Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, uz jsem ji v tomto topicu postoval vcetne fotky.Kupodivu nabíječka od konkurence.,
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

a ještě jeden dotaz asi nejlépe na tebe htcjirko, dá se u nás sehnat na 1520 originální žlutý kryt komplet s bezdrátovým nabíjením a vším co tam má v originále být?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme ze da, originalni kryt obsahuje jiz vse potrebne a není třeba nic prehazovat v pripade 1520.
Susi_San
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 24, 2014 7:25
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Susi_San »

Ahoj, pozoroval někdo, že by po aktualizaci WP 8.1 GDR 1 se zlepšila, respektive zkrátila doba nabíjení? Microsoft se vytahoval, že se zkrátí až o nějakých 50%.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

To se zkrátí ale příchodem nové čipové sady, tj.nových mobilů pokud se nepletu.
Susi_San
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 24, 2014 7:25
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Susi_San »

U nových Lumií s procesorem Snapdragon 800 by se mělo výrazně zrychlit dobíjení, v Lumia 1520 nebo 930 by mělo jít o zkrácení až o polovinu. Toto jsem našel na http://www.mylumia.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Nemal tu niekto niekedy problém s tesnením displeja (aspoň to tak vyzerá - myslím to, medzi samotným sklom a krytom, to tenké pogumované), mne sa totiž na jednom mieste(priamo nad microusb konektorom) asi na 2-3 mm tá guma ošúpala a ostal len plast, na prvý pohľad to absolútne nie je vidno, no štve ma to.Prípadne nejaký odkaz, kde kúpim nové tesnenie? Ďakujem.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Jen pro zajímavost, měl jsem L1520 updatovanou na Cyan stylem - flash na WP8.0 a potom update na Cyan a DP. Teď jsem neodolal a udělal čistý flash Cyanu a DP a čistou instalaci bez obnovení backupu a rozdíl v rychlosti je docela znatelný. Předtím to bylo jako L920 a nyní je to fakt L1520 :-) Ne, že by byla 920 pomalá, ale rozdíl v rychlosti je docela dost znát
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

Mám 1520 od Vánoc báječný telefon ale teď me zlobí dotyk někdy to úplně přestane reagovat musím ho zasnout a zas rozsvítí. Na telefonu není žádná známka opotřebení nosím ho v pouzdre. Možná to muže byt SW zde je 8.10.12397.895.

Měl jsem problém i na PD tu jsem smazal přes Nokia program a dal jsem tam origo 8.1 + Cayn.
Nevím jestli to odnést na reklamaci nebo stím fungovat protože na reklamaci mi řeknou se stim nic není. Mám své zkušenosti s galaxy s II. Děkuji za rady a informace.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Je to hw problem, odnes ho na reklamaci.Daval jsem zde odkaz, kde je misto, ktere zlobi.
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

Děkuji Jirko
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

htcjirka:

Ten odkaz co jsi psal a ukazoval "http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia ... 7759-6.htm" tak je sice krásný, ale zkoumali jsme to dneska s kolegou a ta deska v obrázku č.2 není vůbec deska z L1520.

Koneckonců je to i v diskuzi na stejném dokazu. Dneska jsme to chtěli s kolegou rozebrat a mrknout na to, ale nebyl úplně čas, ale co mi kolega říkal, tak je tam prostě normálně flex. Co teď ještě koukám do servisního manuálu, tak je tam displej connector normálně z vrchu desky pod plechem.

EDIT: zkoumám v manuálu dál a dál a podle toho co vidím na obrázkách, tak flex digitizeru by musel být vedený ještě pod tím plechem co je pod deskou a tam by musel být spojený do jednoho flexu s LCD, který je vyvedený pak na boku celého LCD modulu a vedený do desky.

EDIT2: a tam se může sotva něco hýbat.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

tak se mi dnesk vrátila lumia 1520 z reklamace, týdenní oprava, takže čas dobrý, vyměněna celá základní deska s novým IMEI, takže v podstatě nový telefon, za mě dobrý :)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

A problém vyřešen ? :-)
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

testuju ale zatím vypadá že jo, displej reaguje jako na L920, žádné rolování ani samomačkání tak uvidíme
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak určitě dej vědět, pokud by to pomohlo asi taky zašlu :-) ale nemám přehnané iluze, ono to někdy dělá někdy ne a pak to začne dělat hodně a často :D
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

martintrojanek píše:tak se mi dnesk vrátila lumia 1520 z reklamace, týdenní oprava, takže čas dobrý, vyměněna celá základní deska s novým IMEI, takže v podstatě nový telefon, za mě dobrý :)
A co sila signalu v rychlych datovych sitich? Zmenilo se neco? K lepsimu, k horsimu?
Most_Wanted
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 06, 2014 9:06
Zařízení: Lumia 1520; Lumia 930; G Flex 2

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Most_Wanted »

Zdravím, před cca týdnem jsem se stal hrdým majitelem Lumie 1520 a chtěl bych se podělit o pár poznatků. V prvé řadě bych měl napsat, že jsem na WP přešel z androidu, konkrétně Galaxy S4 s kterým zatím srovnávám. Rychlost a reakce systému jsou neporovnatelné, zároven patřím mezi uživatele, kteří nepotřebují mít OS něják zvlášť customizovaný a nastavovat kde co, proto se mi WP líbí a vyhovuje mi jeho "jednoduchost".
Zde na fóru jsem se před koupí dočetl několik nedostatků 1520 jako slabý příjem signálu, podivná citlivost dipleje, fleky na černé variantě a několik dalších. Za sebe mohu říct, že zatím tyto problémy nepozoruji. Signál je na 1520 o něco slabší než na S4 (přibližně o jednu čárku), ale přijde mi, že přepínání mezi např. 3g a edge je na lumii lepší než na S4. Déle drží např. jednu čárku 3G než přejde na pomalejší edge. Lte také bez problémů. Displej reaguje spolehlivě na "ťukání" tak jak by uživatel čekal. Hodně jsem se bál, těch fleků na černé o kterých jsem se dočetl, jenže jsem dost konzervativní, proto jsem nakonec černou objednal a asi jsem měl štěstí povrch je krásně jednolitě černý.
No co vám budu povídat jsem z lumie nadšený a koupě určitě nelituji, za mě WP i Nokie palec nahoru. Omluvte trochu delší příspěvek, snad někomu pomůže v rozhodování :)
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

Takže po celodenním testování mohu říct ze je to bezvadný kus, zadna chyba se zatím neprojevila, displej reaguje tak jak má, rozlišuje dobře i posun i tapnuti, co se týká síly signalu, u nás kde se porad mlátí 3g a edge není moc co sledovat, ale signál mám stejný jako na l920. Nevím zda to není nějaká přeci jen novější revize, mam 5.0.0.1 hw. Jinak je to teď maďarská distribuce a přišla už s předinstalovaným cyanem. Rozhodne reklamovat jakmile se objeví cokoliv nenormálního s displejem, poslat rovnou do arvata, fakt za me dobrý.
P.s. Taky se mi ta chyba displeje neděla pořád jen občas, ale reklamaci uznali.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Martine to je super zprava i pro ostatní.Jak pises, nebat se reklamovat.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů