Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
Odpovědět
Morri_s
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 19, 2009 19:23
Zařízení: Dell Streak 5"

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Morri_s »

Zdravím. Mám šílený problém se "Strýcem". Při vytažení z kapsy velice často, skoro z 90% nejde odemknout tahem. Musím displej několikrát vypnout, v kombinaci s přidržením tlačítka Home (dokud nezavibruje). S přijmutím hovoru je to úplně stejný. Kolikrát nestihnu hovor vzít. Zkoušel jsem i zamykání přes spojování bodů, ale problém naprosto stejný, displej prostě nereaguje, nebo reaguje "naopak". Zkoušel jsem hafo aplikací na lock screen, ale u všech byl problém stejný. Zkusil jsem i jiné Launchery, ale taky nic. Chyba digitizeru to být nemůže, pač telefon je v systému celkem přesný a displej je citlivý. Začínám tento bug přisuzovat accelerometru, který displej přetáčí v kapse, když je zhaslej. Když telefon postavím, zamknu a nechám jej postavený, tak jde odemknout snad vždy. Co bych měl udělat ? Chtěl jsem zkusit flash, zaujala mě Romka od Spidly (Simple rom), ale přijde mi to složitý a já jsem totální amatér, a přiznám se, mám strach. WM jsem flashoval pořád, ale ten android mi přijde složitější. Pokud by se našla dobrá duše, která by mi bod po bodu řekla, co a jak, tak by byl velice rád - nabídl bych i menší odměnu na účet. Pokud by mi někdo poradil, jak na ten lock screen, tak bych byl taky rád, pač jsem se systémem celkem spokojen.
Co se týče flashe, pročetl jsem hafo stránek, i v AJ, ale netroufám si na to. Našel jsem zde na fóru i .pdf s návody v AJ, ale i tak mám nesrovnalosti a mezery (fastboot apod.)
Droid : 2.2.2
Verze jádra : 2.6.32.9
Č. sestavení : 15609
Děkuji a těším se na odpovědi. S pozdravem Morris.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Pipa »

Jestli jsi hodně četl, tak znáš i odpověď.
Bohužel LCD je poměrně citlivější na teplo, takže nošení v kapse a displayem k tělu je tutovka.
Co může pomoci je kalibrace LCD.
Do té se dostaneš když zapneš telefon současným držením power + Volume UP + Volume down, zkratka vrchních tří
Tlačítek zlava. Dostaneš se do menu, zvolíš kalibraci a uvidíš jestli to pomohlo.

Jinak pro příjem hovoru požívání Advanced telephone jde nastavit příjem pouze podržením tlačítka takže žádný skákání apod.
Morri_s
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 19, 2009 19:23
Zařízení: Dell Streak 5"

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Morri_s »

Četl jsem, to jo, ale kupříkladu, jak se dostat do fastboot a co tam nahrát, to nemám šajnu. program na Dell Sync nemůžu nikde sehnat.
LCD už jsem kalibroval, do toho menu jsem se dostal. Nepomohlo.
Takže to, že telefon nosím v kapse displayem k noze zapříčiňuje, že se zahřeje a pak nereaguje ? To mě nenapadlo.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Bobanovicz »

Ano je to tim. Otoc displej v kapse od sebe a delat to nebude.
Morri_s
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 19, 2009 19:23
Zařízení: Dell Streak 5"

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Morri_s »

Zkusím a dám vědět. Zkoušel jsem první kroky k flashi, tj. fastboot. Dostal jsem se do Fastboot, připojil streak, našel zařízení, vytvořil android ADB interface, ale program Dell Sync by Nero se mi nedaří nainstalovat, prostě se jak kdyby nainstaluje, ale nic v PC není. Našel jsem na netu, že pokud mám 2.2, tak mám požívat ten od Nera. Zde (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840326" onclick="window.open(this.href);return false;) je psáno "fastboot -i 0x413c flash recovery", ovšem jak, to jsem nenašel :-D. Asi si říkáte, že jsem uplny idiot, nikdy jsem neměl problémy prolomit jakykoli telefon, ale todle zatím nechápu. Jsem ten typ, že to budu zkoušet tak dlouho dokud se to nepodaří, jen doufám, že nebudu mít ze "strýce" těžítko :). Jinak moc děkuji za odpovědi a tipy.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Bobanovicz »

Napis mi email do PM, poslu ti EN navod krok za krokem i s odkazy.
Morri_s
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 19, 2009 19:23
Zařízení: Dell Streak 5"

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Morri_s »

Díky, ale není potřeba. Ten PDF soubor jsem tady od tebe našel. Budu to zkoušet, kdyžtak to zkusím na XPečkach, protože já používám Win7 64bit.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Bobanovicz »

Na W7 64 to bez problemu jde, sam je mam.
Morri_s
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 19, 2009 19:23
Zařízení: Dell Streak 5"

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Morri_s »

Podařilo se !!! Již mám v mobilu Simple Streak 1.2 :lol: su rád jaxviňa, teď už jen nemít v kapse telefon displejem k noze. Díky moc chlapi za rady a dodání odhodlání :). S pozdravem Morris.
Daag
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte srp 21, 2007 2:12
Zařízení: Dell Streak Mini 5, černá

Občas nejde odemknout, nebo přijmout hovor !

Příspěvek od Daag »

Tak jsem si to celé přečetl, ale nemyslím si, že je to tím, že je citlivý na teplo a nosím ho displayem k tělu. Protože když si vezmu, že mě třeba v tahovém kódu funguje jen první řádka, je to trochu divné. Neměla by fungovat žádná.
A pokud je to tímto, jak to vyřeší nějaká změna ROM? Vždyť by měl být také citlivý na teplo stejně ne?
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 2 hosti