Ukazatel stavu baterie

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

Ja mam vlastne 1020 od ledna a tech 100% po restartu ukaze vzdy, az to zacne klesat, zacnu to resit, baterie dnes stoji par korun.Petulinek ma telefon 3 tydny, je moznost, ze se to jeste srovna.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Stav baterie

Příspěvek od TomSoft »

No já jsem to zkoušel na obou Lumiích 930 a 1520, ani jedna teda nedala po restartu 100%, vždy "jen" 99%
Tak to můžu asi klidně spát, ne?
Baterie je tak akorát na životnost mobilu, teda v mých případech (2-3 roky). Pak už řeším jiný stroj :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

Po restartu je videt jak na tom baterie skutecne a jestli nelže betrie či jeji elektronika.
Jelikoz po vymene ci opravach je stav zlepseni a klienti spokojeni a zpetne nereklamuji tak urcite dobry opravar, to se nebojim a nestydim rict.

To 1% je ok, to uz jsem psal, 3%,4% a vice jiz ne.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Ja sem byl valciř, dobry valciř, ale strana zavolala.... (Tankový prapor , nebo Černí baroni?)
Nic ve zlém, jenom pro odlehčení....
Pokud takto testujete stav baterie, nic proti tomu. Je to jednodušší než ji vyjímat z mobilu a testovat. :-)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Stav baterie

Příspěvek od TomSoft »

Já bych tak rád vyjímal a zase jímal :D

Dneska mám nějaký OT den ;-)

Ale jo, to jedno % je nic a myslím si, že to zas tak tragické není a není třeba to řešit. Máme snad kvalitní zařízení, ne? :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Petulinek: Prosím tě, aby toto vlákno dávalo nějaký smysl: zatím jsi nenapsal, jakou máš vlastně výdrž baterie od nabití i s případným stručným popisem vytížení...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od Petulinek »

Jirka_t píše:Petulinek: Prosím tě, aby toto vlákno dávalo nějaký smysl: zatím jsi nenapsal, jakou máš vlastně výdrž baterie od nabití i s případným stručným popisem vytížení...
Tak výdrž je při malém zatížení cca 2 dny. Synchornizuji 2x exchange O365, Outlook.com, 2x Gmail, na pozadí nějaké počasí, WhatsApp, FB Messenger, Skype a další... do toho pár SMS, Twitter, FB, brouzdání po netu, pár fotek a cca hodina volání za den. Nestěžuji si na výdrž, ta je slušná, spíš mně překvapilo, že po nabití naplno a po restartu to ukazuje o cca 4 procenta míň, o to šlo. Na HD2, HTC Titanu, L820 ani L920 nic takového nebylo, proto jsem se ptal, zda je to normální.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

V tomhle případě to tedy není o baterii. Zbývá tedy buď chyba v mobilu, nebo je to u L1520 normální...
Jak přibližně dlouho ten restart u L1520 běží?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

Otazka k nicemu, u 1520 je restart rychleji nez u 1020 a pritom ma 1020 100%, tohle restart nesmi ovlivnit.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Ta otázka není k ničemu. Chci zjistit, jestli mu to v rámci restartu nedělá nějaké další akce... Proto se ptám na jeho čas !!!!!!!

EDIT: začínám mít pocit, že je s tebou těžká diskuze...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

Ikdyby telefon startoval 2 minuty, nemuze zmizet z baterie 3%,4%
Otazka tedy k nicemu.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Ale může, může... Každá baterie má jinou nabíjecí křivku a záleží kam se mu to nabíjí a jak se to potom vybíjí...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Stav baterie

Příspěvek od tslany »

Každý telefon, s jakýmkoliv systémem, který jsem měl, se během restartování nevybil o více než 1%. To prostě nejde, ať děláš jak chceš, během minuty z baterky dostat 1% kapacity ven. Zažil jsem 1% po 3 minutách dolu, ale to bylo při úplné zátěži, ne jenom při čtení z ROM, práci s RAM a systémová inicializační zátěž na procesoru. Telefon by byl schopný 5 minut bootovat, aniž by mu to sebralo procento.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

tslany píše:Do 1% to nikdy neukáže, mě to ukazuje kolem 5%, jednou mi to kleslo až o 28%! Řeším to tak, že tu baterku prostě nechávám opětovně dobít, a znovu restart. A pořád dokola, dokud prostě těch 100% neukáže. Raději ji dorazím úplně, a koupím nové dvě (nebo rovnou nový telefon), než abych byl někde nasazen s kapacitou menší, než bych měl mít. To bych už prostě jen z toho pocitu nepřenesl.
tslany: Teď tedy trošku nerozumím předchozímu příspěvku.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od Petulinek »

Jirka_t píše:V tomhle případě to tedy není o baterii. Zbývá tedy buď chyba v mobilu, nebo je to u L1520 normální...
Jak přibližně dlouho ten restart u L1520 běží?
Reboot trvá cca 45 - 50 vteřin, což mi nepřijde nijak přehnaně moc.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od Petulinek »

-Pavel- píše:Petulinek: nemyslím si, že tvá baterie trpí nějakou vadou, myslím si, že to můžeš vypustit z hlavy, ale hlavně u toho neseď a nedobíjej a nerestartuj. Pokud by byla baterie nějak divná, tak to dá najevo jinak.
Pavle, mně vůbec nejde o to, že bych u toho seděl a pozoroval to, pouze jsem vznesl dotaz, protože mi toto chování, kterého jsem si náhodou všiml, přijde divné, protože ho od předchozích telefonů neznám. Nic víc. Neřeším to, jen jsem vznesl dotaz do pléna...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Petulinek: Jasné, normální. Zbývá tedy ještě srovnání s někým, kdo má L1520. Ale jak už tady bylo mockrát řečeno řadou diskutujících: nechat byť, moc neřešit...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

A kor ti co napisou, ze to nemuze byt nikdy 100% a pak jim clovek postne video, ktere to dokazuje, tak to okecavaji.
mcsatek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 02, 2014 19:27
Zařízení: Lumia 820

Ukazatel stavu baterie

Příspěvek od mcsatek »

To htcjirka: Jirko, vlož sem video, kdy máš na baterii např. 44%, jestli ti těch 44% zůstane i po restartu. Já říkám NE :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ukazatel stavu baterie

Příspěvek od htcjirka »

Co to ma spolecneho s plne nabitou baterii, kterou jsme resili a o kterou tu slo?
Při restartu v prubehu, pulka baterie, ctvrt baterie apod to klesne max o procento.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů