Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

herbert24 píše:
robsol píše:stává se vám také, že když leží telefon na stole při příchozím hovoru nezvoní?
Jako zvuk? Nebo vubec? Ja na 720 resil to, ze telefon vubec nezobrazoval hovory, ale lidi co volali, rikali, ze to normalne Zvonilo. U me na tel ale nic nebylo a nebyl ani zmeskany hovor
ano, chybí zvuk
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Bacon píše:Hm, zajímavé. Nevím, jestli to bylo sluchátky, omylem zesíleno překlikem, nebo opravdu existuje nějaká funkce, která venku zesílí vyzvánění, ale doma jsem měl 0/10, venku se sluchátky (Nokia BH-111) se mi ale ozývaly SMS a vevnitř v čekárně u zubaře jsem si po odpojení BT všiml, že mám 1/10.

Mimochodem, pořád se mi zdálo, že hlasitost hovoru je nízká a neslyším protistranu ani na 10/10, ale nakonec jsem zjistil, že tím, jak je telefon velký, nemám reproduktor přímo u ucha, stačí posunout a slyším krásně i na 5/10. :D
No možná to bude tím,že sluchátka mají vlastní oddělené nastavení hlasitosti a když jsou připojená,tak se to zřejmě promítne i do hlasitosti notifikací.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

robsol píše:stává se vám také, že když leží telefon na stole při příchozím hovoru nezvoní?
Mne sa to dnes stalo 1x. Čo to má znamenať ? Telefón len vibroval, ale nezvonil. V nastaveniach mi nešlo vôbec prehrať zvuk. Po reštarte všetko v poriadku. Vysvetlí mi to niekto ?
gembi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 27, 2015 8:43
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od gembi »

Zdravím, tak se mi asi odporoučel fotoaparát na telefonu. Při zapnutí fotoaparátu vydává podivné zvuky a fotky jsou v pruzích rozmazané. Ovšem nejlépe je to vidět na videu, kde je dobře slyšet i onen zvuk a vidět vlnění obrazu. Zajímavé je, že se ono vlnění se projevuje více venku na denním světle než v místnosti. Nestalo se někomu něco podobného? Tohle asi nebude softwarová vada, co?

https://www.youtube.com/watch?v=Lqxb4mA ... e=youtu.be
nicholas101
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 29, 2015 21:04
Zařízení: Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nicholas101 »

faoltiarna píše:Me taky 3x fungovala a 15x ne. Pouze si myslím, ze spousta lidi to zkouší se zapnutymi daty, nebo se zapnutým wifi prijimacem atd., což má všechno vliv. Až to někomu opravi reklamace, pak se to muze přestat úplně řešit. Zatím se před tím zaviraji oči.
Zdravim, riesil som rovnaky problem s GPS. Od decembra 2014 ako som mobil kupil GPS fungovalo tak ako malo, polohu naslo presne do par sekund (bez dat a wifi pripojenia) a potom niekedy v marci (neviem ci to bolo nejakym update-om alebo preview for developers aktualizaciou alebo aktualizaciou v insider programe) mi GPS prestalo fungovat. Niektore appky vyuzivajuce polohu mi prostrednictvom dat alebo wifi polohu sice naslo, ale nie presnu (a napr. pri behani mi na mape ukazovalo ako keby som behal cik-cak, a rovnako som vedel "prechadzat" cez bytovky :grin: ) Tak som to par krat resetoval (soft aj hard reset) vratil mobil do tovarenskych nastaveni aj cez recovery tool no nejako to nepomohlo, marne som cakal aj viac ako pol hodinu na volnom priestranstve a fixu som sa nedockal. Tak som sa ho rozhodol dat vcera reklamovat, ked sa vrati z reklamacie tak dam vediet ako som dopadol, ak by to niekoho este zaujímalo :).
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Jo, bude nas to zajimat.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Uznají mi reklamaci, když mi u mé 830 popraskal jack na sluchátka a kousek z toho kroužku se odlomil, nebo to svedou na mechanické poškození?
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

cafte kupil som nabijacku cr-201 ale dosla mi cr-200 updated (na krabici) je to ok lebo napis cr-201 na nej neni, ani na microsoft stranke som nenasiel ziadnu cr-201 len cr-200, nejaky je v tom chaos :tlem: :tlem:
zoufalec
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát úno 17, 2012 17:56
Zařízení: DELL Venue Pro, Nokia Lumia 920 Grey

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zoufalec »

Ahoj všichni,

chtěl jsem se zeptat, zda náhodou někdo nemá u L830 (distribuce Vodafone ČR) problém s tím, že při krátkém podržení spodního tlačítka hledat (lupa) se zobrazí (pravděpodobně) nějaká funkce z Cortany (listening...) a čeká to na hlasový vstup...
Nevím, jak tohle vypnout (tj aby tlačítko lupa vůbec na delší stisk nereagovalo). Zkoušel jsem dost věcí, HR, vypnutí Cortany.... Zajímavé je, že u jednoho telfonu se mi po asi 1/2 denním harakiri tohle vypnout, ale zaboha si nepamatuji, jak jsem to udělal.. :-)
Nevíte náhodou někdo?

Dííky moc,
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Ja sa spýtam (len pre istotu), zmenilo sa niečo ohľadne záruky- servisu Nokii Lumia?
Platí stále, že je jedno z akej distribúcie sa kúpi Lumia? Teda EU distribúciu je možné reklamovať normálne v servise Nokia napriamo?

Dik
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

To zoufalec: Pokud vím vypnout to nejde je to funce.. Zkratka nedrz to dlouze
zoufalec
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát úno 17, 2012 17:56
Zařízení: DELL Venue Pro, Nokia Lumia 920 Grey

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zoufalec »

Jo, kdyby šlo o mě, tak v poho, ale je to jednoho zaměstnance..... :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Platí stále, že je jedno z akej distribúcie sa kúpi Lumia? Teda EU distribúciu je možné reklamovať normálne v servise Nokia napriamo?

Dik
Ano, stále plati, nedavno jsem kolegovi vyrizoval reklamaci 930.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

htcjirka, dik za potvrdenie, takže sa dá pekne aj 70-90€ ušetriť, čo už je pekná sumička. :roll: :grin:


Inak koho by zaujímalo, v prípade oficiálnej distribúcie má pár shopov akciu Cash back 40,-€. (Mall.sk, Nay.sk, Shoppie.sk) a dokonca Mall dáva naviac ešte 32Gb karta
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tambor »

osso píše:cafte kupil som nabijacku cr-201 ale dosla mi cr-200 updated (na krabici) je to ok lebo napis cr-201 na nej neni, ani na microsoft stranke som nenasiel ziadnu cr-201 len cr-200, nejaky je v tom chaos :tlem: :tlem:
... já mám CR-201
contract
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 25, 2010 10:33
Zařízení: HTC Tuch pro 2

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od contract »

Pánové Koupil jsem L830 a teprve se seznamuju :-) jen dotaz nedá se nějak změnit ta klavesnice ?? jako na androidu ??prostě jiný rozměr pro mě jsou ta tlačítka uzká a ještě jedna věc mě vytáčí to poklepani na telefon při uzamčené obrazovce .Mám při otevření nastaven pin ..tak že musím poklepat ( ne vždy reaguje) palcem obrazovku natahnout nahoru a pak zadávám pin , nejde něják nastavit abych mohl rovnou zadat pin ? musím dělat 3 úkony
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Tambor píše:
osso píše:cafte kupil som nabijacku cr-201 ale dosla mi cr-200 updated (na krabici) je to ok lebo napis cr-201 na nej neni, ani na microsoft stranke som nenasiel ziadnu cr-201 len cr-200, nejaky je v tom chaos :tlem: :tlem:
... já mám CR-201
mas to aj na stojane napisane? alebo len na krabici
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tambor »

koukal jsem se jenom na krabici, ale odpoledne mrknu přímo na držák a dám vědět ...
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

oki dik, niekde som zachytil ze krabica je cr-201 ale vnutri je cr-200 :grin: , ani na ms stranke neni o cr-201 ani slychu, je tam len ze updated cr-200 :oops:
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

contract píše:Pánové Koupil jsem L830 a teprve se seznamuju :-) jen dotaz nedá se nějak změnit ta klavesnice ?? jako na androidu ??prostě jiný rozměr pro mě jsou ta tlačítka uzká a ještě jedna věc mě vytáčí to poklepani na telefon při uzamčené obrazovce .Mám při otevření nastaven pin ..tak že musím poklepat ( ne vždy reaguje) palcem obrazovku natahnout nahoru a pak zadávám pin , nejde něják nastavit abych mohl rovnou zadat pin ? musím dělat 3 úkony
toto nejde udelat
u wp so systemom nepohnes
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů