Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Pecka, konečně ten Facebook vypadá k světu. :-)
v1kt0r
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 21, 2014 22:41
Zařízení: Nokia lumia 520 v budoucnu 930

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od v1kt0r »

Po této aktualizaci se podle mého rapidně zpomalil chod systému wp 8.1. Nemá někdo stejnou zkušenost?
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

v1kt0r: Bohužel, na systému nic poznat není :). Jinak appka sem tam slítne, což je pochopitelné.
Odesíláte někdo po té maily o pádu aplikace? Zajímalo by mě jestli to k něčemu je :D.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Pád aplikací posílám emailem autorovi pokud to app umožňuje [SMILING FACE WITH SMILING EYES] nevím jestli to k něčemu je, ale snad tuto odezvu bere autor v potaz a pracuje na zlepšení [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Pro klid duše posílám. Zajímavé je, že posledně jsem dostal chybovou hlášku, odeslal mailem. Aplikaci ukončil, telefon restartoval, zapnul FB Beta a ten ohlásil tu samou chybu. Opět jsem odeslal e-mail a od té doby vše v pořádku. :)
prekschl
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 25, 2014 10:35
Zařízení: Nokia Lumia

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od prekschl »

Po instalaci WP 8.1 mi zmizel kalendář se všemi údaji, jak ho můžu obnovit? Na účet microsoft jsem přihlášený.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Zkus ještě restartovat, popř. se podívej do nastavení kalendáře, jestli není defaultně vypnutý
Pak můžeš zkontrolovat nastavení uživatelský účtů - jestli nemáš nějakou chybu se synchronizací MS účtu (bývát to pod ním napsané), popř. jestli máš u účtu nastavenou synchro kalendáře.
Ruční synchronizaci můžeš uspíšit např. poslaním mailu.
prekschl
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 25, 2014 10:35
Zařízení: Nokia Lumia

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od prekschl »

mimonaut píše:Zkus ještě restartovat, popř. se podívej do nastavení kalendáře, jestli není defaultně vypnutý
Pak můžeš zkontrolovat nastavení uživatelský účtů - jestli nemáš nějakou chybu se synchronizací MS účtu (bývát to pod ním napsané), popř. jestli máš u účtu nastavenou synchro kalendáře.
Ruční synchronizaci můžeš uspíšit např. poslaním mailu.
Dík za tipy, telefon jsem restartoval, ale nic. V telefonu vůbec nemám přístup ke kalendáři, tudíž se nedostanu ani k nastavení, ten v telefonu totálně zmizel. Zkusím zkontrolovat účet MS, ale tam jsem nic neměnil.
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fireboss15 »

Mne sa Facebook neaktualizoval a to asi preto, lebo mám mobil v regióne Veľkej Británii a takisto jazyk anj. takže v UK nič.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

prekschl píše:
mimonaut píše:Zkus ještě restartovat, popř. se podívej do nastavení kalendáře, jestli není defaultně vypnutý
Pak můžeš zkontrolovat nastavení uživatelský účtů - jestli nemáš nějakou chybu se synchronizací MS účtu (bývát to pod ním napsané), popř. jestli máš u účtu nastavenou synchro kalendáře.
Ruční synchronizaci můžeš uspíšit např. poslaním mailu.
Dík za tipy, telefon jsem restartoval, ale nic. V telefonu vůbec nemám přístup ke kalendáři, tudíž se nedostanu ani k nastavení, ten v telefonu totálně zmizel. Zkusím zkontrolovat účet MS, ale tam jsem nic neměnil.
jo takhle, ty kalendář vůbec nevidíš :)
Zkus tedy stisknout lupu na telefonu, do vyhledávání bingu zadat kalendář a potom odswipnout na záložku telefon a nechat vyhledat. Pokud ho v telefonu máš, měl by se tam objevit. Pak ho zkus dát vyhledat v normálním seznamu aplikací.
prekschl
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 25, 2014 10:35
Zařízení: Nokia Lumia

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od prekschl »

To jsem zkoušel a kalendář v telefonu není :-(
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

tak tě asi nemine uvedení telefonu do továrního nastavení.
Ještě můžeš zkusit nainstalovat nějaký alternativní kalendář, třeba weekview, jestli se pak ten defaultní neobjeví.
prekschl
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 25, 2014 10:35
Zařízení: Nokia Lumia

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od prekschl »

Tomu jsem se chtěl právě vyhnout, ale už to tak vypadá, zkusím ještě nainstalovat jiný a uvidím.
pelo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 25, 2014 20:12
Zařízení: lumia 920

můj update na WP 8.1....

Příspěvek od pelo »

Zdar borci....
Jak jste spokojeni s novým Windows phone 8.1?
Nejprve shrnu dosavadní spokojenost s mou 920tkou a systémem WP8... pokud bych měl známkovat,tak určitě 8 z 10 by byla odpovídající,protože telefon šlape tak,jak se androidu muže nechat jen zdát!! Mohl jsem mít spuštěných X aplikací a v rychlosti,funkčnosti... ničem prostě žádný kolaps,zaseknutí,zaváhání....v nastavení pravda mi chybělo dost věcí,nebo jsem si musel zvykat....
Nejvíce mi vadily 2 věci....spravce souborů a hudební přehrávač...naopak super byl návrh slov v psaní,který se rychle a inteligentně naučil používat slova( klavesnice jako taková ale nic moc), citlivé dotykové ovládání.....foťák...
Celkově hodně spokojený......i když pár dost zásadních věcí mě sralo....

Po updatu jsem byl spokojený opravdu už skoro na známku 10 z deseti....jenže....toto nadšení mi vydrželo jen asi 3 dny...teď jsem nasraný a známku se mi ani nechce dávat....
Všechny"dětské nemoci" z WP8 a zásadní věci,co mi vadily byly fuč.....synchronizace s pc(taky mam win8.1) super,aplikace na přenos dat pomocí wifi ok,zobrazení displaye na TV super....hlavně...správce souborů a hudební přehrávač konečně!!!!
POSTUPEM ČASU...baterie mi vydrží cca o 40% méně i když mam skoro všechny věci na pozadí vypnutea synchronizace probíhá jen ručně,psaní je pro mě nervová záležitost,protože návrh slov je tak moc debilní,že jsem ho vypl...2x během 3dnů jsem musel vynutit restart,telefon se seká....
Jako jo....hodně věcí se zlepšilo a hodně zlepšilo...ale to psaní,sekání a vybíjení udělalo z dobrého telefonu HOROR!!!

EDIT by Mimonaut: Není třeba zakládat vlastní vlákno, téma pro update na WP 8.1 už zde je.. Přesunuto ze separátního tématu.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

udelej HR a baterce dej minimalne tyden...
Uživatelský avatar
machura
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 26, 2014 19:15
Zařízení: Nokia Lumia 925

Re: Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od machura »

Dnes mi přišla OTA aktualizace 8.1 na lumia 620 [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] hurá.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

Tak WP 8.1 GDR1 by mali mat uz od zaciatku Lumie 730 a 830 a screeny ukazovali tie telefony aj s novym firmware - Debian Red, takze je to otazne, zatial 50 na 50
Rodneu
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte říj 15, 2013 16:21
Zařízení: Nokia Lumia 820

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rodneu »

Zdravím,
na Lumii 820 je podle stránek už Cyan dostupný, ovšem mám DP, takže mi to zatím aktualizaci nenabízí. Chtěl bych se zeptat tedy, stáhnul jsem si Nokia Software Recovery Tool a tam mi to aktualizaci nabídlo (podle čísla a hledání tady na fóru se jedná o Cyan), není ovšem lepší počkat až vyřeší problém s tím BitLkockerem? (pokud ho teda vyřeší) Nevadí mi ani tak že se telefon vymaže (zálohu jsem již udělal), ale spíš to aby se něco "neporouchalo". Takže se ptám co je lepší? Díky za rady/názory :-)
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od P.J.Fry »

Napíšem aj ja pár postrehov po update na WP8.1 cyan

Robil som jednoznačne Flash cez NSU, pretože OTA aktualizáciám neverím.

Po stránke rôznych vylepšení, nových funkcií a vzhľadu je všetko OK, avšak podľa mňa som s prechodom na 8.1 prišiel o môj komfort ktorý som mal pri používaní 8.0. Pri 8.1 sa mi stávalo, že niečo trvalo pomerne dlho, často sa objavovala obrazovka načítavania a hlavne sa skrátila výdrž na batériu, o tragickom návrh slov ani nehovorím.

Celkový dojem zo systému bol nemastný, neslaný, proste úplne nadšený som z toho nebol. Tak trochu som prišiel o pohodlie ktoré mi WP8.0 ponúkal.

Po týchto skúsenostiach som za začal zaujímať o Update 1 pre WP8.1. Stal som sa teda "vývojárom" a Update 1 nainštaloval + následne potom som urobil factory reset. Chápem, že verzia DP nieje určená pre normálneho spotrebiteľa, ale plynulosť a práca so systémom ako bola vo WP8.0 sa ani s Update 1 nevrátila a aj napriek tomu, že samotný Update 1 prináša celkom užitočné funkcie nemôžem sa zbaviť pocitu neodladenosti SW. Áno je to o čosi lepšie ako na WP8.1 + Cyan ale stále do nedosahuje komfortu aký bol na WP8.0

Takže zatiaľ toľko, uvidím ako to bude vyzerať za pár dňoch keď si ten systém "sadne", prípadne si naňho viac zvyknem.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Aktualizace pro WP8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Také mi přijde, že obrazovka "obnovuji" je na 8.1 nějaká "delší".
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů