Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

Zdar,neviete,kedy ma vyjst Update 1 pre WP8.1 ?
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HonzaBRR »

watterr píše:Aha tak díky za odpověď, ale oprerátor mi za pár dní "napíše" abych si vyzvedl fotku na jejich stralnce, ale až později :(
V Nastavení -> Přístupový bod si udělej profil, kde bude povolené pouze MMS a vytvořený profil zvol jako aktivní. Pak v Nastavení -> Mobilní síť + sim stačí povolit data. MMS ti budou chodit a na internet se telefon připojovat nebude. Je to trik tuším už z WP7.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Napíšu své zkušenosti s updatem. Nejprve jde aktualizoval na 8.1 v DP, posléze na GDR1. Vše bez HR, s obnovnou zálohy. Každá z aktualizací mírně zpomalila systém, což v součtu znamenalo výraznější zpomalení. Hlavně v načítání domovské obrazovky, animacích systému a - což je nejdůležitější - v prohlížení webu v IE.

Teď týden používám WP8.1 + cyan z NSRT s nainstalovaným GDR1 a následným HR (opět, stejně jako i Black kvůli nefunkčnímu soundhound) a musím říct, že všechno lítá jako namydlenej blesk. Prostě paráda.

Osobně mám dojem, že OTA + obnova fungují dobře pouze pokud není příliš zaplněno úložiště telefonu - měl jsem z 32GB obsazených cca 26GB. Jinak dle mého dochází k fragmentaci, která prostě plynulé fungování znemožňuje.

Nicméně L920 wp8.1 + cyan + GDR1 + originál ROM Orange PL (předtím jde měl flashnutou australskou CV) = maximální spokojenost.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

Přesně všechny Lumči co mi prošli rukama bez jediného problému/záseku - nechápu jak se to tu vyrojilo poslední dobou, ale asi to bude tím, že jsou na telefony přehrávány jiné firmware a DP - pokud se v tom nehrabete vše šlape jak má....
Nejslabší s čím mám dlouhodobé zkušenosti je 720 a po instalaci 8,1 cyan zrychlila - bez HR od začátku. Ostatní Lumči to samé....
Pokud někomu 8,1 zadrhává zřejmě to bude tím, že je v DP nebo se v tom ,,někdo,, vrtal - tady bacha i na ,,šmejdy obchodníky,,.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Mě by zajímalo, jak by se v tom nějakej šmejdskej obchodník mohl hrabat.

To si jako řekne, hele mám tu jednu 820ku, tak tam nahraju FW, co jsem včera zku*vil?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

AIKON píše:Přesně všechny Lumči co mi prošli rukama bez jediného problému/záseku - nechápu jak se to tu vyrojilo poslední dobou, ale asi to bude tím, že jsou na telefony přehrávány jiné firmware a DP - pokud se v tom nehrabete vše šlape jak má....
Nejslabší s čím mám dlouhodobé zkušenosti je 720 a po instalaci 8,1 cyan zrychlila - bez HR od začátku. Ostatní Lumči to samé....
Pokud někomu 8,1 zadrhává zřejmě to bude tím, že je v DP nebo se v tom ,,někdo,, vrtal - tady bacha i na ,,šmejdy obchodníky,,.
ja som nemal ani dp,ani som sa v tom nevrtal..vsetko mam OTA..a je tam mierne spomalenie systemu(obcas lag animacie,obcas spomalene nacitanie ikon dlazdic)
Dejv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř črc 24, 2013 11:28
Zařízení: OnePlus 3T

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dejv_ »

Já jsem dva roky aktualizoval pouze přes OTA, před necelým půl rokem přešel na DP a opravdu se telefon trochu zpomalil za všechny ty aktualizace. Včera jsem udělal úplny reset pomocí Nokia Software Recovery Tool bez obnovy zálohy a čekal jsem malé zrychlení. Už nejsem ani v DP.
Ale vůbec se mi nezdá, že by se po resetu telefon zrychlil a zdá se, že baterka vydrží pořád stejně. A to nemám ani půlku nainstalovaných aplikací, jako před tím.
Takže OTA podle mě nemá žádný zásadní vliv na rychlost a výdrž.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Bohužel s "bobtnáním" Windows Phone se začínají tvořit rozdíly a běh na starším HW je bohužel znát..
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Myslím si, že v tomhle MS pracuje na výbornou a snaží se poskytnout i všem slabším zařízením velmi plynulý a čistý chod. Musíte ale počítat s tím, že tím jak systém nabírá na robustnosti, tak jsou znatelnější rozdíly mezi HW ... Jak píše Jirka. Stále si ale myslím, že MS odvádí v oblasti optimalizace pro slabší HW velmi dobrou práci.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PetrCBR »

Az MS zapracuje jeste na backup/restore, tak nebude problem udelat hard reset a obnovit si vsechny data kdykoliv.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, volba obnovy by mela byt nejlepe dostupna normalne z menu a ne jen po HR.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

SmetyCZ píše:Mě by zajímalo, jak by se v tom nějakej šmejdskej obchodník mohl hrabat.

To si jako řekne, hele mám tu jednu 820ku, tak tam nahraju FW, co jsem včera zku*vil?
Setkal jsem se s tím, že kamarád koupil Lumii původem Korea a měl tam od ,,šmejda,, nahráno CZ - klasika.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

AIKON píše:
SmetyCZ píše:Mě by zajímalo, jak by se v tom nějakej šmejdskej obchodník mohl hrabat.

To si jako řekne, hele mám tu jednu 820ku, tak tam nahraju FW, co jsem včera zku*vil?
Setkal jsem se s tím, že kamarád koupil Lumii původem Korea a měl tam od ,,šmejda,, nahráno CZ - klasika.
No jo, ale to neznamená, že je FW/telefon nějak poškozenej.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AIKON »

Ne to máš pravdu, ale taky to nemusí být úplně ok....

Nevíte kdy už bude to GDR1 ? Říkalo se, že v září, to je v tahu a zatím sem ani neslyšel vrabce na střeše :)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

htcjirka píše:Presne tak, volba obnovy by mela byt nejlepe dostupna normalne z menu a ne jen po HR.
no minule sa mi tiez stalo, ze ziadna nebola.. potom co som naflashoval cez NSRT... musel som potom este HR...
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

AIKON píše: Nevíte kdy už bude to GDR1 ? Říkalo se, že v září, to je v tahu a zatím sem ani neslyšel vrabce na střeše :)
Tak zatial len 930 dostali
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ostatní mimo L930 by měli GDR1 dostat s DENIM aktualizací, nebo se něco změnilo ? Ta má přijít v tomhle kvartále ale v první řadě půjdou opět nová zařzení.
Hektor
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2013 18:04
Zařízení: Nokia Lumia 620

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hektor »

Znáte někdo appku pro budík, kde si můžu nastavit hlasitost?
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

funguje vám battery saver ? mne nefunguje, no neviem od kedy..minule sa mi to stalo tiež, no vyriešil som to HR...teraz sa mi do toho znova nechce..
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

Spořič baterie se mě taky už zasekl na 2-3dny na stejných hodnotách a moc se mu při tom nechtělo pokaždé se otevřít,ale kupodivu se to pak samo nějak vyřešilo.
Ale včera mě proběhla aktualizace Videa a mé nakopírované videa už nejsou v záložce,,moje videa,,ale v nové záložce,,tv,,
Jenže při každém otevření tohoto výtvoru se mě více jak 2minuty tyto videa načítají,než se zobrazí...to je děs...dělá vám to taky?

Všimly jste si,že lupání při posunu videa se děje jen při hlasitém reproduktoru,ale přes sluchátka ne. Jsou to kouzelníci :-D
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google, Seznam.cz a 72 hostů