LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od Jiří Hrma »

LG Optimus 2X nedávno dorazil na český trh s Androidem 2.2.2. Výrobce už před časem přislíbil, že se později dočkáme aktualizace na Android 2.3 "Gingerbread", nicméně žádný přesnější termín znám nebyl. Upřesnění teď přišlo od dánské pobočky LG, která na svých stránkách technické podpory informuje o vydání v průběhu června/července letošního roku. Na tiskové konferenci LG se nám minulý týden podařilo zjistit, že se výhledově počítá i s aktualizací na Android 2.4, který má konečně přinést plnou podporu pro dvoujádrové procesory. Věděli jste mimochodem, že od uvedení LG Optimus 2X na český trh (29. března) se prodalo přes 2 000 kusů? To je celkem slušné číslo a zájem o tento telefon je v našich luzích a hájích obrovský.

obrázek

Zdroj: Engadget
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od TMASKA »

urcite supr zprava pro ty co 2x maji ze bude asi i android 2.4 tudiz ho do budoucna urcite bude mit i optimus 3d
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od Balrog »

No bylo by špatný kdyby dvoujádro nedostalo plnou podporu systému,na co pak je v telefonu?jen na hry a na FullHD videa?
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od TMASKA »

no jsem moooc zvedav co s pristroji celkove ve vsech smerech udela 2.4 ( teda u dvou jader )
izerS18
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2011 12:42
Zařízení: LG Optimus 2X

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od izerS18 »

Děkuji za příjemnou informaci :!:
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od diviline »

Já jsem hlavně zvědavý jestli lépe optimalizují systém a odstraní nepříjemné bugy co tam jsou. Zatím si počkám na Galaxy S II, než uvidím co LG provede.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od dwbmb »

Já sem si s telefonem hrál asi jenom půl hodiny, ale pokaždý, když sem viděl, jak se seká unlock screen, hlasitě sem se smál. Snad vám to brzo opraví, telefon jinak moc pěknej :)
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od premikkoci »

To sekání je směšné a hlavně, že má dual core :D. Nechápu, proč to všichni vychvalují, když samotný systém neni odladěň pro dvoujádro? Jediná výhoda zatím je u výkonu pro hry a FullHD. Občas mě silně nedochází, jak někdo může nadávat na MS, kvůli pomalému vývoji a ještě si za tím tvrdě stát. Myslíte, že se dočká někdy OS 2.4 a tudíž podpory dvoujádra?
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od dwbmb »

Časem určitě jo, s dvoujádrama se teď roztrhne pytel. Na hry a podobný blbiny budiž, tam už teď slouží dobře, ale ten systém je z toho úplně nemocnej. Dvoujádro za každou cenu, bude se to dobře prodávat. Na druhou stranu někdo musel začít, aby se vývoj popohnal, ale z pohledu zákazníka je to v současnosti nedodělek.

Srovnával jsem to se ssvým WP7 telefonem, kterej se odemyká stejným způsobem a to teprve byla legrace. Zatímco u wp7 jde o ladný plynulý pohyb, u 2X to byly 2 seky, který se pohybem ani nazvat nedají. Funkčně to ničemu nevadí, nezdržuje to, ale vypadá to u takový "pecky" za takový peníze směšně.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od bkf1 »

premikkoci píše:Nechápu, proč to všichni vychvalují, když samotný systém neni odladěň pro dvoujádro?
Problem je v tom, ze samotny system v LG 2x je plny chyb (vsadil bych se, ze diky LG) vice, nez konkurencni pristroje. Tyhle chyby je potreba odladit a pak nebude problem. Optimalizace pro dvoujadra zatim neni uplne nutna, protoze soucasnym vykonem i tak valcuje konkurenci, ale v budoucnu ta optimalizace bude potreba, te se vsak dockame az s Androidem 2.4 :wink:

PS: Cetl jsem, ze aktualizace mela byt uz koncem kvetna... :???: Mno koneckoncu hlavne aby byla a hlavneji aby byly vyreseny ty chyby :)

TO premikkoci:
Nechapu, co ma pomaly vyvoj WP7 spolecneho s Androidem. Nebo to narazis na to, ze Android nema optimalizace na dvou-jadro? Na dvou-jadro, jehoz prvnim nositelem na svete je prave tohle LG (aneb prvni telefon s dvou-jadrem vubec), ktere se zaclo poprve prodavat pred dvema mesici v Korei a v evrope v podstate az ted?

TO dwbmb:
To ze vyrobce telefonu Android dodrbe neznamena, ze je Android "nemocny" a navic "nemocny z dvoujader", to je prosty nesmysl.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od dwbmb »

Bkf1: Píšu to jako laik a nestydím se za to. Jestliže telefon s dvoujádrem má problény s takovou triviálností, jako je odomečení, s kterým jednojádrové telefony problém nemají, tak ano, podle mě je systém z toho dvoujádra nemocný a za tím si stojím. Můžeš mě rozmetat technickými argumenty, mě to nevadí, rád se přiučím. Ale ten telefon se prostě seká jak hajzl a za tím si stojím, protože s ním mám osobní zkušenosti. :)
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od rulezzzor »

Bkf co chces po cloveku ktery si to neumi doladit . otom je ten android....ja fixnul lg bug a unlockscreen jede jak poasla.
.. al to je jen otazka chteni a hrani.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od IkE Blaster »

dwbmb: Odsuzuj konkrétní telefon, ale neodsuzuj hned celý systém. Windows na PC také může být ve stavu použitelném i totálně nefunkčním (koneckonců ono je to tak skoro se vším, podívej se na demokracii)
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od diviline »

Ale zase ne kazdy je ochotny, ci schopny si Android nebo jakykoliv jiny system prizpusobit. Porad je na svete vic lidi, kteri tomu poradne nerozumi a jsou nestastni, kdyz si koupi takovou pecku a pak breci nad tim, ze se jim to seka vic jak rok stary Desire. "Prece dve jadra je pecka, jak se to muze sekat". Malo kdo si umi najit na Modaku nebo xda potrebnou "medicinu" aby byl spokojeny. Vsak Paul z Modaco popsal romku LG 2X, pri zkoumani a rootovani jako celkem spatny vtip ze strany LG, takove chyby snad necekal.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od dwbmb »

IkE Blaster píše:dwbmb: Odsuzuj konkrétní telefon, ale neodsuzuj hned celý systém. Windows na PC také může být ve stavu použitelném i totálně nefunkčním (koneckonců ono je to tak skoro se vším, podívej se na demokracii)
Já odsuzuju konkŕetní telefon a konkrétní Android na něm :) Jinak k té debatě, co se tu teď rozjela bych přidal jen to, že smartphony používám asi 7 let od windows mobile 2002. Od té doby jsem měl x smartphonů s y OS a nikdy jsem neváhal strávit úpravama několik dní v kuse. Každá flákárna na vysoké škole ale jednou končí, času a energie už tolik není, a já teď chci telefon bezproblémově funkční už po vytažení z krabice.
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od diviline »

To chce urcite kazdy. Neznam snad nikoho kdo by si kupoval telefon s tim, ze by chtel, at funguje spatne aby si ho mohl sam upravovat :tlem:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od bkf1 »

Ano ale bohuzel od takoveho LG nemuzeme cekat nejake zazraky zvlaste u prvniho firmware a uprimne trochu mam obavy, jake dalsi dodrbani prijde s novym firmware :???: Preci jen LG ja radim k takovym vyrobcum jako je napr. Acer a ti si se softwarem moc nerozumi (a co se tyce konkretne toho Aceru, tak ten se svymi problemy s ovladaci primo "proslaveny") :???:

TO Ike:
Tak pokud se bavime o cistem Win7 na PC, tak tam bych necekal zadny problem, ale treba Win7 na notebooku, kde je nainstalovano spousta balastu, tak to je hned na instalaci cistych Win a pak to teprve jede jak ma. Bohuzel takovou moznost "cisteho" OS mame u telefonu jen u dvou Nexusu :(

TO Rulezzzor:
Pokud se da odstranit jediny zasadni bug nejakou takovou drobnou upravou, tak se to jeste da (pripomina mi to SGS a lag fix, ktery resi take jediny zasadni bug - ta nestastna partition) :wink:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od IkE Blaster »

Tak dnešní notebooky jsou sice zaflákané, ale stále použitelné a to bez znatelného vlivu (díky výkonu). Nedávno jsem si pořizoval nový notebook (Acer 3820TG) a několik programů navíc tam bylo (největší asi Norton), ale o nějakém pomalejším chování se nedá mluvit... Stejně jsem pak komplet předinstalovával, kvůli edici Win7 a rozdělení disku. Nicméně vidím ve škole, že ten systém je možné rychle zaflákat a dostat se i do nenabootovatelného stavu.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

LG Optimus 2X: Android 2.3 dorazí v červnu nebo červenci

Příspěvek od bkf1 »

TO Ike:
To ja mam naprosto jinou zkusenost a to takovou, ze system zaflakany od vyrobce je v podstate nepouzitelny pokud se bavime o uzivatelich jako jsem ja tzn. maximalne narocnych na vykon a odezvy OS (neni to tak davno kdy jsem takhle delal reinstal jednomu znamemu grafikovi, co ma nejakou novejsi Toshibu Satelite; po tydnu prace na reinstalovanem ntb jeho slova byla "mam pocit ze mam uplne novy notebook"). Ke stejnemu zaflakani bohuzel dochazi i u telefonu, ale tady bohuzel jednoduchy "reinstal" neni mozny :-(

BTW Aceru neverim i z duvodu toho, jaky cinsky HW smejd do nich pumpuji (myslim na urovni jednotlivych soucasti na MB jako jsou cipy, kondenzatory apod.; to pak je na prvni pohled videt rozdil v chovani OS oproti notebookum s MB z kvalitnich komponent, ale samozrejme ne kazdy to pozna a ne kazdemu to vadi). Samozrejme zaflakat se da jak ntb tak telefon (u toho ntb ale nejvetsi zaflakani vznikne bud diky balastu od vyrobce a/nebo paradoxne kvuli hot-fix aktualizacim od MS - u XP to bylo v podstate uplne stejne).
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů