Hry z Andoid marketu

Mobilní zábava na Androidu, tipy na zajímavé hry...
Odpovědět
Meggie
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 06, 2011 18:43
Zařízení: HTC Desire S

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od Meggie »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se dají z Android marketu stáhnout i takové kry, které by neměly plný přístup k internetu. Poslední faktura mě totiž málem položila na lopatky :D. Díky moc, Meggie
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od AtoM. »

A jak víš, že ti ty data berou hry? Hry samotný obvykle data vůbec neberou. Řekl bych, že ti to teče přes synchronizace apod.
Jestli internet nepoužíváš, můžeš ho v nastavení vypnout. Jestli občas surfuješ, doporučoval bych nějaký tarif. 40kč tejdně není zas tak moc :wink:
Meggie
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 06, 2011 18:43
Zařízení: HTC Desire S

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od Meggie »

Jasně, že to nešlo všechno přes ty hry.. Telefon samovolně stahoval úplně zbytečné informace a než jsem se s ním naučila pořádně zacházet a vypla přednastavenou funkci, stálo mě to dohromady 16 000 ;) Naštěstí byl operátor tolerantní a stornoval to. Ale protože před každým stáhnutím hry je tam informace, že má hra plný přístup k internetu, tak se to určitě podílelo na tak vysoké částce. Internet už mám zablokovaný (pro jistotu) ale ty hry mi tam prostě chybí.. Ale tohle mě přivádí ještě na jeden dotaz: Jak je možné, že i když mám internet bloklý, stále se mi na příchozích fakturách objevuje částka, utracená za používaný internet (až 1200 ,-).. Tohle vážně nechápu. A je to tak každý měsíc.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od AtoM. »

Hry si stáhni někde přes wifi.
Ale nechápu jak ti může chodit faktura za net když ho máš bloklej.
Jak víš, že je zablokovanej? To ti ho zablokoval operátor na dálku nebo někdo přímo v telefonu?
Data vypneš jednoduše, že jdeš do nastavení > bezdrátové sítě > Mobilní sítě > odškrtnout data (u různejch telefonů může být postup trochu jiný)
Ale vážně bych doporučil koupit si nějakej nejlevnější datovej tarif. Nebudeš se muset bát, že budeš muset platit ohromný částky a budeš mít net pořád v mobilu

A to oprávnění má prakticky každá aplikace i když třeba s netem vůbec nekomunikuje. U her to je hlavně kvůli odesílaní skóre na facebook a podobnejm cypovinám
Meggie
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 06, 2011 18:43
Zařízení: HTC Desire S

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od Meggie »

Ano, internet mi zablokoval přímo operátor a v mobilu je bloklý taky.. problém je ale i v tom, že když přijde faktura stále je ta částka vyšší, než jaká bývala, před zakoupení mého telefonu. Pod mým číslem je rozepsané, kolik co stálo a opakovaně jsou tam psané částky za mnou používaný 3G internet...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od Pavel Vlasák »

To co zde popisuješ nemá logiku. Pokud máš u operátora zablokované internetové připojení. Je nemožné aby jsi platila za nějaká data. Prostě nebudeš mít přístup k síti internet a ani k MMSkám.
Jediným logickým závěrem je fakt, že to není tak jak popisuješ. Dojdi si na pobočku operátora, žádné internetové připojení si neblokuj a nech si nastavit ten nejnižší paušál na připojení k internetu, který tvůj operátor bude poskytovat. Tento paušál u žádného z operátorů nepřevyšuje 200kč za měsíc.
Daag
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte srp 21, 2007 2:12
Zařízení: Dell Streak Mini 5, černá

Hry z Andoid marketu

Příspěvek od Daag »

Ahoj, to že mají hry nastavený plný přístup k internetu ve většině případů znamená, že si stáhnou někam do hry reklamu, kterou pak při hraní zobrazují. Pokud hru stáhneš doma přes WIFI tak by Tě data neměli za tu hru stát nic. A pokud máš internet v telefonu vypnutý tak by se na faktuře nemělo objevit nic. Pokud se tam něco objevuje, jsou dvě možnosti, internet nemáš blokovaný, nebo ho máš v telefonu blbě nastavený a místo přes internet Ti to jede např přes WAP, který operátoři ještě stále podporují a občas se někdo objeví. Určitě bych využil radu viz výše, aby sis vzala nejlevnější tarif. Pokud ho budeš mít a budeš chtít používat internet "jen občas" a mít jistotu, že mimo to se Ti nic nebude stahovat ani odesílat doporučuji widget, který umístíš přímo na plochu jako tlačítko a tím vypneš/zapneš internet. Já jich vyzkoušel více, ale nejvíc se mi osvědčil "APN on/off widget".

Edit: Ještě bych doplnil, že většina her na provoz nepotřebují přístup k internetu, ve většině případů se prostě reklama nezobrazí ;-) Jen u dvou her mi to napsalo, že bez připojení k internetu nelze hrát. A pak jsem našel ještě jednu hru, která zobrazila jen bílou stránku a než mi došlo, že tam má být reklama, která se nenačetla tak mi to nějaký čas zabralo...
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů