Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830

Příspěvek od Marty04 »

Cena je už v pohodě, už se dá sehnat za devět tisíc... např. v libereckém Max Mobilu.
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 830

Příspěvek od sMarty »

Ja ji kupoval mirne pres deset u alzy a tech penez rozhodne nelituji.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830

Příspěvek od jaroslavii »

L 830 je vyvazeny telefon. Jen tu uhlopricku mohli dat o neco mene, treba 4.6. 5 palcu je moc. Oproti L820 je to velky skok.
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 830

Příspěvek od sMarty »

Tak chteli to nejak odlisit 730/735 maji 4.7" tak 830 dostala 5" a rozmery jsou velmi prijemne vetsina petipalcu s androidem byva o pul az centimetr vetsi at na vysku nebo na sirku.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830

Příspěvek od eXtenZ »

Dnes som bol pozrieť 830 a oranžová farba je brutálna teda. Neznášam oranžovú, ale tá zadná, matná strana vyzerá luxusne. Čierna sa mi moc nepáčila a v ruke sa drží výborne. :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830

Příspěvek od htcjirka »

Ja take nemel rad nikdy barvicky, ale v matove jak oranzova tak zelena vypada v kobinaci displeje/hlinik/zada vytecne.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830

Příspěvek od eXtenZ »

Vie niekto, kde si môžem v Prahe ošahať zelenú a bielu farbu ? Všade majú len čiernu, alebo oranžovú :/
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Nokia Lumia 830

Příspěvek od newwes »

Už jsem byl rozhodnutý pro oranžovou, ale nakonec jsem jim ji nechal a barvičky si rozmyslel. Nebudu psát kde, ať nepomlouvám, ale nabízeli vystavený kus jako novou s odřeným vnitřkem konektoru na nabíjení a zaneseným sluchátkem. Použitý kus. Tak jsem jinde vzal bílou. Je to fak povedený kousek hardwaru. Jj. Zatím ladím, ale nechce se mi ji pouštět z ruky :).
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 830

Příspěvek od Tomet »

Dnes mi přišly barevné kryty k L830 a zůstávám u černého. Kdyby si chtěl někdo koupit náhradní kryt nebo změnit barvu nabízím je k prodeji v bazaru - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 14&t=37154" onclick="window.open(this.href);return false;
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830

Příspěvek od Marty04 »

Mám 830ku od včerejška a je to opravdu nádherný telefon. A velikost 5"palců je optimální. Zvládnu ovládat jednou rukou v pohodě.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830

Příspěvek od Marty04 »

Tak telefon mám třetí den a super, jen ten displej není zcela super. Je krásný, ostrý, s perfektní čitelností na slunci, ale pozorovací úhly teda nic moc i moje 720ka měla lepší. A nefungoval dobře glance screen, jsem mohl nad mobilem mávat, jak chtěl, ale neukázal se. Tak jsem včera flaahnul a už funguje korektně, dokonce v položce o systému se konečně objevil název telefonu. Trochu nechápu, čekal bych, že nový telefon není třeba flashovat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830

Příspěvek od htcjirka »

Muze se to stat, flash znovu zkalibruje proximity sensor.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 830

Příspěvek od JirkaTom »

U této Lumie 830 je jedna zvláštnost. Při koupi je baterie mimo mobil. Teprve při uvádění do chodu se baterie vloží a mobil zapíná. Naskýtá se otázka: nemělo by se při uvádění do chodu jako první spustit tovární nastavení?
Nebo po vložení baterie a spuštění mobilu se tovární nastavení provede samo (odhadl bych že ano) ?
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830

Příspěvek od jaroslavii »

Myslím, že to s tou baterií, že je mimo, je správně. Jistě, všechno se provede automaticky. Pak jen přihlášení účtu a je to. Doporučené nastavení nenastavuji, skoro všechno vypínám. Jen automatické aktualizace přes wifi nechávám. :???:
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 830

Příspěvek od finchcz »

po koupi mobilu a jeho prvnim zapnuti by melo vzdy nasledovat prvotni nastaveni telefonu, resp. systemu (vetsinou pruvodce, ktery zacina vyberem jazyka)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 830

Příspěvek od JirkaTom »

Chtěl jsem naznačit, že pokud lze koupit mobil s WP8(8.1) s vyjmutou baterií, je to pro mě nová "situace" od doby, co provozuji mobil s WP8. Což je u mě cca 8 měsíců...

V čem je nová? V tom, že je dodán mobil s nainstalovaným OS(WP8.1) a je odpojeno napájení elektroniky. Pokud koupím mobil s vloženou (a uživatelsky neměnitelnou) baterií, je i po "vypnutí" mobilu stále část elektroniky pod napětím. A tato část pod napětím může "držet" informaci o konfiguraci HW (například čidlech a pod..), kterou nastavil výrobce mobilu.
První start L830 po vložení baterie je proto něco jiného, než první start mobilu s pevnou baterií.

Analogicky: pokud koupím PC s nainstalovaným OS (např. Windows), tak je dodán tak, aby fungoval. Taky je, než ho poprvé zapnu, bez napájení. Na mainboardu PC je ale baterie, která drží nastavení BIOSu. Některá nastavení v biosu MB může nastavit dodavatel PC tak, aby podporoval chod nainstalovaného OS. Pokud by se v tomto PC na chvíli vyjmula baterie na mainboardu, dojde k factory resetu (tovární nastavení MB) a nahrání implicitního biosu, při kterém by už ale ovšem nemusely startovat Windows.
Koncepce biosu (firmware) , OS (WP8.1) a HW je u mobilu jinak, ale analogie se nabízí.

Berte prosím příspěvek jenom jako zamyšlení nad (pro mě) novinkou v mobilech s WP8.1.... :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830

Příspěvek od imperator »

o com kecas ved vsetky zariadenia co doteraz mali vymenitelnu baterku ju mali vonku... napr 520 alebo tak... ved telefon bol nakonfigurovany a nasledne bola baterka vybrata... nejake divne konstrukcie tu davas
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

mobilni systemy imho neco jako bios nemaji a pokud ano, jsou tam jen nejake zakladni informace, ktere s vyjmutim baterie vubec nesouvisi a nejsou tim ovlivneny (bootloader?)...
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Namiesto blbostí riešte to, čo sa tu má riešiť. Majitelia L830, ako ste na tom s výdržou ? Aká je kvalita hovoru, je tam ten pár sekundový delay ako bolo spomínané ?
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Není, kvalita hovoru je perfektní. Byla to jedna z prvních věcí, na co jsem se ptal lidí, kteří mi volali. Výdrž zatím tak normální... jeden den bez problému s tím, že večer kolem jedenácté mám ještě 30% s tím, že tak dvě hodiny probrouzdám na netu. Baterka se podle mě ale ještě nakalibruje, takže výdrž bude lepší asi hodnotit tak po týdnu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů