[hra] Totemo: Logická hra od českých autorů (recenze)

Máte tip na zajímavou hru pro Windows Phone či Windows 10 Mobile? Podělte se o něj s ostatními!
Odpovědět
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Totemo: Logická hra od českých autorů (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Totemo
Vydavatel: Hexage (CZ)
Xbox Live: Ne
Cena: 41,99 Kč
Jiné platformy: Android, iPhone, iPad, iPod, Palm WebOS, Mac

Multiplatformová klasika, by měla být zárukou kvality. Jestli je tato logická hra kvalitní, či nikoliv, to už posuďte sami. Totemo je dostupný na marketplace za 1,99$ (zde) nebo za 41,99Kč (zde).

Obrázek

Obrázek

Hratelnost- 5/5
Snad každý pořádný hráč, kterému se líbí hry logického rázu, musí tuto hru mít. Hra má skvělý příběh- musíte šamanovi pomoct při vyvolávání kouzel a to pomocí toho, že budete spojovat určitý počet dušiček. Šaman Vás bude provádět skrze 9 různých prostředí a několik desítek levelů. Jediný problém, který narušuje celkový dojem ze hry, je absence tlačítka "zpět", ale k tomu se dostaneme v rozboru ovládání.
Obrázek

Grafické zpracování- 5/5
Grafika této hry je dechberoucí. Logických her s takovouto grafikou je na světě málo a na marketplace ještě méně. Efekty "dušiček" jsou krásné a každá akce má svůj vlastní vizuální doprovod. Vzhled dodává hře na mystyčnosti a pomůže Vám se naprosto do ní vžít. Pohyblivé pozadí, jak v menu, tak i ve hře; efekty totemů; létající šaman; svítící dušičky. Co více si přát?
Obrázek

Hudba 4/5
Hudba je poměrně vyvedená a zvuky, které vydává šaman a dušičky se mi líbí. Jen hudební doprovod mohl být trošku živější, ale autoři chtěli zřejmě hráče zasadit ještě více do tajuplného prostředí hry. Ozvučení chválitebné, hudba dobrá.

Ovládání 3/5
Tak zde si člověk řekne, že není co u logické hry zkazit, ale bohužel i mistři tesaři z Hexage se zřejmě sem tam utnou. Naklikávání dušiček, přesun v menu a vše ostatní je perfektní, ale absence tlačítka zpět je pro mě rapidním nedostatkem. Když už si uvědomíte že jste udělali špatný tah, nezbývá Vám nic jiného než zmáčknout tlačítko reset a jet celé kolo znovu. Nevím, jestli je to chybka, nebo úmysl autorů, ale v některých částech hry mě to dokázalo opravdu vytočit.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_qv78f-zs9w[/youtube]

Celkem 4,5/5
Hra na mě opravdu zapůsobila a doufám že se dočkáme od tohoto studia i dalších pecek, jako je tahle. Pokud máte dost trpělivosti a slabost pro logické hry, nemohu jinak, než s dobrým pocitem, hru doporučit.

P.S.: Prosím, zkuste mi recenzi pochválit či zkritizovat a popřípadě říci, co se vám ne/líbilo.. ;-)
mino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 01, 2011 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy i7500,Samsung Galaxy Tab 8.9

[hra] Totemo (recenze)

Příspěvek od mino »

starinka na mobiloch uz (na WP novinka), dobry je aj Robotek a Radiant.
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

[hra] Totemo (recenze)

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Pěkná recenze, díky! Mě tahle hra moc nebavila, přišla mi moc jednoduchá :) Ale je pravda, že i další zmiňované hry od Hexage jsou moc pěkné, s povedenou grafikou.
Michal Javůrek

[hra] Totemo (recenze)

Příspěvek od Michal Javůrek »

Pěkná recenze, snad v tom autor bude pokračovat. Přítelkyně tuhle hru hraje a baví ji, takže nemohu než souhlasit s hodnocením. Navíc když je hra od českých autorů, tak to je jasná volba.
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[hra] Totemo (recenze)

Příspěvek od Krusty »

Konečně nějaké reakce :) V recenzích budu pokračovat, ale potřeboval bych poradit, chtěli by jste spíše recenze nových her (doodle god, Shuffle party...), nebo klidně i starších (např. Fruit ninja, PQ2)?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

[hra] Totemo (recenze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Za sebe si myslím, že by bylo lepší psát recenze spíše na ty novější tituly, o kterých třeba ještě spousta uživatelů neví. Ty starší už jsem přece jenom v Marketplace docela profláknuté (Fruit Nijna), takže na ně uživatel narazí spíše než na ty nové, které jsou v žebříčcích níže.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[hra] Totemo: Logická hra od českých autorů (recenze)

Příspěvek od mimonaut »

Tak tak, něco zajímavého takříkajíc "odspodu" nebo novinky, o kterých se moc neví..
Uvedu příklad her, o kterých se nepíše a jsou hluboko pod top tituly, přitom jsou velmi zajímavě a profesionálně zpracované (narazil jsem na ně úplně náhodou): nextwar a třeba node.hack - takové technoidní gamesky.. Nebýt proklikávání se na youtube, tak o nich nevím :-)

Jinak moc díky za recenzi -nebýt jí, třeba zrovna Totemo úplně minu. A přítelkyni se myslím bude taky líbit :wink:
Určitě v tom pokračuj.
Odpovědět

Zpět na „Hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti