Surface Pro 3

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od datinko »

Ja mam i5/128gb.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

A nejaké ďalšie skúsenosti? Je to svižné aj so 4gb ram? Čo programy, používanie, prípadne hry, filmy, multimédia všeobecne?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Chtěl bych znát váš názor... Momentálně mam jako jediný PC HP Elitebook 8470p, i5, 8GB RAM, HD 4000, SSD 256GB. K němu mám Docking station, 24" FHD, USB zvukovku atd... Nejvíce se mi líbí Surface i7/256GB kvůli lepší GPU (HD 5000), ale to už je dost velká pálka... myslíte že by mě dokázala uspokojit (plně nahradit Elitebook) i5/256gb? Momentálně mi NTB v podstatě výkonově stačí, ale GPU výkonu bych snesl i o dost víc (občas se mi zachce si něco sem tam zahrát)....

Díky za názor :)
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Mrkni si na youtube.com Surface Pro Gaming, ja som videl na i5 4/128 hrať diablo 3 a Guild Wars 2. A sú tam aj rozdiely medzi 4/128 a 8/256
JamesC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 23, 2012 13:11
Zařízení: Nokia Lumia 900

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od JamesC »

i7/256GB
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Surface Pro 3

Příspěvek od l0lz »

veigy píše:Chtěl bych znát váš názor... Momentálně mam jako jediný PC HP Elitebook 8470p, i5, 8GB RAM, HD 4000, SSD 256GB. K němu mám Docking station, 24" FHD, USB zvukovku atd... Nejvíce se mi líbí Surface i7/256GB kvůli lepší GPU (HD 5000), ale to už je dost velká pálka... myslíte že by mě dokázala uspokojit (plně nahradit Elitebook) i5/256gb? Momentálně mi NTB v podstatě výkonově stačí, ale GPU výkonu bych snesl i o dost víc (občas se mi zachce si něco sem tam zahrát)....

Díky za názor :)
Surface pro 3 je hlavne o váhe a kompaktnosti, ale urcite bude vykonnejsi ako HP Elitebook 8470p, no pri tom rozlišeni Surface pro 3 nieviem či bude taky narast vykonu GPU
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Surface Pro 3

Příspěvek od tslany »

A nebylo by levnější do 8470 koupit MB a chladič z verze s Radeonkou? Ten výkon by byl přecijen zas někde úplně jinde :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Ja chci zůstat u iGPU, spotřeba, topení atd. mi za to stojí... A zas tolik ten grafickej výkon nepotřebuju :D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Surface Pro 3

Příspěvek od GreenArrow »

No to je strašná blbost. Ten elitebook stejně za nic nestojí, ani s tou tvou radeonkou(myslím, že 7570M? O tom nemá cenu ani mluvit), za chvílu má dodrbanou ledku, o mechanickým zavírání ani nemluvě. Zbav se toho dokud můžeš a kup si něco jinýho, ale ne surface, GPU intel stojí za prd v každé verzi.

Pokud chceš iGPU tak ti není pomoci. Intel kvalitní grafiky nedělá a nikdy nedělal.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Nevím co máš za informace, nebo proč tu takhle trollis (jinak si neumím vysvětlit, proč píšeš ve vlaknu o Surface, aby si ho lidi nekupovali...)... Elitebook je kvalitní noťas a jediný s čím má problémy je lcd, který ti v servisu vymenej na počkání... A s Intel grafikami nemam jediný problém, jsem s nimi nad míru spokojen a neměnil bych...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Surface Pro 3

Příspěvek od GreenArrow »

Já nevím, asi protože jsem ten elitebook měl? Rozhodně pro mě teda kvalitní nebyl, díky bohu, že už mám ThinkPad. Já to psal pouze tobě v souvislosti s grafikou o tom surface. Intel prostě nedělá grafiky na zátěž. Pokud potřebuješ slyšet, ať si ho koupíš, tak jo, kup si ho, je to pěkné zařízení, ale ne kvůli grafice.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od veigy »

Mám už druhý elitebook po sobě a nemam s ním sebemenší problém, až na ty LCD... Kamarád si vybral thinkpad se stejnou konfigurací jako mám ja elitebook a má s tím samé problémy, hlavně když provozuje disk v ultrabay.... Jak jsem říkal, s iGPU jsem spokojen a neměnil bych, tak mi tu neříkej, jak jsou na nic....
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Surface Pro 3

Příspěvek od tslany »

Klid, on jen narazil na 8470 kde mu nefungovat trackpoint, a LEDka mu svítila nonstop, tak si teď s X230 léčí mindráky :tlem: Já jsem třeba s 2560 spokojený, v 2.5 pozici mám SSD, namísto mechaniky HDD, a přemýšlím, že možná vyměním za 2570 (dost mě odrazuje, že nemá zámek na přiklopení displeje), ale v každém případě do toho hodím nějaké čtyřjádro.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Surface Pro 3

Příspěvek od AIKON »

Jo chlapi ThinkPad už není co býval - Lenovo z něho udělalo konzumní kajdu.... Ta kvalita je otřesná a nejhorší na tom je, že nějaké kvalitnější strojky se ani nedají moc sehnat.... Co se mi taky hnusí jsou ty chladiče prodejné jako celek na konfiguraci s Quadro za cca 3200,-.
Po mnoha letech s ThinkPady od nich již definitivně dávám ruce pryč....
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Surface Pro 3

Příspěvek od tslany »

TP hlavně zabili tlačítky nejprve u touchpadu (který stejně nevyužívám), ale už i u trackpointu, nemluvě o tom dementním rozložení klávesnice, a poté vytvořením hrany na přední straně notebooku (již žádná zkosená) už nevidím žádný důvod si TP koupit. Naopak se mi docela zalíbil EliteBook 725 v konfiguraci s FullHD, jen škoda, že jaksi nemám momentálně až tak moc nepotřebných financí, a priority jsou pro mě zatím někde jinde :???:
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Surface Pro 3

Příspěvek od AIKON »

Neslyšel někdo něco o přípravě pasivního Surface - když Intel nedávno představil ty nové procesory? Osobně nechápu proč na ně MS nepočkal....
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Vráťme sa k téme. V pondelok mi príde Surface.
A tiež si myslím že architektúra Skyline by mohla spravit malinku revolúciu aj v grafickom výkone.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Surface Pro 3

Příspěvek od GreenArrow »

tslany píše:Klid, on jen narazil na 8470 kde mu nefungovat trackpoint, a LEDka mu svítila nonstop, tak si teď s X230 léčí mindráky :tlem: Já jsem třeba s 2560 spokojený, v 2.5 pozici mám SSD, namísto mechaniky HDD, a přemýšlím, že možná vyměním za 2570 (dost mě odrazuje, že nemá zámek na přiklopení displeje), ale v každém případě do toho hodím nějaké čtyřjádro.
Ještě jsi zapomněl na špatný zámek displeje, kdy displej už ani nešel docvaknout. Mechanický zámek už bych nikdy nechtěl a celkově se mi elitebooky nezdají kvalitní. Navíc ten hliník trpí na typické apple problémy, jako je studená základna a líbí se mi, jak nadáváš u nových TP na ostré hrany(což já taky, ale X230 naštěstí zůstala zkosená), přitom u elitebooku si můžeš s tou hranou řezat žíly. Moje X230 je daleko dál ve všem, je vidět, že u toho někdo aspoň na sekundu přemýšlel a necpe tam kdejaké mechanícké blbosti(kryt ledky, již zmíněný zámek displeje). S 8GB RAM a 128GB SSD si myslím, že těžko pánové budete hledat lepší notebook, protože elitebook jím 100% není.
Jinak k tématu, nechcete někdo pak sepsat nějaké první dojmy? Jak to působí jako tablet, jak to působí jako notebook? O Surface jsem už hodněkrát přemýšlel, ale vždycky mě nějak odradil ten stojánek, nevím jak bych to používal například ve vlaku položené na klíně...
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Surface Pro 3

Příspěvek od Thompson »

Na HD5k si toho moc nezahraješ, osobní zkušenost s HD5100, ten výkon není zdaleka takový jak prezentují.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Na HD 4400 (SP2 a SP3) som videl hrať Guild Wars 2, Diablo 3, GTA a iné. Ale ak tam chce niekto niečo nové a graficky naslapane drtit, tak to nech radšej ide do herného notebooku.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů