Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

mberdych: myslím si, že určitě prostor by tam byl i na starém HW, vezmi si jak se spouští na L1520/930 Nokia Camera dlouho... a to mají nový HW, oproti konkurenci je to nesrovnatelné.
Spíš je problém v tom, že optimalizací produktu, který je EOL (end of life) nic nedostanou, spokojenost uživatelů je sice fajn, ale ono se jich zase tolik neprodalo (L1020).

Je to ale škoda, protože je to opravdu vynikající telefon/fotoaparát a nemá nástupce.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Na 930 se spousti Nokia Camera do 2sek.Takze prostor pro optimalizaci tam je.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Myslel jsem to přesně tak jak píšeš. Ale evidentně se tím MS zabývat nebude v případě L1020.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Chlapy, chtěl bych se zeptat na drobnost,měl jsem 808 a u ní nastaven profil vibrace a zvonění, u L 1020 to mám také, ale vibrace tam není celou dobu a jinak nastavit nejde,je to normální. Prostě telefon zavibruje jen na po prvé a dost slabě a dále už jen zvoní melodie.Jde o to,že pokud máte telefon ztlumen, jelikož opravdu řve a leží někde na stole,třeba i jinde než jste, není vibrace slyšet. 808 u ní vibrace dělala docela kravál. Je to u L1020 normální?? Díky. Samozřejmě u vypnutého zvonění v režimu pouze vibrace to funguje,jde o to, že nevibruje po celou dobu zvonění.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Je to normální. Nastavení vibrací je pro Windows Phone tabu. Umí vibrovat pouze na začátku a pak při opakování vyzvánění.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Maxx díky, ale tohle není normální, jak píšeš u WP ano, to se mě ulevilo.(ironicky)
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Další taková věc, byla dnes Systémová aplikace zobrazení - aktualizována, tak jsem ji aktualizoval, prošlo to v pohodě, ale jak píšou někteří, ke kterým asi patřím i já, nefunguje. Může vysvětlit tohle, proč to nefunguje??? Je tady spousta těch co se WP zabývají, já jsem jen fanda :-D Díky, určitě tuhle funkci někteří používáte, já ano.

Zlepšuje čitelnost displeje na jasném slunci a snižuje jas displeje, když je aktivní spořič baterie.
2.10.2014
Zlepšení použitelnosti.
Opravy chyb.
Profil jasu.
24.7.2014
Vylepšené možnosti využití.
Profil jasu pro všechny zařízení Lumia.
30.5.2014
Vylepšete svůj zážitek s Nokia Windows Phone díky této praktické aplikaci.

Sand nebude zdejším administrátorům vadit, že je takhle otravuji, ale je to k tématu L1020, kterou vlastním a nic nenaštve tolik, jako aplikace která má fungovat a nefunguje,ještě jednou díky.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jakým způsobem nefunguje?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

kleinak: Pokud jsem to dobře pochopil, vadi ti, ze tam nemas všechny funkce?
Ve Store mas napsane "Starsi zarizeni (kam uz bohužel 1020 patri) vyuzivaji pouze omezenou verzi nastaveni zobrazeni a to i s nejnovejsi verzi systemu Windows Phone."
Plna naloz všech moznosti je jen pro x30 modely.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Sám to neumím dobře popsat, prostě tam chybí profil jasu.
Když se podívám na stránky WP - http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/zobrazen" onclick="window.open(this.href);return false;í/b08997ca-60ab-4dce-b088-f92e9c7994f3
a podívám se na ty obrázky, jak to má vypadat, tak mi prostě chybí to větší nastavení a obrázek kde je to město a nad tím napsáno anglicky profil jasu, to tam vůbec není, asi tak.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Htcjirka: Aha, tak to se teda omlouvám, nevěděl jsem že model který je starý 1rok a 1měsíc od uvedení na trh bude o některé jednoduché, ale praktické aplikace ochuzen, opravdu mě to nenapadlo. Teď už budu chytřejší a nebudu panikařit,díky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jj, bylo me prave jasne kam míříš.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Zdravím, chci se s vámi podělit se zkušenostmi aktualizace - Glance Screen (Rychlý přehled) která došla včera 3.10.2014.
Jelikož jsem dlouho očekával den a datum. Teď jsem spokojen, aktualizace proběhla v pořádku, den a datum už funguje. Ale? Ale? Mělo by fungovat ještě počasí a fitness od společnosti MS a tady je to Ale? Fitness nefunguje, protože L1020 to prý nepodporuje,asi má všechno, ale třeba krokoměr, tohle mně nevadí, app. fitness stejně nepoužívám, ale mám ji nainstalovanou, ale počasí, to by mohlo a nefunguje, někde jsem četl, že jsou app. počasí od MS dvě, že to prý funguje pouze s jednou. Já jsem tedy jinou nenašel a ta od MS stejně nefunguje.Jakou ZKUŠENOST máte vy?
Funguje všechno OK.
Dokonce app. od MS mám v telefonu několik.A pokud chci aby běžela na pozadí, musím ji povolit, jenže to můžu tehdy, až telefon všechny aplikace sám projede a zjistí, které jsou podporovány a v tom je ten problém, napíše mi to potom, že žádná z mích nainstalovaných app. nepodporuje obrazovku rychlého přehledu, tak to jsem z toho JELEN.
Budu rád,pokud vám to funguje a máte nějaké zkušenosti proč mě né. Díky.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Nefunguje počasí od Roberta Vargy. Musíš stáhnout vyloženě to od MS, snad má nyní přídomek MSN.... mě to s tím v pohodě funguje ...
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

Veigy,no právě, stejně mám nainstalovanou tu co píšeš, teď se dívám,MSN Microsoft a nejde to, ani po restartu.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

VŠEM se omlouvám, počasí jsem v app. obchodě aktualizoval a už to jde. Díky. :tlem:
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kozakvv »

jak je mozne, ze sluchatka z nokia n8 nefungujou na lumia 1020, jack mi pripada stejny, ale kdyz je docvaknu uplne na doraz do 1020 tak to hraje divne , kdyz je povytahnu tak ok a dam ty co jsem dostal k 1020 a ty jsou v pohode, ale blbne mi tam prave sluchatko hraje slabe a kdyz na to sluchatko prilozim prst tak hraje dobre, nevim proc asi jsou vadne reklamovat asi nema cenu, proto jsem zkusil sluchatka z N8. setkal se stim nekdo?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jack je stejny ovšem je vice druhu zapojeni tohoto jacku a Nokia ne vždy u kazdeho modelu pouzivala stejne zapojeni.
V minulosti uz tak nesli používat sluchátka z N9 na Lumii 800 apod.
Tady mas obrazek jako priklad toho, jake dvoji zapojeni pouziva Nokia.


Obrázek
free image uploader
kozakvv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob dub 05, 2014 17:42
Zařízení: Microsoft lumia 950 XL SS

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kozakvv »

dekuji za odpoved, tak to je pak jasny. a ty origo od 1020 prave repro hraje slabe v uchu ale kdyz se ho jen dotknu prstem tak hraje normalne a jakmile prst sundam tak zas slabe. tak jsou stejne asi spatny ne? Jdou reklamovat nebo to nema asi ani cenu kdyz stoji kolem 100kc
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kleinak »

htcjirko, to si snad děláš srandu, že není vždy stejné napájení kabelů u sluchátek?? A to jako proč?? To je jako dát někam, kam se dává kabel plus, dát kabel mínus, to snad neudělá ani d*b*l a to i stejný výrobce, tomu se mi nechce ani věřit a ještě jsem se s tím nesetkal. Nokia 808 měla FM transmiter i N8 tak jsem 3,5Jack nikdy neřešil.Já vím, L1020 transmiter nemá, tak uvidím až použiji sluchátka, nebo nějaký 3,5 jack.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů