Vyplatí se koupě?

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od Marty04 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat na vaše názory. Chtěl bych 1020, ale trochu přemýšlím, zda by nebylo nakonec lepší jít do 930 až bude na trhu... Hlavně si říkám, že 1020 nepůjde pravděpodobně updateovat na WP9 nebo jak se budou jmenovat.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od mbelas »

Já za sebe nelituji koupě před půl rokem. L930 ač bude mít novější HW vč.Pureview fotoaparátu, tak nebude tento fotoaparát dosahovat kvalit L1020. To už se vyplatí počkat do října a typuji, že vyjde nástupce L1020.
L1520 má také Pureview 20 MP foťák a bohužel ten nedosahuje kvalit L1020, něco obdobného bude u L930.
L1020 nyní stojí cca.10 000Kč, za půl rok kdy vyjde nástupce ji prodáš za +-5000Kč určo :-) a pak si pořídíš nový fotomobil.
Tak nějak ve zkratce.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Lumie 1020 bych se teď rozhodně nebál. Před nedávnem jsme psali, že cena šla celkem dolů a fotoaparát bude stále lepší než u Lumie 930, která se teprve chystá na trh (snímač je totiž u 930ky stejný jako u Lumie 1520, která fotí hůře než 1020).

Sám teď 1020ku používám (aktuálně je teda v servise) a zatím přemýšlím, zda do 930ky jít. Focení je pro mě priorita, ale zase u 930ky se mi více líbí design a větší displej, takže uvidím, až se mi novinka dostane do rukou a udělám si srovnání.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od jaroslavii »

Vzhledem k tomu, ze 930 ma omezeny notifikace na displeji, vzal bych 1020 a vubec bych dal nepremyslel. A navic je ted levnejsi.
mceza

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od mceza »

930 sem příjde buhvíkdy a za buhvíjakou cenu... Takže tu by jsi stejně musel kupovat v zahraničí. Já bych šel do 1020. Jak to bude s dalšími verzemi WP8 nikdo nic neví (asi přesně ani sám MS), takže na základě toho bych se v tuto chvíli nerozhodoval. 930 je určitě s mnohem lepší výbavou (až na foťák). 1020 má zase dosud nepřekonaný fotoaparát.

Asi bych šel do té 1020.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od langpi999 »

Tak já osobně s rodinou lumií začal na 820 pak 925 a ted jdu do 1020 a tu si planuju nechat už hodně dlouho.. jednak protože přítelka už krandá :-D.. a za druhý že jsou dulezitejsi veci nez telefon... ale k věci.. lumia 1020 bezesporu foti hodne hodne dobre na telefon a tezko bude v dohledne dobe enco lepsiho.. samozrejme znte bude ale i tak me nadale budou stacit fotky v teto kvalite... hardware taky nenio zase tak špatný... takže dle mého bude nastupce lumie 1020 bude v elegantnejsim designu třeba i kovovym ramem s bezdratovym doijenim a lepsim hardware a lepsi display,vetsi, narozdil od budouci 930 ale ma 1020 glance screen planujes li kupovat mobil tak urcite 1020 cena se hodne propadla a uz o tolik klesat nebude (na 8 tis urcite nespadne) takze za sebe ja sam do ni urcite jdu
-JirkaT-
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 9:58
Zařízení: Huawei G6 LTE

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od -JirkaT- »

Ahoj všichni, trošku oživím tohle téma i v roce 2015. Používám telefon s androidem (momentálně Huawei G6 LTE) a rád bych přešel na WP. Nemůžu se však rozhodnout mezi Lumia 930 nebo Lumia 1020. Jde mi především o focení mobilem, kvalitu fotek (ne všude chci, můžu brát DSLR), ale taky o spolehlivost telefonu samotného. S androidem jsem si užil dost a už na to nemám nervy.

Jako nejlepší fotomobil je Lumia 1020 o tom žádná. Ale všude čtu, jaké jsou problémy s baterií, samovolné vybíjení přes noc, kdy vás telefon nevzbudí, deaktivované LTE po aktualizaci atd. Tohle mě trošku odrazuje od koupě. Proto se nemůžu rozhodnout jestli obětovat kvalitu foťáku (což bych nerad) a jít do novější Lumie 930 nebo je už většina chyb a neduhů 1020 opravena a Lumia 1020 funguje spolehlivě, hlavně asi to samovolné vybíjení baterie.

Nechci se znovu rozčilovat po androidu i s Lumií 1020. Nechci se dočkat toho, abych ji musel po koupi, kvůli zmíněným chybám prodat a měnit za 930, to by mě mrzelo.

Jestli mi může (pomůže) někdo kdo používá Lumii 1020 dlouhodobě poradit a rozhodnout se, díky.

Moc možností ke koupi 1020 už není, takže bych případně asi kupoval EU distribuci přes net.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od mbelas »

No my máme mobil od října 2013 a to samovybíjení je otázkou kusu. Možná v novějších revizích HW to již je ošetřeno, jinak servis. Ono moc dlouho neváhej L1020 se doprodává a jinou než EU distribuci neseženeš. Ikdyž MS l1020 softwarově odřízl, tak má stále co nabídnout, tento týden chci srovnat fotky z L1020 FW CYAN a L1520 FW Denim.......Mi se zdá že kvalita je +- stejná od oka.........Taky jsem dlouho váhal zda-li si firemní vzít L1020 nebo L1520 (L1020 již doma mám - přítelkyně) a vzal jsem novější neboť jsou tam zaručeny že každý softwarový update by měl něco přinést v oblasti focení............
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Vyplatí se koupě?

Příspěvek od chobotmilan »

Mám Lumia 1020 od leta 2014,baterka sa my za noc vybyje kolo 10-15% telefon ide spoľahlivo len ma malu pameť 32 GB ,nedávno som pozeral na internetovich obchodoch sa da kúpiť aj 64 GB za rovnakú cenu,zaleži aký internetový obchod.Ešte chcem dodať, moc krát som v mobile používal navigaciu here drive a raz alebo dva krát to telefon nezvladol a sa sam prereštartoval možno preto,lebo ma iba dva procesory,neviem,odftedy ide zas super,foti super
-JirkaT-
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 9:58
Zařízení: Huawei G6 LTE

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od -JirkaT- »

Díky za odpovědi. Jen pro upřesnění k L1020. Jak ji Mikrosoft softwarově odříz? L1020 dostane aktualizaci na Windows 10 ne? Nebo mi něco uniká a nedostane, díky. No právě mám dilema, chci mobil s WP s nejlepším foťákem a spolehlivý což u WP právě předpoklad je. No, ale teď jaký. Starší L1020 (risk s baterkou) nebo L1520 (velikost nevadí, co foťák, jaký je?) nebo novější L930 nebo L830? Cena nehraje roli, jde o kvalitní foťák. Samozřejmě vše mimo L1020 bude ústupek co se týče kvality fotky, ale bude zase novější hardware. PS: Sakra to opravdu nemůžou udělat telefon s kvalitním foťákem viz L1020 a současným hardwarem. Předem díky za názory a rady.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od hudyss »

Měl jsem 1520, 1020 a aktuálně mám 930. 1020 fotí opravdu skvěle, hlavně na manuál. Ale i 930 a 1520, když trošku nastavíš tak fotí velmi dobře, po Denimu jsem ještě spokojenější. A pokud jsi uživatel "zrcadla", tak určitě základy nastavení máš. Navíc ještě jsem neměl třeba v ruce android, který by dělal lepší snímky než tato trojice. Pokud ti nevadí velké rozměry, tak 1520, skvělá baterie, displej, GS (i když ten mě zrovna nějak nechybí, ten jak zjišťuji chybí hlavně lidem, kteří v životě Lumii neměli a chtějí na ni přejít). Pro mě je nejlepší kousek aktuální 930. I když si poslední dobou říkám, že si opět pořídím nějakou vlajkovku androida, ale po chvilce přemýšlení od toho upustím. Zase bych se s androidem rozčiloval, musel bych něco ladit a to už se mi nechce. Stačí, že občas řvu na tablet, když se tam něco podělá a musím flashovat. Navíc bych byl za měsíc zpět u Lumie. Jako pokaždé.
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Vyplatí se koupě?

Příspěvek od chobotmilan »

L1020 tiež dostane Windows 10,myslím,že L1020 ma najlepší foťák,tiež som sa rozhodoval medzi L930 lebo ma 4procesore,ale ustupil som kvôli foťaku,telefon foti dve fotky naraz,tu horšiu da hneď do galerie ,tak aby si sa nečudoval že je fotka slabá,treba isť do suborov,camera roll a tam su obidve fotky,treba kliknuť na tu čo ma viacej dat a zas kliknuť na uložiť,fotka sa prekopiruje do saved pictures a maš ju v galerii v riadnej kvalite.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od JirkaTom »

Lumii 1320 jsem kupoval cca před rokem s tím, že si vyzkouším velikost ( 6" ) a Windows Phone 8 (8.1) a když mi bude vyhovovat, koupím vlajkovou loď Lumia 1520. Ukázalo se, že ale u L1520 jsou problémy s dotykem, tak jsem čekal. Po čase se objevila další vlajková loď - Lumia 930 ( 5" displej ). Vyzkoušel jsem ji, skvělý mobil, ale - oproti L1320 malý displej. Taky mi šlo o foťák - ten v L1320 není špatný, ale je to jen 5 Mpx...
Abych si ověřil foťák v Lumii 1020 - koupil jsem ji. Samozřejmě kvalita fotek je velmi dobrá. L1320 provozuji jako tablet s Windows Phone 8.1, L1020 provozuji jako mobil s vynikajícím foťákem... ;-)
A tak čekám na vlajkovou loď s WP8.1 ( nyní už asi W10 ) a dobrým foťákem. Pro mě by měla mít displej 5,5 až 6" pokud možno IPS, foťák nejméně 20 Mpx a výdrž jako L1520 nebo L1320. Uvidíme, třeba to bude nástupce L1320 nebo L1020... :)

EDIT: můj starý nick Jirka_t je nyní JirkaTom... :)
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od hudyss »

Tak to samé je i u 930, 1520 jen v trošku horší kvalitě než 1020. A u ní dělá hodně i xenon blesk.
Jinak si taky počkám na nástupce 1020, pokud nějaký bude?
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Vyplatí se koupě?

Příspěvek od chobotmilan »

JirkaTom: Iba chcem dodať keď budeš chcieť lumiu z 20 Mpx fotka nebude v kvalite 20 Mpx ale kolo 16 Mpx to označenie 20 Mpx je lebo foti dve fotky naraz.
-JirkaT-
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 9:58
Zařízení: Huawei G6 LTE

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od -JirkaT- »

Právě ne všude chci tahat zrcadlo, takže uvítám i focení do Raw (DNG) což splňuje i L1520. L1020 jsem si právě koupil, když to byla novinka v r2013, ale byla smůla na baterku. Co mě L1020 dvakrát nevzbudila kvůli prázdné baterce letěla z domu, byl jsem tehdy hodně zklamán, že jsem se jí musel vzdát už kvůli kvalitnímu foťáku, proto mám teď trošku obavu z případné koupě. Pak jsem jel na androidu, momentálně Huawei G6 LTE, dobrý telefon, úžasný foťák, ale po týdnu používání a nainstalování pár aplikací má jednu chybu - seká se. Prostě nový telefon, ale přesto se začíná sekat. Takže chci definitivně k WP. Prostě už nemám náladu a chuť něco s telefonem pořád řešit (viz android). Asi to tedy zatím vyhrává L1520. U L930 co jsem tak zatím četl, foťák není zase až taková bomba. Takže asi tedy L1520. Podle všeho má kvalitní foťák a to je to, oč tu běží. Díky moc za reakce.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od JirkaTom »

chobotmilan: Měl jsem na mysli rozlišení fotomodulu v mobilu v megapixelech - 20 Mpx. Že se fotí dvě fotky naráz s rozlišením vůbec nesouvisí... ;-)
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Vyplatí se koupě?

Příspěvek od chobotmilan »

No moc sa v tom neviznam,len som kdesy čital ,že keď ma Lumia 20 Mpx v dobrej kvalite foti 16 Mpx neviem malo by to byť aj nastaveniach vo foťaku ako L1020 ma 41 Mpx ale riadna fotka je 38 alebo 34 Mpx.Prosim vas ešte sa chcem opýtať na tu kvalitu raw asi je to dobrá kvalita keď ma fotka toľko dat,je na to nejaký prehravač?lebo keď na to použijem apps rawe premeni my to na jpg ale tých dat je tam hodne malo premeni to asi do zlej kvality.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od JirkaTom »

Něco o formátu RAW: http://www.paladix.cz/clanky/je-raw-pro-vas.html" onclick="window.open(this.href);return false;
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Vyplatí se koupě?

Příspěvek od hudyss »

-JirkaT- píše:U L930 co jsem tak zatím četl, foťák není zase až taková bomba. Takže asi tedy L1520. Podle všeho má kvalitní foťák a to je to, oč tu běží. Díky moc za reakce.
Mají identický foťák. Výsledek je stejný
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů