Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Ještě bych se chtěla zeptat. Hodně moc se mi zalíbila funkce Glance Screen a zajímalo by mne, jak moc "žere" baterku a jak moc je rozdíl ve výdrži, když to nastavím na 30s nebo na 15 minut. A jestli je rozdíl ve spotřebě když se nastaví jiná barva (mám teď červenou, líbí se mi nejvíc a mám ji na celý den). Děkujuuu :-)
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Rozdíl ve spotřebě je naprosto minimální.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Děkuju kluci :-)
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Antuch »

poslední dobou mi při telefonování blbne repráček. I přes hlasitost 10 je strašně špatně slyšet druhá strana. Mám GDR2, zkusil jsem tovární reset a je to furt stejný. Kdysi se mi něco podobného stalo na gsmartu, ale to bylo tím, že jsem s ním často chodil sportovat a vzdušná vlhkost v kapse ho oddělala.
Tak nevím, jestli je to na reklamaci nebo to někomu dělá taky...:-ú Na ulici si prakticky nezavolám...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

V závěru článku píše zkušenosti s GDR2 na L1020 autor:
http://smartmania.cz/bleskovky/nokia-lu ... gdr2-11117" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

Já měl od počátku potíže s WP8.1, aplikace mi po desetivteřinovém pokusu o obnovení spadly, systém při návratu na domovskou obrazovku semtam zalagoval a celkově si oproti WP8 dost pohoršil. Po aktualizaci na GDR2 vše jede jako z praku, aplikace se obnovují výrazně rychleji a spadnou opravdu zřídkakdy
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Čau všichni. Lumii 1020 mám téměř dva roky. Fotí stále skvěle. Co mě ale trochu zlobí je stejná věc, jako popisuje Jakub Karásek. Spustím aplikaci, ta se několik vteřin načítá a pak spadne. A tohle třeba několikrát po sobě. Používám Prewiev for Developers. Verze 8.10.14219.341. Na mém founu je stále pouze aktualizace Black. Vyšší mi to nenabízí. Proč? A jak ji získat? Další věc je, že telefon nespolupracuje přes bluetooth s hrudním pásem na měření tepu. Proč? Našel jsem pár zmínek, že za vše může pravě PfD? Nebo? Mimochodem, aktualizaci GDR2 bych se nebránil. Díky za každou smysluplnou radu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nejlepsi by bylo stahnout posledni fw a flashnout ho pres Care Suite.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

mmme:
Odinstaluj app Preview for Developer, vypni a zapni (nebo restartuj) mobil a dej v Nastavení - Systém - Aktualizace telefonu - Zkontrolovat aktualizace. Mělo by to najít nové verze SW+FW. Pokud se nic nenajde, pak teprve vyzkoušet drastičtější akce. Samozřejmě je nutné být při provádění akce na wifi...

Co máš napsáno v Nastavení - Systém - Bonusy+Info v poli Manufacturer Name ?
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

RM- 875 eu netherlands 988

Telefon byl koupen u nás u T-mobile.

PfD jsem odinstaloval, foun, restartoval a žádné aktualizace to nenašlo.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

1. Vyzkoušel bych ještě tohle: Obnovení továrního nastavení telefonu (dále HR) . A po něm zkusit, zda to najde aktualizace. Je ale pravděpodobné, že to i po HR aktualizace nenajde a proto bych já volil raději bod 2...

K HR: před ním je dobré si být jistý, že je na OneDrive v pořádku záloha mobilu (mobil standardně dělá zálohu nastavení sám; zálohu fotek, hudby, videí a dat si musíš udělat sám). Pokud ano, spustit obnovit tovární nastavení, v rámci něj se přihlásit ke svému účtu u MS a Obnovit data ze zálohy. Celá akce může trvat jednu až několik hodin (podle počtu app a dat..).
Po HR dát Vyhledání aktualizací.Pokud to nenajde nic, zbývá už jen:

2. Nahrátí aktuálního OS+FW přes Windows Phone Recovery Tool (lze stáhnout ze stránek MS) a následná OTA aktualizace a obnovení ze zálohy. Několikrát to tady bylo popsáno.

Stručně k WPRT: stáhneš a naistaluješ SW do počítače. Spustíš WPRT, připojíš mobil a podle instrukcí pokračuješ dál. Tato akce vymaže všechno z mobilu, je tedy třeba mít zálohy všech svých dat (fotky, videa, soubory...). Po akci proběhnou stejné věci, jako po HR.

Při všech akcích je dobré být trpělivý, je to vše na delší dobu... :)

EDIT: no a až tam bude Denim, tak nahrát Windows Insider, spustit ho a pokračovat podle postupu, který tady byl také popsaný... a nakonec tam bude Windows Phone 8.1 Update 2.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Chtěla bych se zeptat, v aktualizaci Update 2 je prý možnost nastavení požadování hesla k MS účtu před Factory Reset, jak to jde nastavit? Já to totiž nikde nenašla. Nebo je ta možnost prostě zapnutá? Díky :-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Já jsem to tam taky neviděl, ale nevylučuji, že jsem se přehlédl...

EDIT: a zkusit to nemůžu, Update 2 mám na L1320 a tam bych nechtěně spuštěný HR nerad absolvoval (to by bylo na několik hodin... ) :) :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

A nebo to fakt je napevno nastavené pro každého s touto aktualizací a vyšší (což je asi ta úplně nejlepší možnost, Apple to tak má taky a přiznám se, že mi přišlo divné, když jsem dělala reset na Lumii, že to žádné heslo nechtělo), ale zkoušet Factory Reset jen abych na to přišla se mi nechce :-D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Jj, ty Lumie se asi kradou lépe než IPhony... :)

EDIT: škoda, že Update 2 nejde na L520, tam bych to zkusil...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Možná proto, že nebyly chráněné :-) Ukrást iPhone je zbytečné, protože bez hesla k Apple ID ho stejně použít nemůžeš a nějak silou to prolomit taky nejde :-) Takže jen vítám, že MS tohle zavedl taky, snad to bude na všechny WP phones...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Ale jde
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Tak to by mě zajímalo jak, protože ve skutečnosti to nijak nejde. Jedině hacknout přímo Apple ID a zjistit heslo. A pokud má někdo heslo rozumné (tedy kombinace malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků), je to prakticky nemožné. Přehrát OS bez hesla taky nejde. Takže jestli víš o nějaké chybě, která to umožňuje obejít, chtělo by to nahlásit do Apple, ať to opraví.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Já to právě četla přímo od MS jako changelog Update 2, akorát nikde nemůžu najít, jestli to je nastavené nebo se to musí nastavit a kde. Ale že prý to v tom Update 2 je. Tak nevím tedy...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

http://windowsphonetech.com/latest-news ... -8-1-gdr2/" onclick="window.open(this.href);return false;



Pokud,budete číst pozorně,tak to vypadá,že tahle funkce je dostupná na NOVÝCH telefonech vybavených GDR2 -640/604XL

"According to the official documentation, Reset Protection feature is only available for the new phone (presumably Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 540) running version 8.10.15127.138 (Windows Phone 8.1 GDR2)."
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů