Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

Petulinek píše:Samozřejmě,normálně flashneš WP8... Přes Nokia Software Recovery Tool nebo přes Nokia Care Suite.
někdo mi říkal že ta změna na W8 není úplně ofiko a že tím přijdu o záruku ... ale přijde mi to jako kravina :)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Jde někde nastavit jméno telefonu pod kterým se hlasi na bluetooth? Mam v pc prihlesene tri lumia a všechny jako Windows Phone, vždy pak musím hledat a zkoušet která je která.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Po připojení k pc kabelem, v aplikaci Windows Phone. Tam jsem v nastavení název telefonu změnil, ovšem neslíbím že se bude novým názvem hlásit i v BT.
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

A tak to jsem nevěděl, že Cortana - interests se dají upravovat I online.
Obrázek
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Stiegler »

Sinpa: Telefon se musí připojit k PC a pak přejmenovat.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Daniel Stiegler píše:mirdan: Cortana to umí. Nastavit si oblíbené místo a ve WiFi pak nastavit aby se aktivovala blízko oblíbeného místa.
Diky, vyzkousim :-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

godzilak píše:někdo mi říkal že ta změna na W8 není úplně ofiko a že tím přijdu o záruku ... ale přijde mi to jako kravina :)
To je pí*ocina, to neřeš. To by si potom žádný vývojář nemohl flashnout verzi potřebnou pro svojí práci? Nesmysl.
rascal
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 11, 2014 20:19
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB DE WP 8.1

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rascal »

Jen taková pro někoho možná zbytečná otázka. Jaký je praktický rozdíl mezi HR a uvedením do továrního nastavení ??
Po aktualizaci na 8.1 mi úplně vše, co potřebuji, funguje, jak má, jen výdrž baterie je tragická :cry: Používám mobil, jako před aktualizací, ale baterka vydrží od 7:00 max do 23:00. Před tím jsem vydržel v poho i druhý den do odpoledne. Zlepšila se někomu výdrž po HR tak rapidně, že by ho doporučil ? Obávám se, že po HR a obnově ze zálohy bych na tom byl skoro stejně a štelovat vše ručně se mi moc nechce. Jinak úlohy na pozadí a vše pro max úsporu, co jsem tady vyčetl, mám nastaveno a žádné zlepšení se nekoná :cry: Ach jo. Jinak jsem nadmíru spokojen.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

HR je jen jiný výraz pro uvedení do továrního nastavení :-)
rascal
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 11, 2014 20:19
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB DE WP 8.1

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rascal »

Díky za odpověď. Sem si to myslel, ale nebyl jsem si tak nějak úplně jistej :-)
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Já tedy HR nezkoušel, ale mám za to, že problém s výdrží bude dám tím, že firmware Lumia Black pro starší WP8 není pochopitelně optimalizovaný pro WP8.1. Takže věřím a doufám, že se to po příchodu Lumia Cyan zlepší, protože je fakt, že výdrž šla dolů. Ne rapidně, ale šla. Těžko říct, zda za to může neodpojování wifi při uspání telefonu, nebo jen ten neoptimalizovaný firmware.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Určite nejde o neodpojovanie wifi. Ja som to mal nastavené na neodpojovanie aj v WP8. Skôr si myslím, že ide o neoptimalizovanie FW pre WP8.1, prípadne nejaký proces na pozadí. Standby je ešte celkom OK, ale akákoľvek činnosť spojená s internetom moju 920 doslova zabíja.
rascal
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 11, 2014 20:19
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB DE WP 8.1

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rascal »

Taky doufám, že po Cyanu se to zlepší. Takže počkám a potom se uvidí. Wifi mám vypnutou a zapínám jí jen, když potřebuji. Takže tou, si myslím, to asi nebude.
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od GentlemanCZ »

Je to tak, vybíjení jde rychle při používání. Vypadá to, jakoby spotřeba výrazněji narostla, procesor byl ve vetší zátěži, než dříve. Jsem fakt zvědav, jak to bude po updatu firmware, neb obecně by měl být WP8.1 ještě optimalizovanější pro slabší hardware, nežli WP8, tudíž předpokládám, že i méně náročný.
PS: Ten nový našeptávač je vážně příšerný :[
koby
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát dub 18, 2014 12:00
Zařízení: nokia lumia 720

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koby »

dá se nějak vyhodit to notifikační centrum? Na androidu at to maj, tam neviděj na dlaždici že maj sms, whatts up nebo neco nekdo komentuje na fb... Ale já to nechci mít zdvojený a strašně mi vadí jak je to nahoře a že to pak musim neustále akorát mazat/skrývat... A wifi jsem měl na dlaždici přes quick settings což bylo o jeden tah prstem mín k její vypnutí/zapnnutí...

Jinak docela fajn, ale někdy se stane, že se na 720 některý dlaždice nestačí dokreslovat, tragický našeptávač. a pak to notifikační centrum, kde nechápu jeho smysl a jeho absence bylo velký + , když jsem si tlf s wp kupoval.

JInak baterie jde dolu když se tlf používá... Ale když ne, tak naopak, to nežere vůbec nic, nechápu... 1% za 10 hodin třeba.. takže ve výsledku jsem na tom s výdrží stejně..
mceza

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Vypnout přímo ne. V nastavení lze vypnout zobrazování notifikací pro jednotlivé aplikace.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

murder píše:Po připojení k pc kabelem, v aplikaci Windows Phone. Tam jsem v nastavení název telefonu změnil, ovšem neslíbím že se bude novým názvem hlásit i v BT.
Daniel Stiegler píše:Sinpa: Telefon se musí připojit k PC a pak přejmenovat.
To mám už dávop, ale na bluetooth se tohle jméno nenastaví.
rascal
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 11, 2014 20:19
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB DE WP 8.1

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rascal »

Telefon mám přejmenovaný už z WP 8 a po instalaci 8.1 mi zůstalo jméno stejné. V PC a dalších dvou mobilech se mi Nokia pře BT hlásí tím správným změněným jménem. Ovšem nedělal jsem HR, který může být jednou z příčin nezobrazování se správného jména mobilu.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak nakonec jsem se rozhodl udělat HR. Obnovil jsem zálohu kompletni a tu tam jsou občasné záseky, vše je butter smooth, takže HR skutečně vrele doporučuji. Jsem zvědavý co to udela s baterkou, ale problém jsem neměl ani předtím, takže snad v poho.
Zeta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: ned pro 23, 2012 12:41
Zařízení: Samsung Galaxy S9+
Bydliště: Brno

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zeta »

Možná jsem jediný z celého fóra, ale po pěti dnech s 8.1 preview jsem flashnul zpět 8.0 GDR3 :tlem: .
Ten paskvil co si říká hudební přehrávač je něco nepřijatelného, a osekání integrace taktéž snáším těžce, tak si toho chci užít dokud to ještě funguje. :???:
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů