Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Telefon jsem reklamoval u prodejce (Datart), tak jsem zvědav jak dopadnu.
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Takovou odpověď jsem nečekal. Psal jsem operátorovi, že mám při volání problém když jsem na LTE. Slečna Olga mi napsal, že je to normální jev. Že v lokalitě ve které se pohybuje jim kolísá signál. Natvdo mi napsala, abych nepoužíval LTE, ale mám být na 3G kde problém není.


Kurňa, rád bych používal aspoň to 3G, jenže u nás není. I když podle té jejich mapy je. :???:


Do toho mě začíná sr** to čím dál častější lupaní nějakýho repráku. :evil:
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Ahoj, tak jsem přešel z 920 na 930, nějak se mi zatím nechtělo čekat na ze začátku drahé nové modely.

Zásadní problém mi přijde, že displej je tedy barevně horší než 920. Šedé nabídky mají neustále nádech jedno, jak se snažíte nastavit v Color calibration nastavení. Pro rollování v 6tagu mě vadí, jak za sebou kontrast končící fotografie a pozadí nechává magentový nádech (v závislosti na rychlosti rollování rychleji i mizí). Bug of feature?

Jinak foto v lowlight horší než 920, prostě to logicky víc šumí (Mpx/velikost čipu). RAW foto supr dynamický rozsah, ale šumí to docela fest, z fotek na 920 jsem dělal dokonce výstavu (https://www.behance.net/gallery/2610934 ... have-a-sea" onclick="window.open(this.href);return false;), ale ještě uvidím, jak půjde ohýbat tohle...

Na moje pokusy se můžete kouknout, kdybyste chtěli:
https://instagram.com/_jirka_dvorak_/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zbytek supr, tělo vypadá víc současně, rychlost je opravdu cítit na mnoha stranách. Rawer na vyvolávání DNG je trochu zmetek, vůbec to z toho nevytáhne, co lze pak v jiném programu na PC :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

xxxdvorixxx : takmer vacsina tvojich fotiek su strasne presvetlene vyslabnute to je zamer ? (nevyznam sa)
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Přepaly většinou nejsou, možná má spíš monitor u tebe nastavenou moc vysokou luminanci . Málo saturace je záměr, nemám rád moc žluté v zelené :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

ne monitor mam v poriadku myslel som ze vacsina ma taky jas ako o 6 vecer pod zatiahnutym nebom :)

priklad : http://s4.postimg.org/wuxn34arx/Sn_mka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

napravo tvoja foto nalavo som vybral uplne najbeznejsiu foto co som cvakol predvecerom len tak na 830tke...
nepouzivas nejaky filter ? tak to len pomimo ma zaujalo

a k tej 920 lebo som ju mal... mam aj 830 a low light foto je oproti 920 nebe a dudy... skoda ze nemam nejake nocne foto z 920 - ale tam som mal sumu dost (teda ked som ju kupoval tak som bol z tych foto nadseny) ale teraz zistujem ze sa to da aj lepsie a lepsie by to mala vediet aj 930tka podla mna...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Ze lowlight fotky mela L920 lepší je prostě fakt. Například když sem chtěl s L930 vyfotit večer moře, tak tam byl jednak šum a navíc fotka chytala takový fialový odlesky... Jinak za světla je to o trošku lepší nez L920 no...
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

xxxdvorixxx píše:Šedé nabídky mají neustále nádech jedno, jak se snažíte nastavit v Color calibration nastavení. Pro rollování v 6tagu mě vadí, jak za sebou kontrast končící fotografie a pozadí nechává magentový nádech (v závislosti na rychlosti rollování rychleji i mizí). Bug of feature?
- nakolko ma AMOLED, tak kazda 930 ma iny displej, niektore maju aj problemovy (ako som mal ja) ze napr polka je iny odtien ako druha polka. Pri prvom ksue som mal displej fakt na*ovno, druhy kus uz bol s displejom ako tak ok, ale zasa neustale problemy s mikrofónmi.
- Co sa tyka toho rolovania (napr aj ked som otvoril store a rolloval este ked boli sede ikony) tak to je zasa vlastnost AMOLED, nezbavis sa toho.

Inac ak mas novu 930, otestuj si tieto veci -
- Odlepujuci sa displej v jednom z rohov - je vystuplejsi ako ostatne
- nefunkcne mikrofony- skus volat s hlasitym odposluchom ci ta druha strana pocuje, pripadne nahraj video a pusti na PC ci mas zvuk v oboch kanáloch
- Zobrazenie displeja - na bielom /sedom povrchu a podobne.

Toto su najcastejsie problemy, ktore som mal aj ja a ktore ma dohnali k vrateniu 930.

/S: vsetky tovje fotky su akoby presli filtrom,nejaky sepiovy/hmlovy/desatuacny a poobne.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

ja ked som sa hral s s6tkou na predajni tak som roloval a lietal ako blazon a ziadny duchovia sa nevyskytovali... mozno to pri drahsich amoledoch nerobi alebo neviem... na 930tke je ten jas taky fakt ostry alebo kontrast...kdezto na s6tkovom amolede boli krasne farby aj verne ale s takym silnejsim jasom a samozrejme peknou ciernou...ale myslim ze samsung ma jedny z najlepsich amoledov...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tak Amoled v 930 je take od Samsungu a jak bylo psano vyse, co kus to original.Jsou 930 kde je displej perfektni po vsech strankach a kusy kde to je mizerie.Chce si to jen v klidu vybrat.U Samsungu S6 kdyz vezmete vice kusu vedle sebe, take vsechny v podani displeje nejsou stejne.
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od lasted »

pavel: jak nejlépe otestovat ten displej? je nějaká aplikačka? díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Stahni si treba Screen Color Tester.
Ale spatny nebo horsi (i flekaty) displej uz jde rozpoznat i bez aplikace, jen z menu a ui telefonu.
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od lasted »

tak tu aplikacku jsem tam nenasel. nabidlo mi to dead pixel test . vyzkousel jsem tam všechny barvy a zda se vse ok:)
flekate mi to neprijde. takze dobre
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Sinpa píše:Telefon jsem reklamoval u prodejce (Datart), tak jsem zvědav jak dopadnu.
Tak telefon je doma. Délka reklamace byla 7dní a reklamoval jsem u prodejce.
Reklamoval jsem vadný dotyk v pravém horním rohu, nefunkční mikrofon na hlasitý odposlech a video, příliš zapuštěné zamykací tlačítko a blbnoucí tlačítko foťáku.
Vyměněno: pružinový kontakt, flex kabel bez RFB, paska/vinyl, sestava krytu, paska/vinil.

Telefon je zvenčí až na zadní kryt nový a zatím vše funguje jak má.
Je tlačítko svítí míň a víc do žluta.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od joeslovakia »

ja zatial nastastie som chytil asi lepsi kus. displej je osadeny dobre a nie je na nom chyba. akurát jeden problem mam a to so zvonenim. pri jednom zvoneni mi pri w10mobile reprak skripe. pricom ak prehram normalne pecnicky alebo video tak zvuk je normalny. stretol sa s tym niekto? taktiez preblikava displej ale to bude asi w10m pretoze pri wp8.1 to nerobilo.
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od ransot »

re: joeslovakia
to skripanie alebo chrapcanie v repraku som mal tiez, skus tu melodiu co mas na zvonenie prekonvertovat aby bola do velkosti 400kb potom by to uz nemalo chrapcat.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od joeslovakia »

1. ta melodia je orginal z OS :D 2. vsimol som i ze horsie to je ak je polozeny chrbtom. vtedy to chrapcanie je silne. kazdopadne ak ani po finálnej verzii ne nebude dobre tak dam telefon do servisu pretoze njde ani nahravanie cez diktafon. a neviem ci je to kvôli windows 10 mobile abo hardverovej chybe
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Nahravání ti nejde, protože ti odešel jeden z mikrofonů nebo oba (3 a 4), bežný problém u 930.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Cidlo (proximity) je napevno soucasti zakladni desky, sluchatko take neni soucasti noveho ramu, spravne (dle postupu) by se melo dat nove, ale zalezi na technikovi.Ani napr. vibracni motorek, predni kamerka neni soucasti noveho ramu s displejem.
Sauronn
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 14, 2015 12:36
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sauronn »

Zdravím, vlasním Lumii 930, již podrnuhé, první byla ukradena a veškeré zabezpečení co bylo padlo pouhým vypnutím telefonu a odstanění SIM karty (nehlědě na to že jsem měl cca za 2 hodiny vystavenou novou na stejné číslo a původní SIM karta byla blokována).

Je nějáky způsob jak telefon lépe zabezpečit? Předěm děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 33 hostů