Nokia - telefon s Androidem

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)

Je WP mrtvý systém?

Ano
18
24%
Ne
56
76%
Nevím
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 74

don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od don_alex »

Ostudu on si dělá všude. Jen mu to pořád nedochází. ;-) :-D
mceza

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od mceza »

Ale nějaký moderátor by už konečně mohl smazat tu zbytečnou a OT anketu... Sice jen podkresluje ubohost uživatele, ale když už to téma je, mohlo by se tu normálně o Nokii X diskutovat.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od don_alex »

Stačí nahlásit (nahlášeno) ;-)
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od don_alex »

Zdravím Tě, příteli, Tebe už jsem neviděl ani nepamatuji. :-)

A musím opět říct, že s Tebou naprosto souhlasím. ;-)
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od don_alex »

Já už teď taky, ale sleduji jen android sekce, do zbytku fóra se zase nehodlám montovat já. ;-)
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od Carlosso »

Flynn : Bože, radši už nic nepíšu, protože natahovat se tady s lidma co se chovaj jak děti... :tlem: :tlem: :tlem: :tlem:
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od imperator »

caute caute....WP nebude mrtvy system dalsich 10 rokov...chystane aktualizacie vyzeraju skvelo...ale preco preboha na mwc kde kazdy vytahuje flagshipy vytiahnu lowendy pre afriku...to si fakt ma kazdy zapamatat nokiu a toho kto predvadzal farebne mini tehlicky pre deti ? lumidroid nebude plnohodnoty fon, specifikacie ma slabe a mozno keby dali do ashy totozny hw isla by aj plynulejsie... este som zvedavy na ich rocny "budget" namiesto toho aby vylepsovali nokia apps pre wp tak budu fusovat do droidu a ladit ho a ladit a ze ho nedoladia si mame moznost vsimnut na ostatnych korejskych vyrobcoch...ktory radsej zapichnu stary model a urobia novy aj s novym androidom ako optimalizovat a updatovat stary...

Preco nevytiahli nejake skvele nove a exkluzivne nokia apps ktore by nakopli lumie ? preco nevytiahli aspon jeden napr hoc aj dizajnovo iny highend model co ja viem s vodeodolnou specifikaciou ? uz aj keby nejake modely predstavili teraz tak budu dostupne v aprili...teraz treba cakat na konferenciu kedy (februar ?) aby boli dostupne v juni alebo v juli...

zaver : nevenuju sa tomu kto ich zivi...na tych sa "vybodli" a idu oslovit v podstate nespecifikovany segment (kedze nic podobne ako lumiodroid s metrodizajnom bez gplayu a MS appkami neexistuje - a nezda sa mi ze prave toto je diera na trhu... - opytali sa aspon par ludi ci by taky telefon brali ? :D vsak to akoby do noveho windowsu 9 dali dock s osx a dali by sa tam pustat appky z linuxu :)
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od dvzd »

Myslím si, že Android na Nokii je nečekaný tah. Nokii muselo k tomuto tahu něco donutit. Kdo tedy vlastní dnes Nokii? Microsoft?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od htcjirka »

Ten poloandroid je jen pokus o kterem zachvilku nikdo nebude vedet.Rada X vymizi tak necekane jako prisla.
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od dvzd »

No jen aby nevymizel WP stejně jako WM a Symbian. :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od htcjirka »

Toho se bát nemusíš.To se k tvé radosti nestane/nehrozi ani do 10let ;-)
Jinak anketa se povedla,diky za ni ;-) Jasne ukazala, ze kvalita se ceni.
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od dvzd »

Zatim jeste moc lidi nehlasovalo, ale ja budu respektovat jakykoliv vysledek. ;)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od Jumbo78 »

I já jsem hlasoval, že nezanikne (používám android). Osobně WP fandím

@dvzd
I kdybys nerespektoval, nebylo by ti to nic platné... Nerozhoduješ o dění ve světě :D
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od Manek49 »

Naštěstí :-D
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od Cleric »

htcjirka píše:Presne tak,zakoupi levny telefon,pak budou chtit lepsi model a koupi telefon tez s "kostkami" ale s WP.
A zjistí že tam nemá ty samé aplikace co na Xku a nejspíš nikdy ani mít nebude :-P
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od don_alex »

Zajímavé, že kam dvzd vleze, tam si udělá hned přátele. :-D :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od htcjirka »

A zjistí že tam nemá ty samé aplikace co na Xku a nejspíš nikdy ani mít nebude :-P
To uz davno neplati,tenhle strasak uz je minulosti.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od Flynn »

Jirko: Uvedu jediný příklad. Na telefonu pro mě bylo vždy důležité, abych věděl, kolik minut mohu ještě provolat než vyčerpám limit 40 minut (hovor cca 0,40 Kč/min), po němž mi naskočí cena za hovor na 7 Kč/min. Nechci se zde bavit na téma: "Co to máš za pitomej tarif?". Prostě, abych si nemusel psát papírky, chtěl jsem, aby mi to hlídal telefon sám. Blbé telefony to uměly málem odjakživa. iPhone to uměl jedině prostřednictvím aplikace 3. stran, čili musel být iP s Jailbreakem (ten byl u 2G nezbytností). WP to velmi jednoduše hlídal přes aplikaci Čítače (podmínkou ale bylo mít Nokii, neb je to aplikace od tohoto výrobce).
Nyní mám tel. s androidem na 2 SIM, jedna je s výše uvedeným tarifem, druhá má ještě složitější tarif - 50 min. volných a neomezené bezplatné volání na 4 předem určená čísla. Tyto hovory se nezapočítávají do oněch 50 minut, takže by se neměly registrovat. A přesně to dokáže jedna aplikace, kde si odfiltruji čísla, která se nemají započítávat do nastaveného limitu 50 minut (tam mohou být bezplatné linky, a ti moji 4 přátelé) a stav ostatního placeného volání se mi okamžitě zobrazuje na widgetu, který lze samozřejmě konfigurovat (jeho barva podle barvy, kterou má příslušná SIM v mém telefonu, zobrazované údaje a pod.) Ke každé SIM je možno mít jeden widget, další mohou být pro data, SMS, případně i pro příchozí hovory (zbytečnost). Krom toho aplikace registruje podrobné statistiky volání, SMS, dat, což je někdy dobré, pokud chceme vědět něco zpětně.
A teď mi Jiříku řekni, když jsi takový prognostik a prezentuješ zde skálopevné tvrzení o nesmrtelnosti WP, bude mít WP telefon něco takového? Můj názor, nikoli tvrzení, je ten, že nebude. Bude to mít jedině zmínběná Nokia - telefon s Androidem, abych se držel přesně tématu.
A takových aplikací je víc.
mceza

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od mceza »

Flynne, nespletl sis téma?

Mě fakt nezajímá, že WP nemá nějakou konkrétní funkci, kterou ty potřebuješ. To o "mrtvosti" systému vůbec nerozhoduje. To rozhoduje jen o aktraktivnosti pro tebe.

Chybí na na WP funkce, které potřebuješ? Fajn, od toho tu jsou jiné platformy.

A přesně jak říká -Pavel- -> volám když potřebuji, ne když zrovna mohu...
Uživatelský avatar
S.h.I.t.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 08, 2008 9:38
Zařízení: Huawei GX8
Bydliště: Hradec Králové

Nokia - telefon s Androidem

Příspěvek od S.h.I.t. »

Flynn: hm. Už ti to řekli i další. Ukazovat na velice specifických aplikacích (ne)smrtelnost systému je těžce mimo. Svého času měl Windows Mobile mnoho specifickách aplikací, které šly pouze na něm a byly to i aplikace pro business. A přesto je pod drnem.

A k tématu: Nokia s Androidem mě podle specifikací vůbec neoslovila :-/ . Je to jen další osekavý android s nadstavěným launcherem a ještě na mizerném HW základu -> už z principu tohle nebude fungovat dobře. A pochybuju, že Nokia udělá špičkově optimalizaci, protože tu špičkově nikdy neuměla ani na svých systémech (o WP se teď nebavím, tam je situace jiná)
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti