Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od katraris »

htcjirka píše:A jinak dnes šla 930 do sveta - doba testovani a nervu skoncila, prvotni nadseni vystridalo zklamani, ktereho jsem se uz obaval pred zakoupenim.
Fakt? Z pár dnů používání jsem měl dojem, že 930 fotí velmi pěkně a že rychlost je zásadní výhoda. (Chybějící Glance mi vadí, ale není to nepřekonatelný problém.) Chtěl jsem jen zkusit jiný displej, protože můj kus mi v tomto směru nevyhovoval, a spoléhal jsem na novější vydání.
Je fakt, že vady foťáku se na fórech hodně přetřásají, ale mě přišel dobrý, i když šero jsem nezkoušel.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

L920 ma prostě lepší aparaturu na low-light fotky, ale zase nemá takový detail.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

A oproti 1020 nema detail 930 ani nahodou/ani pres den, takze jeste, ze jsem 1020 neprodal ;-)
Je fakt, že vady foťáku se na fórech hodně přetřásají, ale mě přišel dobrý, i když šero jsem nezkoušel.
To neni vada fotaku, ale vlastnost.Kdo je zvykly na lepsi v mobilnim svete, 930 ho nemuze nadchnout.I ty korejske znacky, ktere nemusim udelaji lepsi fotku jak pres den i v noci.
Tim nechci nejak 930 zatracovat, ale proste nevyhovovala ve vice smerech.I po pomackani zadniho krytu se ozyvaji ruzne pazvuky (u obou kusu, kolegum v praci taky) a to byl novy telefon.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Jirko pokud nesrovnáváš přímo s L1020 tak jsou fotky z L930 velmi dobré. L1020 je kategorie sama pro sebe, doufám, že se v MS pochlapí a bude nástupce.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

I oproti 920 (ve foceni) je to bida a pohorseni.Hodne velke zklamani.Vidi to vice uzivatelu.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od TomSoft »

Jééééé, to je hrozná tragédie, musím se fakt smát :tlem:
L930 je nejhorší mobil na světě, nikdo to nekupujte, protože to vůbec neumí fotit, namá to ani GlanceScreen, velmi blbě umístěný reprák, má to jen 32GB paměti, prostě k ničemu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Kdepak, to nikdo nerekl, jen skoda, ze se telefon v nekterych vecech neposunul kupredu, ale naopak zpet.Spoustu spokojenych uzvatelu si 930 jiste najde.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od M.BoBo »

Htcjirka: díky za resumé, dost jsem o l930 přemýšlel, líbí se mi designove a doufal jsem, ze hw i sw se za ten rok, co už nemám l920, více posune.
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od ogarzlin »

Tak podle tohoto testu na tom 930ka není zase tak zle...
http://www.mobilmania.cz/clanky/bratrov ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od M.BoBo »

Právě díky tomuto testu me to odradilo a vůbec nezaujalo.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tak mobilmania ta je celkem usmevna se svymi testy, i tak zde jasne 1020 prevazuje.Vetsi snimac je znat, dostane k sobe mnohem vice svetla.Na zahranicnich strankach je take srovnani a tam by clovek u 930 zaplakal.Jasne, jako 1020 fotit nikdy nebude,ale i oproti 920 je to tragedie, kdyz vezmu jak nokia nastavila vysoko latku s predchozimi modely, 930 je lehce premozena ve foceni i S5tkou ci LG G3.
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od ogarzlin »

Tak záleží co čekáš. Proti 1020 se špatně srovnává. Na druhou stranu mi připadá že 930ka není tak špatná ve low light podmínkách. Každopádně se zdá, že zbytečně brutálně neodšumuje.
U těchto pidisnímačů bude šum vždy, a pořád lepší ho omezit kvalitním postprocesingem,než samotným mobilem...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

ogarzlin píše:Tak podle tohoto testu na tom 930ka není zase tak zle...
http://www.mobilmania.cz/clanky/bratrov ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
"Opět stejná písnička. Lumia 1020 vyčnívá věrnými barvami. Všimněte si ale, že Lumia 930 dokázala zaostřit celou scénu, její sokyně zaostřila pouze na střed, zbytek scény je mírně rozmazaný."

Tak tohle mi stačí...
1020 má daleko vetší snímač a tím menší hloubku ostrosti. Což je podle testu špatně :roll:
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od ogarzlin »

Tak pokud mi vysvětlíš, jak budeš v manuálním režimu s mobilem řešit fotky s využitím hloubky ostrosti....
Proboha, tohle není foťák na profi fotky, ovládání v manuálu je ergonomická katastrofa a než nšco nastavím je scéna v pr...
Z pohledu běžného cvakala na automat, je větší hloubka ostrosti jednoznačně výhodou.

Pokud jde o barvy a šum, vše řeší raw a postprocesing. Ale než se s něčím takovým patlat, raději na vážné věci vemu pořádný foťák a na cvaky typu "moja u večeře v Řecku" bohatě stačí kterýkoliv z těch dvou.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

U těchto pidisnímačů bude šum vždy
Staci srovnat s 920, tez ma pidi snimac a je uplne jinde a je na tom lepe nez 930.
"Opět stejná písnička. Lumia 1020 vyčnívá věrnými barvami. Všimněte si ale, že Lumia 930 dokázala zaostřit celou scénu, její sokyně zaostřila pouze na střed, zbytek scény je mírně rozmazaný."
Správný přiklad, to je videt co za lidi dela test, kdyz z vyhody a prednosti 1020 udelaji nevyhodu a napisi, ze je kvalitnejsi fotka se zaostrenim cele sceny :tlem:
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od ogarzlin »

Protože mohutně odšumuje, proto... Hoďte sem RAWy a můžeme se bavit o tom, který víc šumí. A to ještě není jisté, že mobil nešahá i do RAWu. (Dělají to kupodivu i některé zrcadlovky)
A hloubka ostrosti... viz můj předchozí příspěvek.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Jirko nezlob se na mě, ale přijde mi, že jsi trošku zcestný.

L920 za normálních světelných podmínek nefotila nic moc ani v době uvedení a nezlepšilo se to výrazně ani aktualizacemi. Za špatných světelných podmínek je čip v L920 lepší kvůli velikosti, prostě pojme více světla. Sám jsi postoval diskuzi na WPcentral a z většiny fotek co tam jsou mám spíš pocit, že je lepší L930, hlavně to porovnání toho dítěte v kolébce, tam je snímek číslo 2) daleko lepší a je z L930 podle EXIF. Foto scéna kdy se fotí fotoaparát je světlejší na L920, ale má krásný zelený opar přes půlku fotky.

L930 v celkovém poměru fotí lépe než L920 bez diskuze. To, že je horší než L1020 víme, ta prostě vyčnívá. Zatím ale nikdo neudělal čip, který by byl dokonalý pro všechny typy scén, v čem vynikala L920 bylo pouze low-light, jinak žádné zázračné fotky nedělala, nehledně na to, že v low-light ses musel hodně snažit netřepat, jinak se vše přepálilo a rozmazalo.

Nemůžete porovnávat čip z L1020 s L930, prostě to není stejná kategorie a porovnání s L920 je taktéž zcestné vzhledem k její kvalitě fotek v běžných scénách kdy dostala L920 na zadek prakticky od všech konkurentů různých značek.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od TomSoft »

Furt se tu resi fotak? To si kupujete mobil k vůli fotaku? Na nějakou momentku to bohate stavu, na zbytek je třeba slabší zrcadlovka. Ja jsem mel do ted L800 a L930 je proti tomu luxus po všech stránkách, takže jsem spokojen :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

TomSoft: tak já například uvažuji o L930 jenom kvůli foťáku (samozřejmě zrychlení mobilu je bonus, jen 32GB je minus) . V tom co mám (L1320) je slabší foťák, jinak vše ostatní je skvělé. Takže bych upgradoval hlavně kvůli foťáku.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od edkis »

Nechcem nikoho odradzat ale som totalne sklamany z tohto tel. Kupil som ho pred tyzdnom avsak mal vadny displej kedze na svetlych plochach preblikaval. Vratil som ho a objednal novy avsak takisto s vadnym displejom. Od cca polovice displeja vidiet prechod do zltej farby smerom nadol ako pri chybnych podsvieteniach. Je to na nervy. Nech sa nam mna nikto nehneva ale vystupna kontrola v Nokii je na bode mrazu a to nie som sam co ma s nimi problemy od otvorenia krabicky. Tento opat vraciam a o dalsiu uz zaujem nemam.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů