Surface Pro 3

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Surface Pro 3

Příspěvek od chmeldas »

wallax: Teorie je krásná věc, ale Surface nemá plnotučné procáky. Ty by neuchladil a mám obavu aby WoT zvládl. Jen pro zajímavost, v jakém obchodě jsi ho v Luxu kupoval?
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

To nie je teória. Procesor je len ultralow voltage ale je to plnokrvny procak od intelu. :) ale rozumiem čo chceš povedať, ten výkon nebude zrejme ako u normal voltage Intelu. Bavíme sa ale stále o ľahkom a prenosnom zariadení a vieme všetci ako vyzerajú notebooky s poriadnymi procesormi (a to som si neni úplne istý ci tam cpú plnotučné intel).
Mimochodom čo dáva Apple do svojich mac book pro a air, aké procesory?
Kupoval som ho cez slovenský Microsoft store, telefonicky a sama teta na drate mi ponúkla kúpu z Luxemburska práve kvôli cene. Jedine čo šlo z Írska bola klávesnica, nakoľko som nechcel francúzsku ale jedine QWERTY anglickú.
PS: hral som na i5 Surface Diablo 3 na nejakom od native okresanom rozlisku aj s nejakými efektmi a krásne to slapalo. Na youtube nájdeš videá s hrami na surface pro 2/3. Guild wars 2 je ďalšia hra ktorá má zaujímala a našiel som to na nete hrať na Surfaci. Neviem ako WoT Ale skús vyhľadať a potom možno so znížením rozliskom a efektami to hrateľné bude.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Surface Pro 3

Příspěvek od chmeldas »

Tak jsem na to koukal a WoT zvládne. Z práce se na YT nedostanu, tak jsem na to mohl mrknout až teď. Šlape to v pohodě. Hmmm asi si brzo budu muset udělat radost. :tlem:
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Ten kanál kde to testuju sa volá myslím Surface Gamer...alebo nejak tak.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Surface Pro 3

Příspěvek od chmeldas »

Jj, právě na to koukám, ale mají verzi s i7 a HD 5000. Primárně mi jde i5 verzi, ale i ta to podle videí zvládá. Pokud do něj půjdu, tak mi bude bohatě stačit WoT. Na velké hraní mám PS4 a 46" TV.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Ja obdobne len nemám konzolu ale i5 intel masinu na 46" telke :D a používam to ako multimediálne centrum. Telka u nás je zapnutá len keď je zapnuté PC a TV programy som nevidel ani nepamätám. Telka je proste monitor :)
Surface ako pracovný nástroj a čítačka kníh/internetu.
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Surface Pro 3

Příspěvek od datinko »

Chlapi, prestalo mi ísť podsvietenie klávesnice. Mohol som to niekde vypnúť či sa to odpálilo? (Podsvietenie dioda CapsLock funguje..)

EDIT: Mal som to vypnuté.. Murphyho zákony fungujú. Hľadal som to 2 hodiny v nastavení PC, a keď som to napísal bezradný tu do postu, našiel som to za 2 min. Zapína a vypína sa to na klávesnici.. :-)))
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

A skúsil si predpokladám klávesy F1 a F2 prípadne aj spolu s klavesou FN (v prípade že si si prepol funkciu FN/Fnormal). Áno?
Mám otázku na majiteľov. Práve mi prišiel Surface. Už Treti :( a hnevá ma jedna vec. Keď použijem tlačidlo windows na tablete teda návrat do metro ui prípadne na prepínanie spustených aplikácií, tak vibrácia ktorá to sprevádza je pomerne hlučná a rezonuje. Robí to aj Vám? nemožte niekto prosím spraviť video a praštiť ho na youtube ako hlučné máte prepínanie aplikácií vy? Zdá sa mi ze prvý Surface mi to robil úplne potichu. Druhý som vracal práve pre tento hlučný choď vibračného motorčeka a dostal som tretí surface ktorí robí to isté :(
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Pre lepšiu ilustráciu
Surface Pro 3 - vibracie: http://youtu.be/JczcS3Q66Rc" onclick="window.open(this.href);return false;
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Surface Pro 3

Příspěvek od JirkaTom »

Když to video zesílím naplno, nějaké vrnění je slyšet... Ale myslím, že ta zvukově-vibrační reakce by někde v nastavení měla jít vypnout.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Myslíš keď zosilníš moje video alebo nejaké nastavenie na tvojom Surface?
Podľa mňa by tie vibrácie nemali byť také hlučné. Je to strašne počuť rezonovať.
Ďalšia vec: akú vôľu má Váš kickstand? Keď položím surface dolu displayom a zatváram kickstand z povedzme 90° otvorenia tak sa sám zaklapne keď je horná hrana kickstandu asi 5 cm nad surface. Proste vlastnou váhou sám padne a zatvorí sa, ako keby tie pándy ktoré to majú držať už vôbec nefungovali. Hrozné...začínam byť pekne nahnevaný.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Tu je video s pántmi:
Surface Pro 3 - kickstand closing: http://youtu.be/NdYQ11WLlz0" onclick="window.open(this.href);return false;
Možno to vyzerá ako kravinky ale ja si myslím, že zariadenie za 1000e by takýmito srandičkami trpieť nemalo.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Surface Pro 3

Příspěvek od JirkaTom »

Když kliknu na tvůj odkaz a na mém PC se spustí tvá nahrávka vibrací, je to hrozně potichu(ta nahrávka). Když na PC zvuk zesílím naplno, nějaké vrnění je z tvé ukázky slyšet.
Aby to při stisku tlačítka Windows nevibrovalo, odhaduji že někde v nastavení Surface je volba "vypni vibrace při stisku tlačítka Windows".

EDIT: to zaklapnutí při zavírání podstavce mi přijde úplně v pohodě...
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Na telefóne aj surface počujem pri prehrávaní tej nahrávky dosť výrazne to rezonovanie. skúsim nahrať ešte raz a v tichšom prostredí. Som zvedavý čo mi napíšu ostatní majitelia.
Na nete som našiel vlákno kde to riešia. Možnosť stlmiť o niečo tie vibrácie, čo nejde a zapnutie/vypnutie haptic alebo tactile feedback tiez nikde nikto nepopísal (v registroch sa hrabať nemienim). Vibrácie pri stisku home button chcem mať ale nie aby mi "vrndžalo" zariadenie.
To zatváranie kickstandu som na predchádzajúcich zariadeniach nemal také jemné v tak veľkej vzdialenosti od zatvorenej pozície. Max 1-2 cm. Tu je to oveľa viac. A pomaly zisťujem, že celý mechanizmus kickstandu na tejto mašine je dosť voľný oproti predchádzajúcemu kusu. Ďalšia reklamácia? Asi ma picne...
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Surface Pro 3

Příspěvek od datinko »

Hm, s tvojej nahrávky sa nedá určiť, či to rezonuje rovnako ako mne. Ale pri stlačení toho tlačítka to určitý zvuk vydá (mechanický zvuk motorčeka)

Mne osobne ten zvuk nevadí, príde mi že tam má byť.. :-)

Čo sa týka pántov, síce mi takto rýchlo nespadnú, ale tiež prvých cca 5 cm nemajú žiadnu pevnú fixáciu.
Ale to by som aj bol ochotný uveriť, že to tak má byť, pretože pre odklopenie počas prvých 5cm nie je jednoducho žiadne použitie, nebolo by to stabilné ani na stole a už vôbec nie na kolenách.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Spravím ešte jednu lepšiu nahrávku a dlhšiu nech to môžete analyzovať. Robí ten istý zvuk aj keď dáš tablet vodorovne a stláčaš home button? Lebo minulý stroj to vo vodorovnej polohe prestal robiť a urobil to zase až keď bol zvislo. To znamená že to asi nie je správna funkcia. Tento kus to robí aj zvislo aj vodorovne. Ale nepovažujem to za korektné správanie. Zvuk motorčeka áno, rezonovanie už ale nie!
Ten kickstand to na predchádzajúcich dvoch zariadeniach určite nerobil tak hladko a zaklapol sa ako keby bez pántov až cca 1-2 cm od uzatvorenej pozície.
A aké máte spoje toho plastu(?) a horčíka na hornej hrane? Všetko lícuje ako má? Lebo ani to nie je také ako by som si predstavoval za zariadenie v takej cenovej kategórii.
Zdá sa mi, že MS nemá takú výstupnú kontrolu ako by mal mať za tie peniaze. Ďalšia vec čo som zaznamenal na predchádzajúcom kuse bola citlivosť dispaya na pravej strane asi 1mm od rámčeka, teda prechod od dispu k rámiku. Keď som tam šiel z perom preč z displaya tak posledný milimeter mi nenakreslil peknú čiaru ale odskočil smerom hore (rovná čiara zrazu zmenila smer).
Detaily...Ale nahnevá to v tejto kategórii...podľa mňa táto kategória je práve o detailoch.
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od datinko »

Ten zvuk vydáva aj vo vodorovnej polohe - ale nepride mi ten zvuk "nepatriaci tam".

Čo sa týka licovania, to je u mna v pohode.

Toto prave pisem zo surfacu, a preco tu nie je na sw klavesnici naseptavanie ako vo wp to nechapem...
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Myslím že sa to dá zapnúť. Ja to mám, minimálne na FB mi to určite opravuje text.

Ten zvuk čo mám ja, je podľa mňa určite "bonus" za ktorý som nezaplatil a ani ho nechcel (a ani nechcem). hlavne keď viem, že to ide aj bez neho.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

tých prvých pár cm to nemá žiadnu vôľu, ako napr tu http://www.youtube.com/watch?v=xu2Ay4EqVUs" onclick="window.open(this.href);return false;
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

aha, tak ano mas to asi chybne, pozri tu http://www.youtube.com/watch?v=APohYxXp4A4" onclick="window.open(this.href);return false; , chlapikovi to vymenili, a do podrobnosti dava link na fungujuci kickstand
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů