BIS / datový tarif

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
Adam80
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 25, 2012 9:02
Zařízení: HTC Snap

BIS / datový tarif

Příspěvek od Adam80 »

Ahoj, jenom krátký dotaz. Pokud si pořídím BB a budu používat BIS od Vodafone, musím ještě k tomu platit datový tarif, nebo BIS nahradí? Teď používám WM 6.5 s datovým tarifem a zajímá mně, jestli mi vzrostou náklady nebo jenom vyměním BIS za datovýn tarif.
Ohledně synchronizací, považuji za automatické push doručování (mám firemní mail - ne exchange) a syn kalendáře a kontaktů s outlookem. Snad se nepletu :)

Díky za odpovědi
Adam
zaky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: pát dub 07, 2006 20:00
Zařízení: BB BOLD 9000

BIS / datový tarif

Příspěvek od zaky »

Jelikoz budes u Vodafone tak si aktivujes pouze datovy tarif a k tomu BIS ( bud sam pres samoobsluhu nebo linku operatora ).Jediny Vodafone u nas nabizi sluzbu BIS v podstate zdarma v ramci FUPKY datoveho tarifu.Takze zadne dalsi naklady mit nebudes akorat jsi omezenej FUP limitem.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BIS / datový tarif

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Onno to má svý výhody i nevýhody u VF. Já bych například neměnil, mám u T-Mobile jen BIS za 299,- Kč, ale nemám FUP a tenhle měsíc jsem třeba profrčel přes 1 GB dat. U VF je sice výhoda, že si ten net budeš moct sdílet do NB a bude ti fungovat YouTube + si můžeš prakticky nechat svůj původní tarif, ale seš limitovanej FUPem. Nicméně je to o osobních preferencích, do hošího určitě nejdeš a vše, co jsi psal by mělo fungovat bez problémů.
Adam80
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 25, 2012 9:02
Zařízení: HTC Snap

BIS / datový tarif

Příspěvek od Adam80 »

Díky za odpovědi, super...pořád jsem zvažoval jaké dotyk.tlf (SGSII, iphone, lumia 800 atd.), ale priorita je pro mně pořád práce a kromě toho nemám dotyk.tlf moc rád (i teď mám WM 6,5 na HTC snap s hardw.klavesnici)...s blackberry jsem dlouho váhal, protože dříve to u VF nešlo (jenom velké firmy) a kvůli mně nebude měnit celá firma... tak doufám, že s blackberry budu spokojen. Díky.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Re: BIS / datový tarif

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Shodou okolnosti jsem byl pred par dny na pobocce Vodafone, tak jsem se ptal jak to je s tou jejich kombinaci bezneho tarifu a BIS. Bylo mi receno, ze podle technickyho oddeleni si pry zakaznik musi zaplatit 600 MB tarif, aby mu korektne fungovalo BIS. Po hlubsim patrani jsem zjistil, ze pan za pultem rozumi BIS jak koza nakladaku, omlouval se na to, ze muze operovat jen temi informacemi, ktere dostava a ze si mam zavolat na operatora. Takze tak... Podle me ale kdyz se obejdes bez tetheringu a YouTube, tak by stacilo vzit ten nejlevnejsi 100MB tarif + BIS a bude to OK, jen bude boj tenhle pozadavek vysvetlit na pobocce :D

// Sent from my BlackBerry PlayBook using Tapatalk 2
chiquita_1
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 07, 2009 10:36
Zařízení: Samsung Galaxy S

BIS / datový tarif

Příspěvek od chiquita_1 »

A proto na pobočce nic nevysvětluj (stejně tam tomu většinou nerozumí), a aktivuj si to sám přes jejich samoobsluhu.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Re: BIS / datový tarif

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No ja chtel zjistit primarne jestli maji na BIS nasazeny nejaky FUP, nebo to jenom takhle blbe okecavaji. Ja mam teda jen BIS u T-Mobile a jsem spokojenej, ale kamarad ma Storm a bude prechazet na VF, tak si me bral jako odbornou konzultaci. Nakonec mi nic moudryho neodpovedeli, ale asi mu poradim to, co jsi psal, cili aktivovat rucne pres samoobsluhu.
Uživatelský avatar
trancewave01
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte říj 13, 2009 15:42
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Nexus 6
Bydliště: Vítkov

BIS / datový tarif

Příspěvek od trancewave01 »

Je to sice poměrně vousaté vlákno, nicméně mám přímo od VF potvrzeno, že FUP uplatňují i na BIS, respektive na APN blackberry.net. Takže APN blackberry.net a internet mají společný FUP.
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti