Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

No ono je otázka, co primárně člověk na displeji zobrazuje. Pokud hry a text, AMOLED nemá moc jak napáchat škody, ve hrách saturovanější barvy nevadí, prostě je trává trávitější, voda modřejší (což jak víme je stejně samo o sobě nesmysl). U textu není co řešit. Ale pokud filmy, foto tak jasné, tam je AMOLED úlet, ale to TN prakticky také. To si musí rozhodnout ale tazatel:)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

A nebo některé lidi prostě z těch displejů bolí hlava :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

Tak to i z LCD, vinou frekvence podsvícení.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od JuaNex »

Neviem kolko displejov tu poniektory skusali, ale mna boli hlava uz len z niektorych vyrokov.

Odkedy mam AMOLED tak iny displej ani nechcem. OLED telku by som hned bral. Presaturovane farby su blbost. Ten displej ma predsa v nastaveniach moznost nastavenia... v novych testoch displejov (uz tam patri aj S4) AMOLED rozvalcoval konkurenciu a to aj v realnosti podani farieb. Tak nerozumiem ci tu niektory zle vidia pri ich radach a vyrokoch.
Ked sa pozriem pri sebe na displej S3 a S4 tak tam je rozdiel. S3 ma podanie do modra kvoli rozlozeniu matrice. Ale S4 tym rozhodne netrpi, co dokazuju aj testy.

Dalsia vec. Chod na Xperia forum a pocitaj si tam. Z1 ma jeden z najhorsich displejov. Kup aspon Z2, ale na Z1 zabudni. Dokazuju to testy a rovnako aj vacsina pouzivatelov. Z1 Compact bola na tom omnoho lepsie, ale klasicku Z1 tymto potopili.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

Jaké testy? Já vidím jen absolutní propad ťamťungu.
http://www.cnews.cz/testy/megatest-42-m ... -nebo-cina" onclick="window.open(this.href);return false;

Občas nechápu, co těm lidem stojí za to, aby prostě amoletu vychvalovali do nebes. Vždyť zrovna od ťamťungu jsou ty displeje nastavené otřesně, např. můj Ativ S Neo, který disponuje SLCD, tedy žádný OLED, je nastaven na přepálené barvy, a nejde se toho zbavit. A dále, kdyby Z1 měla "jeden z nejhorších displejů", kam potom zařadíš třeba právě zmíněný Ativ S Neo? Nebo to mi chceš snad tvrdit, že Z1 má horší displej i než L520?
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od Thompson »

Nevím proč tslany vůbec reaguje na neobjektivní komentáře majitelů a přívrženců Samsungu, Z1, není o čem.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od JuaNex »

Radim ist na forum Xperia.cz
Tam je toho dost a objektivne.
Ano ma jeden z najhorsich panelov vobec. Ziaden topmodel hociktoreho vyrobcu si to nedovolil. A navyse SONY neuveritelne kasle na SW fotoaparatov. Mam doma Xperia Z a Xperia Z1 Compact a fotia naozaj nanic v porovnani s konkurenciou. Interierove foto a automatika su na velmi slabej urovni v porovnani s konkurenciou.

Kazdopadne tu sa neoplati o tom citat. Uz len na zmienenom fore sa clovek docita realitu.

Staci citat co pisu pouzivatelia dsnych zariadeni...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od GreenArrow »

No já tobě zas doporučím cdr tuším, kde byl velký test displejů telefonů a samsung dopadl snad nejhůř. A ne, není to obecně amoledem, protože taková L930 dopadla perfektně i na amoled. Samsung prostě displeje neumí.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od l0lz »

Greenarrow, To potom neviem či považuješ u displej a "lepšie" . Amoled má jednoznačne presaturovane nerealne farby, prave mam vedla seba amoled a IPS lcd a ano u amoledu sa to da trochu nastaviť, ale to gro sa proste nastaviť nedá :) . A lumia 920 ktoru nazyvaš zlou vyzera ešte lepšie pri 930 ktora ma ten užasny amoled. Amoled je dobry, ked chce mat niekto vyborne pozorovacie uhly a pekne farby. Kto chce aby mu displej dal aspon teochu realne farby siahbe po LCD

K teme, zober už tu LG G2 , taka stredna cesta medzi Z1 a galaxy S4 :-D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od GreenArrow »

Asi jsi mě špatně pochopil. 920 má dobrý displej, já jenom psal, že je podobný tomu na Z1(možná trochu horší). V rámci amoled displejů vyšel nejhůře samsung a nejlépe Nokia. Ale pořád bych vzal radši Z1, která má horší LCD, než jakýkoliv sebelepší amoled.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od JuaNex »

Doporucujem skor nejaku spolocnost zsoberajucu sa profesionalne testami displejov. S5 v zahranicnych testoch najlepsie a to ani nevravim o Note 4.
Aku vypovednu hodnotu ma potom ten cesky server?

https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... j-na-trhu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od GreenArrow »

V zahraničních testech nejlepší a odkaz na slovenskej web? Jak je to *.sk, tak tomu nevěřím ani nos mezi očima.
Vlajková loď Samsungu má nezkrocený širokogamutový AMOLED a i když vyberete režimy jako Profesionální fotografie (zcela dole), nebo zkusíte jiný kus (první dva obrázky jsou testy továrního nastavení dvou různých kusů), lepší to není. Zkusil jsem v ChromaPure vybrat profil OLED, ale ani tak ne. Ono už letmým pohledem od oka člověk vidí, takhle syté barvy budou daleko od standardu sRGB. A že to vadí, o tom nemůže být sporu. Nevadí to snad jen při výměně obsahu pro Galaxy S5 přizpůsobeného (a jen mezi těmito telefony).
http://www.cnews.cz/testy/megatest-42-m ... strana/0/8" onclick="window.open(this.href);return false;
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

Jak může displej, na kterém červená září víc než kalhotky pod ošacením lehké děvy u silnice, být nejlepším displejem? :-D :-D Člověk jakmile to i v tom obchodě na výstavce uvidí tak je mu jasné, že takhle prostě ne.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od JuaNex »

V tom clanku je odkaz na test DisplayMate. Ale vidim ze vas to nezaujima, tak nema zmysel o tom diskutovat. Kto da radsej na svoje porovnanie cervenych nohaviciek pred realnym pouzivanim a testovanim znamych organizacii, nestoji o normalnu diskusiu.

Konieckoncov, staci si co to precitat uz len na xda fore a nie na smartmanii...
michael.zeleny
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 09, 2013 19:39
Zařízení: Huawei Ascend P6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od michael.zeleny »

Ještě bych se vrátil k tý G2, taky bych Ti ho doporučil. Měl jsem G2, teď mám G3 a jsou to jedny z nejlepších telefonů, co jsem kdy měl. LG udělalo v oblasti telefonů obrovskej kus práce, například v Americe jsou telefony od LG obrovsky populární, takže LG bych se určitě nebál :-) udělali velkej krok dopředu i co se týče podpory
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od GreenArrow »

JuaNex: Já sem dal odkaz, který vyjadřuje můj osobní názor. S5 jsem sice neměl, ale displej se mi vůbec nelíbí, je to překontrastovaný a hlavně nereálný. Na nějaký zahraniční test kašlu. Ta S4ka se ještě dala, ale co předvedli s S5tkou, to je absolutní děs.
marcoama
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř led 16, 2013 19:43
Zařízení: iP6/ SGSIV / iPAD mini2

Re: Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od marcoama »

http://www.displaymate.com/Color_Accura ... tOut_1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Test displayu...SGS5 jasně nejlepší, ale kdo nechce, bude si tvdrit své
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

Dobře, už je tu ten link podruhé. Co třeba hodit odkaz na jiný test? Počkat - tam vlastně S5 nevyhrává, to se nehodí do krámu.
http://www.cnet.com/news/screens-test-a ... galaxy-s5/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.phonearena.com/news/Samsung- ... hy_id56255" onclick="window.open(this.href);return false;

S5 rozhodně nemá nejlepší displej, a jestli ještě někdo bude argumentovat testem na displaymate, tak mu půjdu osobně překousat LAN kabel a rozlomit SIMku :evil:

Nemluvě o tom, že se jedná o téma ohledně výběru mezi S4 a jinými, žádná S5 zde zmíněna nebyla až na jeden test z DisplayMate, který ovšem disponuje měřeními odlišnými od jiných serverů a jejich vlastních měření.
marcoama
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř led 16, 2013 19:43
Zařízení: iP6/ SGSIV / iPAD mini2

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od marcoama »

Ne i v techto je vitezem oznacen SGS5
In everyday use, distinguishing between the IPS Retina displays of the iPhones and the Galaxy S5's Super AMOLED is tough unless you have the phones next to each other. The iPhones have excellent displays with great color and a lot of brightness, but because they're not OLED they simply won't pop in most lighting situations with the same vivid contrast Samsung's display has. The iPhones have great displays. It's simply that Samsung's GS5 screen is, for most use cases, a bit better.

Tedy ne, PhoneArena splnila ukol, ktery si dala, dokazat, ze display SGS5 neni nejlepsi natrhu, jak sami na zaver clanku pisi. Asi tak nejak.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

Najednou se nebavíme o nejlepším displeji, ale o "nejlepším displeji pro každodenní používání"? Kde to jsme, poměřování pindíků na základce? :???:
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů