[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

500px.com je fajn, ale který (které) obrázky vzít jako "photo of the day" opravdu netuším. V každé kategorii totiž přibývá několik (i desítek) fotek denně a já potřebuji něco jako "foto dne" tj. jednu fotku denně. Každopádně díky za návrh.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od langpi999 »

Chtěl bych se jen zeptat,zdali by bylo možné udělat dlaždice,které jsou reálné např. pod mrakem mraky,když svítí slunce slunéčko a déšt třeba kapky.. aby to nebylo jakoby malinkým 2d pbrazkem ale pěkně mraky přes celou dlaždici jako to mají i jiné aps... mám koupenou pro verzi a jsem nadmíru spokojen maji nejpresnejsi hodnoty,vse se aktualizuje jak ma,hlavne live tile,ktera u jinych apps se neukatualizuje pravidelne tak jak ma napr forecast,ktery s emi libi ale je z toho to hlediska nepouzitelny.. děkuji za odpoved nerýpu jsem max spokojen jen bych s ehctel zeptat jestli je toto nekdy v plánu
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od GentlemanCZ »

Přímo v aplikaci 500px je moznost nastavit tapetu zamykací obrazovky a bere to nějakou z výběru editorů. Ta se neaktualizuje každý den, ale vždy když je nový výběr, tak nevím, zda by to třeba taky šlo nějak tak implementovat?. :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

Já bych se držel toho, aby aplikace ukazovala především počasí. Pokud se vydáme cestou internetových fotogalerií, přimlouvám se za přídání hlavní fotky aktuálního fotoalba na amateri.cz
GentlemanCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2012 23:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020 / 800

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od GentlemanCZ »

:D
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Petulinek »

To je sice pravda, počasí především, ale na Lockscreenu je to fajn, když se mění denně pozadí. A fotky z Bingu jsou opravdu pěkné. A umožňují to různé aplikace i počasové (Weather Folw) i jiné (Lockmix) a je to super fíčura a plno nás je na to zvyklých :-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

langpi999 píše:Chtěl bych se jen zeptat,zdali by bylo možné udělat dlaždice,které jsou reálné např. pod mrakem mraky,když svítí slunce slunéčko a déšt třeba kapky.. aby to nebylo jakoby malinkým 2d pbrazkem ale pěkně mraky přes celou dlaždici jako to mají i jiné aps...
Zatím s tím určitě nepočítám, jelikož primárně bych se rád věnovat "počasí" a tedy doplňoval a vylepšoval funkce s tím související. Ono i ty "jiné apps" to vždy tak nemají, možná většinou nemají, protože se snaží dodržet WP standard pro UI/UX (dříve se tomu říkalo Metro-style). Ani osobně neholduju (a asi nejsem sám) dlaždicím, které nejsou v akcent barvě a jsou např. celé jinak-barevné či na pozadí mají právě nějaký obrázek. Za druhé, bych takové ikony musel mít (a nekrást) - a že by jich bylo dost.

K dispozici v další (hlavní) verzi bude možnost dynamického pozadí pro LockScreen (např. Bing), což dává smysl. V budoucnu možná druhá sada ikon, ale nebudu teď spekulovat.
Speciálně pro dwbmb-pa bude možno stahovat foto z amateri.cz a mít tak na LockScreenu každý den nový obrázek ...vyvedeného penisu... (za příplatek) :tlem:
Ruincajs
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2014 11:05
Zařízení: N920

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Ruincajs »

Dobrý večer, šlo by implementovat otočení telefonu na bok ? Např. po načtení úvodní aktuální předpovědi by po otočení o 90st. , naskočil radarový snímek ČR (či cokoliv v menu nastavitelného) . A podotázka - ony snímky ukazují oblačnost do přítomnosti. 4 snímky po 15 minutách do budoucnosti by byly v rámci spočítatelných meterologických postupů jen můj sen, nebo možné vylepšení v příští aktualizaci ? :wink:
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Díky za zajímavý nápad na vylepšení - teď myslím ono speciální zobrazení po otočení.

Co se týče radarových snímků "do budoucnosti", tak jsem dost skeptický.
1. jde o pouhou jednoduchou interpolaci aktuálního snímku, která navíc probíhá na straně ČHMÚ
2. výsledky jsou občas dosti tristní, jelikož algoritmus není schopen zohlednit např. orografii apod. Osobně se víc trefím když si prohlédnu posledních pár snímků (animaci).
3. Je to k dipozici pouze pro ČR (viz bod 1.)

Prioritou do dalšího vývoje je:
- dokončení podpory pro LockScreen (poskytovatelé pozadí)
- předpovědní analýza (mapy, modely)
- později update na WP8.1/win8.1 native app
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

hujer píše:
langpi999 píše: Speciálně pro dwbmb-pa bude možno stahovat foto z amateri.cz a mít tak na LockScreenu každý den nový obrázek ...vyvedeného penisu... (za příplatek) :tlem:
Tak to je snad jasný, že bude vybírat jen alba z kategorie "On a On", na to mě ani nenapadlo se ptát.No nic, du si pustit Backstreet Boys vy buzny.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Petulinek »

dwbmb: Tobě by možná stačilo místo amateri.cz naimplementovat zrcátko :-D
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

No vida, místo bingu a buhvíčeho naimplementovat obraz z přední webky, abych se moh každou chvíli kochat tím, jak jsem hezkej kluk.

Jen tam dovymyslet algoritmus, kterej najde jebáky a automaticky je překryje sluníčkem. To by mi pak vykouzlilo sluníčkový úsměv. (dneska jsem lehce na drogách).
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Jen abyste se nedivili, dneska jsem vypustil malý update (SP2) verze 2.80.
Nic podstatného tam není, jen opravy chybiček a zkokonalený auto-report závažných chyb pro lepší analýzu problému.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Sinpa »

Je v plánu průhledná dlaždice pro WP8.1?
Je mi jasné, že při kombinaci světlého pozadí to se světlím písmem na dlaždice nebude přehledné, ale s tím musím počítat už při výběru motivu.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Stevik »

Ja dlazdici pruhlednou mam, tak asi v planu neni.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od Sinpa »

Tak si zkus v menu zaskrtnout "používat aktivní dlazdici" ;-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Pravdu máte tak nějak oba. Zkusím to vysvětlit:
U slabších strojů (např. Lumia 520,620,720 apod. s 512 MB RAM) je v současné verzi "bezpečnostní" omezení tj. že místo PNG obrázků se generují JPG obrázky s pozadím podle nastavené akcent barvy. To vše je kvůli systémovým omezením při běhu služby na pozadí, která až do WP8.1 (vč. GDR3) platila, zejména nižšímu maximu dostupné paměti (11MB). V častých případech pak nebyla LT aktualizována protože procedura kvůli nedostatku paměti nedoběhla.

Podmínky se s příchodem WP8.1 změnily, takže až bude chvilka tak to zjistím, ověřím a evt. upravím aplikaci tak, aby i u těchto strojů byl použitý PNG tj. průhledný formát.

Z toho také vyplývá, že majitelů strojů "vyšší kategorie" s více než 512 MB paměti (např. Lumia 820 a vyšší, Samsung ATIV-S apod.) se to netýká a dlaždice jsou trasparentní už nyní.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Sinpa »

Dík za vysvětlení :-)
Uživatelský avatar
Harry14
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 06, 2010 14:04
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB, Nokia Lumia 930

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Harry14 »

Ahoj, až bude fungovat ta průhlednost i u slabších zařízení dáte prosím kdyžtak do fora někde vědět ?
Budu Vám moc vděčný. Meteoservis je podle mě jedno z nejlepších počasí pro WP. Jediné co mu zatím chybí na WP 8.1 k dokonalosti je ta průsvitnost. Jinak fakt skvělá aplikace. Jen tak dál. :-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Jestli to půjde nezáleží moc na mě,ale jestli Microsoft zvedl max. paměť pro tyto zařízení. Jsem ale optimista. Jinak se nevzrušujte, WP8.1 je zatím neoficiální a určený vývojářům. Novinky jsou buď zde a hlavně na oficiálních stránkách.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 64 hostů