterém jsem psal výše, tzn. pokud třeba mám kartu s 3794 MB a chci z ní kartu o 705 MB, počítám 3794-705+1=3090, tzn. XXX je v mém případě 3090).
Všechny příkazy diskpartu jsou popsaný v helpu a nebo tady: http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... S.10).aspx
ToniW
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 25, 2016 10:09
Zařízení: iPhone 6S

Koupě mSD karty z Číny a oprava

Příspěvek od ToniW »

I can advise Recuva or Disk Drill for memory card recovery. The first one seemed difficult for me. I got through a lot of stress but eventually figured it out. Disk Drill is much easier. I like that it would let you sift through and filter out unwanted data. It is a good option, especially when you need to restore only one pic out of a thousand. By the way it is free for Windows http://www.cleverfiles.com/memory-card- ... overy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů