QTek S200 & WM6 Crossbow - Deníček uživatele

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

QTek S200 & WM6 Crossbow - Deníček uživatele

Příspěvek od dck »

Po dukladnem projeti threadu na xda-developers jsem se rozhodl vyzkouset udajne stabilni verzi novych WM6 Crossbow. Tento thread budiz pomocnikem vsem uzivatelum QTek S200 (HTC Prophet) zakoupenych v Ceske Republice, kteri by radi novy system na svem zarizeni, ale nejsou si jisti, zda-li to ma smysl. Budu strucny, nebudu zachazet do zbytecnych a nepotrebnych detailu (v ramci moznosti), budu denickovou formou psat sve postrehy, ktere by mohly byt ostatnim k uzitku.

Obsah tohoto postu prubezne updatuji, doporucuji sledovat cas uprav na konci postu

Deníček uživatele QTek S200 s WM6

x-mesicu zpatky
[xx:xx] Upgrade na stabilni WM5 AKU2.2 od Jesterze


15. brezna 2007
[23:00] Upgrade na udajne stabilni rom od Smart1, datovana k 14. breznu 2006.


16. brezna 2007
[02:30] Jsem vzteky bez sebe. System funguje, synchronizace ne, lidove receno "dlabu na to".
[08:30] Migrena a zjisteni, ze po "probuzeni" telefonu hodiny ukazuji 23:52.
[10:00] Jsem nucen provest downgrade zpet na WM5. Pockam co prinese nova verze. Autora prubezne informuji.
[11:00] Downgrade proveden. Vypada to, ze na vine se synchronizaci bude ActiveSync 4.5.
[12:20] Je to tak, na vine byl ActiveSync, resp. on a Kerio. Viz UPDATE problemu nize.
[13:39] Jdu dat WM6 novou sanci, poucen a adekvatne pripraven. Uz nikdy neztracet cas tunenim telefonu v limbo stavu.
[13:55] Neumim provest HW hardreset, mam gramlave ruce. Pri pokusu o SW hardreset zarizeni tuhne, cili vyndavam baterku. Po softresetu nabootuje system spravne ale s neodklepnutelnou chybou Cannot execute \Windows\TimeWizard.exe. Cili svepomoci zkousim hardreset znovu. Vystraha vsem > trenujte si sikovnost.
[14:06] Hardreset problem vyresil, chvalapanubohu. A heureka! Synchronizace se povedla! Cili problem byl v onom Keriu. Po nastaveni casoveho pasma a mistniho nastaveni zarizeni vypinam, hodne lidi si stezovalo ze po soft resetu jim nedrzi jejich nastaveni. Telefon nabootoval a nastaveni, zda se, drzi.
[19:30] Narval jsem pamet telefonu hromadou aplikaci. Stale je k dispozici 25mb na dalsi data!
[19:40] Coolcamera vykazuje problem, viz problemy.
[23:10] Doted nebylo nutne provadet nuceny soft-reset. Velmi stabilni a rychle, parada.
[23:15] Pridavam screenshot today obrazovky, WM6 je vskutku libiva zalezitost, nevidim duvod instalovat Wis Bar.

18. brezna 2007
Pres vikend nic neobvykleho. Krome baterie. Musim podotknout, ze zatim jsem nezpozoroval nic zvlastniho ohledne vybijeni, uvidime v ostrem provozu pres tyden. Zarazejici ovsem je, ze (aniz bych si toho vsimnul) se zarizeni napojene na USB dnes nenabijelo. Po uplnem vybiti baterie a vypnuti zarizeni se i po vypojeni/zapojeni kabelu Prophet z USB nenabijel, coz me silne zamrazilo. Z nabijecky se ovsem Prophet nabijel korektne a i po te uz to slo i z USB. Velice zvlastni. Nicmene > vcera se objevila aktualizovana ROM, cili jdu flashovat.

UPDATE: Nova verze je lakava. Krom opraveneho USB charging bugu (zmineno vyse), nefunkcnich MMS a multimedialnich drobnosti (video, midi) je hlavne zajimava hodnota RAM - 30MB. Takze jsme opet poskocili. Pres tyden otestuji, aktualizuji Klady/Zapory a vypisu nove resume.

21. brezna 2007
SMART1 WM6 ROM NEWv2 stoji nejspis za prd, zacaly se projevovat problemy pridruzene k verzi prvni, coz neni zrovna duvod ke flashovani. Ovsem je tu dobra zprava. Pristi tyden ma byt k dispozici opet nova ROM. Uvidime. Smart1 rika "ok guys I've decided to rebuild the rom using ImgFSTool v2 (+6-8Mb Storage) with all all bug fixes, reg hacks and some new oem stuff from htc. I will create a new thread once it's ready (next weekend hopefully) so stay tuned". Takze zustaneme tunovani :)

Aktuální stav

Fakta a klady:
- Hladka bezproblemova instalace
- Zadne problemy s nabijenim
- Zdanlive plne funkcni (telefon, fotoaparat, kontakty, zpravy, kalendar, vse zatim bez problemu)
- Udajna vyssi spotreba baterie (zatim nezpozorovano)
- Udajne mene volne pameti po soft resetu (prvni verze mela 26mb volnych, nyni 23mb a ja osobne? Po soft resetu ciste instalace 25mb)
- Celkove velmi svizny chod
- Instalace pro G3 i G4 zarizeni
- Nutnost instalace z AKU2.2, flash pres AKU3.2 a vyssi muze "zcihlit" zarizeni.
- Nadaval jsem na Phone aplikaci. Oprava: Phone je o neco malinko rychlejsi, alespon co se smartdialingu tyce. Tak preci jen pokrok.
- Samotny system musi zabirat neskutecne malo mista, po instalaci zbyva v zarizeni na data neco pod 40mb!

Problemy:
- Zarizeni podle nekterych uzivatelu nedrzi nastaveni po soft resetu. Vypnuti telefonu vsak nastaveni udajne uklada bez problemu. Druhe tvrzeni potvrdit mohu, prvni zatim ne.
- Baterie se u nekterych uzivatelu nedobiji, udajne stejny problem jako v AKU3.3 od Aserga, lze vyresit zaplatou (mohla by byt ovsem soucasti rom). V mem pripade problemy s baterii nejsou.
- Soft-tlacitka nereaguji okamzite ale s ctvrt vterinovou prodlevou. Detail, ale vzhledem k celkove sviznosti nepotesi.
- Jak se ukazalo, veskere drive uvedene problemy s ActiveSyncem ma nasvedomi Kerio Firewall (nestacilo ho pouze vypnout, ale kompletne odinstalovat a preinstalovat activesync). Toto neni chyba WM6 ani teto ROM.
- Udajny problem s MMSkami. Bud nefunguji, nebo se ukladaji do spolecne slozky s SMSkami. MMS nevyuzivam, nemohu potvrdit.
- Aplikace CoolCamera bere obraz z fotoaparatu vzhuru nohama, max rozliseni je pouze 1.3mpix, takze ve finale nepouzitelne. Predinstalovana aplikace na ovladani fotoaparatu funguje tak jak ma (doporucuju prohlidnout nove ramecky :)
- Spoustu problemu resi manualni spusteni cabu obsazenych v ext_rom. Da se do ni dostat jednodusse pomoci Total Commanderu.
- Phone aplikace je i pri nejnizsi hlasitosti pri hovoru pomerne dost hlasita.

Diskuze zde neni samoucelna, piste vlastni postrehy, ja je posleze zahrnu do aktualniho stavu. Diky.

Resumé:
Flashuji na novou verzi, ktera ma odstranit vetsinu vyse uvedenych nedostatku. Po te provedu resume znovu.

Link k rom
http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=136
Přílohy
prophet-wm6today.jpg
prophet-wm6today.jpg (20.07 KiB) Zobrazeno 6447 x
Alesh
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: stř čer 22, 2005 15:24
Zařízení: HTC Wizard, Samsung Galaxy S
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alesh »

jenom takovej detail... není už rok 2007? ... neob už si měl WM6 loni?
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

;)
dkena
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 25, 2005 15:50
Zařízení: S.Note3/Galaxy S2/HTC HD2/Xperia X1/QtekS200/MPX

Držím palce...

Příspěvek od dkena »

Ahoj DCK,
držím palce v tvorbě "deníčku" o WM6 na Qteka S200 kterého taktéž vlastním:-)
Těším se na další novinky ohledně chodu WM6 na S200.
dkena0
marek406
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 10, 2007 18:31

Příspěvek od marek406 »

neviem ci je to sposobene flashom, ale nefunguje mi irda a vypadava zvuk
nevedel by mi niekto poradit, ako to mam vyriesit?
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Pěkný vidím že se někdo doma nudí :-D . Ne vážně je to zajímavý a budeš v tom pokračovat zasílat dále články jak to šlape?
marek406
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 10, 2007 18:31

Příspěvek od marek406 »

jasne, hlavne pre to, ze potrebujem aby mi to fungovalo tak ako ma
este k tomu, nevie niekto, prevco mi nejde prjimat cez bt?
dik
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Jo prosímtě jak ti jede activesync?? Bluetoot by ti měl jet!! Stačí ho zapnout, :-) snad problém nebude jinde!
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

k tomu prijamni pres BT, zkus zapnout Beam file.
jdi na Setings/Conections/Beam/a zakrtni Recive all incoming beams.
marek406
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 10, 2007 18:31

Příspěvek od marek406 »

activesync mi ide bezproblemov a to bt uz ide, len nechapem, preco nereagovalo predtym, ked som mal vsetko nastavene rovnako ako teraz
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů