Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

No jo,ale nomůžu se telefonem spojit s PC přes Suite
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

•Máte telefon Nokia Lumia? V tom případě nemůžete používat sadu Nokia PC Suite, ale můžete synchronizovat hudbu, videa a obrázky a získávat nejnovější aktualizace telefonu v aplikaci Zune pro počítač nebo v aplikaci Windows Phone (podle modelu telefonu). Další informace najdete v uživatelské příručce k telefonu nebo na webu http://www.windowsphone.com" onclick="window.open(this.href);return false;.
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

K té příručce co byla v balení s telefonem se ani nebudu vyjadřovat. Ty 4 listečky co tam dali. Jinak Zune mám nainstalován, ale tam je taky něco špatně. Když přejedu kurzorem na ikonu telefonu v levém dolním rohu, tak to píše, že není připojeno žádné zařízení. I když je telefon připojen přes USB.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Je tam důležitá poznámka - záleží na modelu telefonu. Což znamená, že Zune uz je mimo zájem, používal se za dob WP7. Na WP8 musíš použít aplikaci Windows Phone (http://www.windowsphone.com/cs-CZ/How-t ... ignin=true" onclick="window.open(this.href);return false;)

Nicméně jsem tuto aplikaci použil všehovšudy tak 2x za tu dobu, nevidím pro ní důvod.
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

Takže stačí hudbu a jiné soubory přetahovat z PC do telefonu klasicky z okna do okna? Nebo ty programy na přetahování mají nějaké opodstatnění?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Úplně bohatě stačí z okna do okna. Ty programy sou na automatizovanou synchronizaci...
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

tak to jsem rád, že nemusím s ničím zápasit. Ještě se zeptám na hudbu již nataženou do telefonu. Zdá se mi, že je v tom nějaký bordel. Takové neuspořádané. Pomůže nějaký jiný přehrávač?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Hudba v telefonu se třídí podle ID3 tagů, doporučuji si o tom něco vyhledat a udělat si v tom pořádek :)
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

Mrknu na to, Zatím dík. Teprve se s tím seznamuji.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

ten default kalendar je pekny shit teda

ak mam udalost na dnes a na zajtra,tak na lockscreene a tile, vidim len tu na zajtra :???:
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od geronimoo »

miple píše:Zdravím. Ještě bych se vrátil k problému na str.396. Připojení telefonu, Lumia 735 k PC. Při připojení Lumie 735 k PC to napsalo že zařízení se nepodařilo nainstalovat. Nějaké ovladače. V počítači se jako přenosné zařízení zobrazí. Ve správci zařízení je ale viz foto. Udělal jsem jak je popsáno na str. 396. PC Suite vyhazuje chybu :Tento přístroj není v USB režimu PC Suite. Aplikace PC Suite nemohla rozpoznat váš přístroj. Zkuste odpojit a znovu připojit USB kabel. To jsem udělal. Po výzvě zvolte v přístroji USB režim Nokia Suite. Nic takového tam v položce USB nemám. Zkontrolujte , že v nastavení USB v přístroji není nastaven jako výchozí žádný jiný USB režim. To najdu kde? Dík
Ono to nevadí,dokud třeba nechceš sdílet internet přes mobil na PC, pak bez ovladačů máš smůlu.
stáhni si třeba tyto :
http://ulozto.cz/xuk5bSt7/windows-phone ... device-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak aplikace hudba sice třídí podle ID tagů, ale max skladba,interpret.
třeba takové užitečné řazení se symbianu alba podle roku to neumí...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

On se dá sdílet internet přes kabel? Hm....

Jinak k příspěvku výše - Nokia PC Suite Ti telefon nenajde, protože se s Windows Phone už nepoužívá. Proto už ani v telefonu nemáš žádnou volbu režimu PC Suite.
kivals
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 21, 2014 21:17
Zařízení: NL 1520, ML 950XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kivals »

geronimoo píše:
miple píše:Zdravím. Ještě bych se vrátil k problému na str.396. Připojení telefonu, Lumia 735 k PC. Při připojení Lumie 735 k PC to napsalo že zařízení se nepodařilo nainstalovat. Nějaké ovladače. V počítači se jako přenosné zařízení zobrazí. Ve správci zařízení je ale viz foto. Udělal jsem jak je popsáno na str. 396. PC Suite vyhazuje chybu :Tento přístroj není v USB režimu PC Suite. Aplikace PC Suite nemohla rozpoznat váš přístroj. Zkuste odpojit a znovu připojit USB kabel. To jsem udělal. Po výzvě zvolte v přístroji USB režim Nokia Suite. Nic takového tam v položce USB nemám. Zkontrolujte , že v nastavení USB v přístroji není nastaven jako výchozí žádný jiný USB režim. To najdu kde? Dík
Ono to nevadí,dokud třeba nechceš sdílet internet přes mobil na PC, pak bez ovladačů máš smůlu.
stáhni si třeba tyto :
http://ulozto.cz/xuk5bSt7/windows-phone ... device-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak aplikace hudba sice třídí podle ID tagů, ale max skladba,interpret.
třeba takové užitečné řazení se symbianu alba podle roku to neumí...

...nu, jen jak to nainstalovat a využít ?, když se jedná o ovladače (?), ale v souboru .cab :???:
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

koukám, že tam je jak zabaleny cab - stačí rozbalit 7zipem např., nebo jsou tam i ty ovladače zvlášť (myslím, že to je to samé, co v cabu), jednoduše aktualizovat ručně přes správce zařízení...
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

Tak to mám OK. Díky za pomoc. Ještě dotaz, ty samé ovladače jsou i pro Lumia 630?
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flemo »

relouth píše:ten default kalendar je pekny shit teda

ak mam udalost na dnes a na zajtra,tak na lockscreene a tile, vidim len tu na zajtra :???:
Nepochopitelne, ale je to tak. V obchode nastastie dobre kalendare, osobne pouzivam Chronos Calendar+
http://www.windowsphone.com/sk-sk/store ... 514d8e117b" onclick="window.open(this.href);return false;
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

miple píše:Tak to mám OK. Díky za pomoc. Ještě dotaz, ty samé ovladače jsou i pro Lumia 630?
ano, jsou to univerzál. WP ovladače.
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

Díky. Už mám další dotaz. Přešel jsem k WP z Androida. Tam byla u kontaktů možnost zobrazit kontakty na SIM nebo v telefonu. U kontaktu byla značka zda je kontakt na SIM či v telefonu. Jak zjistím u WP kde s ekontakt nachází. Jde mi o to, že mám teď v telefonu některé kontakty dvakrát a nevím který je kde. Potřebuji v kontaktech udělat pořádek.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

No ono se dnes už tak nějak předpokládá,že máš kontakty v telefonu a tedy synchronizované s Live účtem. Zobrazení se filtrovat da, ale pokud vím tak jen co se týká účtů - Outlook / Skype / kontakty s/bez telefonního čísla....atd.
miple
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon led 20, 2014 19:59
Zařízení: sonyericsson

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miple »

No a jak tedy zjistím když jeden z těch dvou stejných kontaktů smažu, od kud jsem jej smazal?
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů