Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Rossi
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 20, 2014 16:11
Zařízení: Nokia Lumia 1520 black (Lumia Denim WP 8.1)

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Rossi »

V úterý 22.7.2014 mi nabídl telefon novou aktualizaci pomocí OTA, proběhly celkem dvě, bez problému. Před tím jsem s telefonem neměl žádné problémy. Absenci smajlíků ve většině příchozích zprávách jsem překousl. Nestahoval jsem si vývojářskou verzi, žádné zkoušení, čekal jsem s netrpělivostí,četl recenze o novém Cyanu, konečně je tady...Pro mne velké zklamání. U SW Black jsem neměl žádné problémy s obrázky a videem, načítání z paměťovky bylo rychlé, žádné čekání, opravdu v pohodě. U Cyanu mám velký problém, po vypnutí a zapnutí telefonu trvá velmi dlouho 5, 10 i více minut, než se načtou fotografie a videa ( u hudby ten problém není). To bych překousl, ale nejhorší je, že se zablokuje foťák a není možné fotit, dokud se nenačte paměťovka. Ten samý problém je, když v nastavení telefonu kliknu na inteligentní úložiště, v tom se neustále něco načítá... trvá to dalších 5, 10 a více minut než se načtou fotografie a videa uložené na paměťové kartě a zprovozní se foťák. Dokonce když "listuji" v telefonu tak ten případ taky občas nastane. Mám paměťovou kartu Extreme micro SDXC UHS-I 64 Gb, hudba 25Gb, videa 16 Gb, fotografie 9,5 Gb- vše uloženo na paměťové kartě. Zkoušel jsem kartu zformátovat jak v telefonu tak i v počítači (W8.1) a zpět nahrát na kartu. Bez žádného zlepšení. Nakonec jsem dal vše do továrního nastavení a už tady jsem vypozoroval, že bez karty a bez žádných aplikací -nastavení-inteligentní úložiště se načítá telefon nepochopitelně dlouho.
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Nokia Lumia 1520-aktulizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Ujko »

Jak už tady bylo řečeno, nejlépe je po aktualizaci udělat HR
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 1520-aktulizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od jaroslavii »

Asi si to nesedlo, chce to preinstalaci pres pc NSU.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520-aktulizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od htcjirka »

NSU neni dobry napad, protoze jeste ne vsechny varianty pustene pres OTA jsou i zaroven na serveru jako cely balik FW.
Tudiz HR to jisti.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 1520-aktulizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Sinpa »

Dyť píše, že tovární nastavení dělal.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 1520-aktulizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Sinpa »

Jakou rychlost karty Te nameri program se card speed? Nedávno jsem zkoušel rozdíly v firmatovani karty fat32, exfat, formát v telefonu, velikost buněk.... A byli tam docela rozdíly, od 5 az po 18MB/s.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 1520-aktulizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od relouth »

ntfs to neberie do fonu ?
Rossi
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 20, 2014 16:11
Zařízení: Nokia Lumia 1520 black (Lumia Denim WP 8.1)

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Rossi »

Ještě včera jsem dělal HR, vůbec to nepomohlo, právě naopak, na načtení spotřebuji kýbl kafe a karton cigaret. Paměťová karta je od výrobce SanDisk, ta nej co existuje...tam bych chybu nehledal, něco soudruzi od Microsoftu po..... Jen si říkám, proč to šlapalo bez problémů před aktualizací a nyní tak zdlouhavé načítání. Dát tam menší paměťovou kartu....necpat tam zbytečnosti...čekat na další aktualizaci...
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od MKLumia1020 »

Tak si ty věci nahraj jen do telefonu a kartu tam nedávej a porovnej jak se to bude chovat - pokud stejně je to tou aktualizací pokud to pošlape bude to kartou případně prací s kartou. A máš jasno hned.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Sinpa »

Na to nesazej, ja mam taky dobrou kartu a při spatném naformatovani behala na 5mega. Zkus ten test at vidíš jak rychle s ni telefon pracuje.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Wertigo »

Sinpa píše:Jakou rychlost karty Te nameri program se card speed? Nedávno jsem zkoušel rozdíly v firmatovani karty fat32, exfat, formát v telefonu, velikost buněk.... A byli tam docela rozdíly, od 5 az po 18MB/s.
A při jakém nastavení jsi dosáhl nejlepších výsledků?
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Sinpa »

Třetím formátem v telefonu :-)
Po prvním to házelo cca 8MB, pak jsem několikrát přeformátoval v pc na různé nastavení (pomocí Acronisu), to běhala 10-16, pak jsem znova formátoval v telefonu - 5MB. Což mi přišlo hodně divné, restartoval jsem tel. a formátoval znova v telefonu 17MB. Tak nevím.
Mám 16GB SD ultra a Samsung 32GB PRO a obě se chovali stejně, tak nevím podle čeho se telefon orientuje.
Telefon ji hodí do FAT32.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od JirkaTom »

Rossi: zaměřil bych se na dva body:
1.
Rossi píše:U Cyanu mám velký problém, po vypnutí a zapnutí telefonu trvá velmi dlouho 5, 10 i více minut, než se načtou fotografie a videa ( u hudby ten problém není). To bych překousl, ale nejhorší je, že se zablokuje foťák a není možné fotit, dokud se nenačte paměťovka.
Chytrý telefon se nevypíná. Vypnutí a zapnutí telefonu = restart telefonu se všemi průvodními jevy(znovunačtení některých zdrojů atd...).
2.
Rossi píše:... trvá to dalších 5, 10 a více minut než se načtou fotografie a videa uložené na paměťové kartě a zprovozní se foťák. Dokonce když "listuji" v telefonu tak ten případ taky občas nastane. Mám paměťovou kartu Extreme micro SDXC UHS-I 64 Gb, hudba 25Gb, videa 16 Gb, fotografie 9,5 Gb- vše uloženo na paměťové kartě. Zkoušel jsem kartu zformátovat jak v telefonu tak i v počítači (W8.1) a zpět nahrát na kartu. Bez žádného zlepšení. Nakonec jsem dal vše do továrního nastavení a už tady jsem vypozoroval, že bez karty a bez žádných aplikací -nastavení-inteligentní úložiště se načítá telefon nepochopitelně dlouho.
Nech telefon, ať si to všechno může uspořádat podle sebe. Ono to může při tvém množství dat znamenat několik hodin. Po nějakém čase, pokud nebudeš telefon vypínat si to sedne a nebude problém...
Ve WP8.1 si to do galerií dává veškeré fotky a videa umístěné kdekoli na SD kartě. U WP8.0 to načítalo jen ze systémových úložišť.
Rossi
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 20, 2014 16:11
Zařízení: Nokia Lumia 1520 black (Lumia Denim WP 8.1)

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Rossi »

Dnes jsem udělal poslední tovární nastavení, zformátoval kartu, zpět nahrál pomocí PC složky na kartu (nejdříve jsem ji vložil do telefonu, aby se mi označily složky kam to mám ukládat). Výsledek je stejný. Jen sem napíšu, co jsem se dočetl o formátování karet. Zde je návod ze stránek Nokia - "U karet o kapacitě 4-32 GB vyberte systém souborů FAT32 a velikost alokační jednotky 32 kB . U karet s kapacitou 64 GB vyberte systém souborů exFAT a velikost alokační jednotky 128 kB." Musím přiznat, že na kartě mám víc než hodně věcí, po aktualizaci to nemá rádo restart, ani zabruslení do inteligentního úložiště. I přes tento nedostatek (doufám, že Microsoft toto opraví - když nebude načtená paměťová karta, aby se upřednostnilo ukládání fotografií do telefonu, fotit chci teď, ne až se cosi načte), začnu ten telefon milovat :-))), telefon je rychlý, aplikace chodí bez jediného záseku, kladně hodnotím lištu oznámení, nastavování hlasitosti, měnitelná tapeta pod ikonkama je taky skvělá. Děkuji všem, co jste se podíleli na tomto mém problému. Asi jsem jediný, co to řeší a všem to šlape jak má.
bosspetr
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 13, 2014 12:33
Zařízení: microsoft 950 XL

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od bosspetr »

Já mám lumii 1520, made in china, RM-937_eu_euro1_935, 000-DK a stále mi to žádnou aktualizaci nenabídlo, jsem v tom sám nebo je nás více?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od htcjirka »

Vsechny regiony u 1520 jeste nemaji Cyan.Pokud by jsi nechtel cekat musel by jsi flashnout FW napr. nas region.
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Daniel Stiegler »

A vůbec by nebylo od věci, kdyby Microsoft průběžně aktualizoval stránky o dostupnosti.
http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/
http://www.nokia.com/global/support/sof ... h-america/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od htcjirka »

Tato stránka byla vždy "naprd".Je schopná i po půl roce ukazovat stále zastaralá data.Prostor na nápravu je tam tedy velký.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od Wertigo »

Právě proto nespoléhám na stránky ani na aplikaci ( která zřejmě bere svá data právě z oné stránky ) ale prostě kontroluju aktualizace ručně.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520-aktualizace SW Cyan (WP 8.1)

Příspěvek od mato289 »

ako sa Vám chová L1520, keď zapnete šetrič batérie ? Pri WP8.1 DP sa mi automaticky stiahol jas a zhasli dotykové tlačidlá.No teraz na Cyan-e sa zobrazí iba znak na batérii, jas sa nestiahne a tlačítka stále svietia.Ste na tom rovnako, alebo mám nejaký problém ? Ďakujem.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů