nabíjení, vybíjení lumia 925

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
hiden
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 16, 2014 11:05
Zařízení: Lumia 950 DS

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od hiden »

mato289 píše:základná chyba..batéria v tomto telefóne ( a všetkých nových telefónoch) sa NEMÁ VYBÍJAŤ NA 0%..pri vybití do mrtva STRÁCA KAPACITU..a mimochodom..batéria NEMÁ ŽIADEN PAMAŤOVÝ EFEKT

ak odinštalovanie app nepomôže tak skús spraviť Soft Reset(súčastne podržať power button s volume down, pokým telefón nezavibruje)..ak nepomôže, tak Hard Reset(obnovenie továrenských nastavení telefónu), a ak nepomôže ani ten, skúsil by som ešte prehrať FW a ak by nepomohlo ani to tak reklamácia

na obnovenie FW je vlákno ( http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=35164" onclick="window.open(this.href);return false; )
Jak se tedy správně nakládá s baterií, nabiju i když mám třeba půlku (ať vydrží druhý den ..) a jak správně nabíjet nový telefon? Nejprve vybít co tam je od výroby, nebo naplno nabít? Děkuji za vysvětlení, plánuji L925 ale výdrž baterie mě odrazuje :( děkuji
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

Je to vcelku jedno, jediné dvě doporučení jsou před prvním prvním použitím (a pak ještě během prvních dnů používání) nabíje telefon do plné kapacity a nevybíjet ho úplně do 0 (což by mělo být zčásti ošetřeno tím, že se telefon zavčasu vypne), tzn. když se telefon vybije, nezkoušet ho znovu zapnout a nabít ho a zkusit ho prostě nenechávat úplně vybít.
hiden
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 16, 2014 11:05
Zařízení: Lumia 950 DS

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od hiden »

díky, pořád ještě uvažuju jestli 925 nebo starší 720 - ta údajně vydrží o něco déle ....
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od langpi999 »

pro info moje LUMIA 925 vydrží v průměru 2-3 dny většinou ty 2 dny a 10-12 hodin... s telefonem volám cca 5-20 minut denně a posílám zprávy skrze aplikaci wmmania sms zdarma.. v práci několikrát nakouknu na net na smartmanii a trebas na seznam... koukam na novinky pres aplikaci idnes a to je denne tak 20 minut max... jinak mám data vyplé zapínám jen když jdu na net.. a taky zapínám když jdu psát sms přes sms bránu ... a to je tak třeba 5 sms nekdy víx nekdy mín denne... hry moc nehraju spíš vyjímečne... to ještě vím že mi žere baterku hodně aplikace narozeniny... stejnak ale kdybych využíval telefon intenzivně časté procházení netu,atd tak mi ten den dá bez problému ...ale jak řikám s mým využitím právě nabíjím a vydrž byla 2 dny a 12 h a to jsem měl ještě 15 nebo 19 % baterky... (trošku OT ale myslím si že baterku mám v pořákku a nějak takto by se měla chovat) pokud telefon nabiju a nic ale opravdu nic s ním nedělám např před spaním a jdu spát,je schopen si držet i 12 hodin nabití na 100%
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Dneska jsem koukal, že při prohlížení netu mi aplikace Baterie ukazuje spotřebu 25%/hod, což mi přijde docela dost :/ Přes víkend jsem telefon skoro nepoužíval a vydržel skoro jeden a půl dne.. Na pozadí stále běží jen AccuWeather a ta appka Baterie. Pro zkoušku jsem ji teď zablokoval na pozadí, tak uvidím jestli to pomůže.. Jinak WiFi a datovky jsou pořád zapnuté.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od langpi999 »

hele když já nevím no... ta appka baterky žere hrozně moc... to jsem taky zbystřil a proto jsme hned odinstalovaval i když byla good ty grafy a všechno statistiky suprový.. něco podobnýho bysme se snad udajně měli dočkat ve windows phone 8.1 ale odladěný a žrát to nebude skoro nic... nevím proč tyto app tolik žerou... ale to uplně všechny od první do poslední :?: :arrow:
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Vydržím jeden den se zablokováním úlohy na pozadí a pak zkusím appku odinstalovat, zda to bude mít opravdu vliv.. Nejvíc mi vadí to, jak to žere v momentě, kdy na tom něco dělám, to jde baterie brutálně dolů..
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Sinpa »

Nevím co s tím pořád lidi mají.
Požívám http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... e95281b444" onclick="window.open(this.href);return false;
a nikdy jsem nezaznamenal, větší žravost telefonu (L720). Za celou noc 0-1%. Velkým žroutem se ukázala hra Hill Climb Racing, která běží skrytě na pozadí a nejde vypnout. Telefon s ní za noc ztratil +/- 8%, po odinstalování to padlo na těch 0-1.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mato289 »

Hill Climb Racing mám + je na pozadí zakázaná a batéria mi drží rovnako ako pred nainštalovaním hry..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od htcjirka »

která běží skrytě na pozadí a nejde vypnout.
"Skryte" na pozadi rozhodne bezet nemůže.
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Používám tuto a maximálně mi vyhovuje, tedy pokud nežere tu baterku tolik..
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... e816767517" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od mimonaut »

mato289 píše:Hill Climb Racing mám + je na pozadí zakázaná a batéria mi drží rovnako ako pred nainštalovaním hry..
nebylo to tak vždy. Opravdu ze začátku baštila hodně, ale jen za specifických okolností.. Bylo to hodně i tím, že app čile komunikovala přes internet. Update to po profláknutí upravil.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Sinpa »

htcjirka píše:"Skryte" na pozadi rozhodne bezet nemůže.
Obrázek Obrázek

Tvrď si co chceš. Jediná změna byla odinstalování HCR a výdrž, je teď čistě náhodou někde jinde.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Re: nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Lze nějak zjistit jaká konkrétní aplikace a kolik za např. poslední půl den spotřebovala baterie? Lze to nějak zjistit přímo v systému, umí to nějaká aplikace na sledování stavu baterie?
Díky.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od relouth »

mimonaut píše:No, a jsme u toho. Máš EAS nastavený na stahování emailů okamžitě. To prostě žere, i když ti tam nic nechodí.
toto nie je pravda..pri okamzitej kontorle to funguje na principe push..teda, ziadna vacsia spotreba..skor by som povedal ze mensia...mam to odskusane,telefon nechany cez noc s viac nastaveniami.. okamzite vyzdvihnutie nema vplyv na baterku
mimonaut píše:Rixi: ne, GPS příliš energie nespotřebuje (neběží stále, systém ho zapne, když je potřeba)
u mna lokalizacna sluzba zrala relativne dost..asi tak 5% naviac cez noc
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od chmeldas »

Pokud už máš WP 8.1, tak Ti pomůže aplikace Spořič baterie.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Re: nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Mam, ale tam z těch ukazatelů spotřeby moc chytrej nejsem. Přijdou mi prakticky k ničemu. Určitě tam nejsem schopen vyčíst, která aplikace má největší spotřebu.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Kubas: zdravím, jak jsi na tom momentálně se spotřebou baterie? Zjistil jsi víc, co a jak ti ji tak žere? Řeším momentálně to samé a na jednu věc jsem přišel, viz. níže

langpi999: psal jsi: "jinak mám data vyplé zapínám jen když jdu na net.." - to je přesně, podle mého zjištění to, co nejvíce prodlužuje dobu výdrže baterie na L925, viz. níže

Jak jsem psal výše, řeším také problém s hodně rychlým vybíjením L925, stalo se mi třeba, že během 15 minut spadla baterie o 20%. Pomalu jsem se začal bát, abych nemusel na reklamaci, ale snažil jsem se přijít na to, jestli to není ničím jiným, než vadným "strojem".
Zkoušel jsem odinstalovat aplikaci Battery, kterou jsem používal již dříve na L520 (tam jsem ale žádné problémy s baterkou nikdy neměl a byl jsem s ní naopak velice spokojen - 1,5 dne výdrže při poměrně velkém používání telefonu). Pak jsem si všimnul, že telefonu docela často padá signál, tedy spíš se nejspíše snažil přepínat mezi 2G a 3G sítí. Dost často se pohybuju v místech, kde není tak silný signál + všichni víme, že L925 je na tom s příjmem signálu trochu hůře.
Zkusil jsem tedy zapnout letecký mód a hle, baterie se za půl hodiny prakticky nehla. Zkusil jsem tedy ještě postoupit dál a přepnul si telefon pouze na 2G, aby se telefon nesnažil přepínat do 3G. Tím se mi výdrž razantně zlepšila. Takže jsem na to snad přišel, kde je problém, ale ve sledování pokračuju dál...

Jakou máte výdrž L925 vy při běžném používání - zapnutá stále data, wifi, (nebaví mě to stále vypínat, jak to někteří dělají pro úsporu dat a spotřeby baterie), 5-10 aplikací na pozadí?
Uživatelský avatar
lojza_
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 15, 2011 13:40
Zařízení: Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od lojza_ »

Vážení, uvědomte si, že největší spotřebu energie má jednoznačně display. Proto je naprosto geniální Glance screen, nemusíte mobil zapínat a přesto máte přehled. Dále 3G modul a procesor. Spotřeba aplikací je proti této trojici naprosto zanedbatelná. Pokud chcete snížit energetickou spotřebu, udělejte:

1.) DISPLAY - nastavte si v menu "Vypnutí displaye" 1min (to je rozumný kompromis) a v nastavení "Jas" zapněte volbu "Automaticky upravit" (i přes nutnou aktivaci čidla osvícení je to v průběhu dlouhého časového období méně náročné na spotřebu, než při volbě "Střední úroveň", protože v průměru zapínáte display v prostředí, kde je úroveň podsvícení na střední hodnotě zbytečně vysoká)
2.) 3G MODUL - ano, ten lze vypnout, ovšem za předpokladu, že nechcete stahovat data. Spotřeba je závislá na kvalitě signálu. Pokud se telefon nemusí pořád přepínat z 2G do 3G kvůli nekvalitnímu příjmu a nebude muset neustále vyhledávat BTSky s lepším signálem a přepínat se mezi nimi, výdrž se razantně zvýší. Bohužel kvalitu signálu neovlivníte.
3.) DATA - pokud je vypnete, velmi výrazně snížíte spotřebu (aplikace na pozadí nepojedou, tudíž se ani nebude zapínat geolokace a GPS atd.). Nevím ale, jestli to někoho bude neustále bavit zapínat a vypínat.

Pokud budete hrát graficky náročné hry (ale ona stačí i jenom FB aplikace nebo IE), tak kromě displaye hodně spotřebuje i procesor, který navíc i kvalitně topí. A to opravdu hodně, což opět přispívá k vyšší spotřebě. Není potom problém vyšťavnit baterku klidně i za 2hodiny. To je ale stejné na všech platformách a značkách.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Jak dlouho tedy tobě vydrží baterie při běžném používání na L925?

Osobně to mám nastaveno, tak jak píšeš, Jas - automatika, vypínání displaye 1min. Telefon mám momentálně přepnut na 3G, data stále zapnutá - kdybych měl stále vypínat a zapínat data, tak bych z toho zešílel :-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů