HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Diskuze věnovaná komunikátoru HTC 7 Trophy
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

Dobrý dne,
v posledních dnech řeším zastaralost svého stávajícího telefonu a rád bych si pořídil nový mob. telefon. Rád bych ze začátku popsal, jaký uživatel jsem, abychom se dostali snáže k cíly.
Nejsem žádný technoid, který se musí v tlefonu hrabat. Nepotřebuji jiné tapety, úpravy ikonek ani nic podobného. Jde mi o bezproblémový chod telefonu a hlavně rychlou odezvu. S mobilem si zakoupím mobilní internet. Rád bych tedy na telefonu surfoval, ICQ, skype, mail a možná i navigaci. Nevyžaduji různé pluginy pro bankovnictví a další pro me zbytečnosti.
Mým hlavním požadavkem je také kvalitní zpracování a dlouhá výdrž.

Doporučíte mi tedy mobilní telefon. WP7 mne zaujaly z důvodů rychlé odezvi.. děkuji
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od jerry_stolarik »

Zdravim,

no tak WP7 je urcite dobra volba... ale i Android nebo iPhone klidne splni vase pozadavky... Clovek se v nich muze hrabat od rana do vecera jestli ho to bavi.. ale pokud nechce tak jsou to stale vynikajici OS se spoustou funkci....

WP7 je rozhodne rychly a moderni system a funguje velmi dobre.. Ja jsem s nim celkem spokojeny.. Problem s WP7 je mimojine zatim v nedostatku aplikaci.. Skype zatim o WP7 nejevi zajem, ICQ klient pro WP7 taky zatim neni (na par uz se pracuje) a navigaci do auta zatim taky v Marketu nenajdeme.

Navic se v cesku nedaji a asi jeste dlouho nebudou moct kupovat placene aplikace v Marketu. To je velke minus. Jak u Androida tak iOs se daji kupovat v Cesku placene.

Jinak mezi HTC Trophy a HTC Mozart neni skoro zadny rozdil, Mozart ma lepsi kameru a to je tak vsechno.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od dzordanobruno »

Děkuji za odpověď.
Na WP7 zatím tedy skoro nejsou aplikace, ale pokud jsem si dobře pročetl fóru a některé názory, měla by se tato situace v následujících dnech zlepšit. Popř. do Vánoc by měly být některé programy hotové a dokonce by měl vyjít i nějaká aktualizace. Jak to celkově tedy vypadá s WP7 a češtinou? popř. je možnost si vyzkoušet Trophy v HTC CENTRU v Praze?:)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od jerry_stolarik »

Aplikaci by melo byt do vanoc kolem 3000..

Nektere klicove aplikace zatim chybi... Jak jsem psal na ICQ klienta snad nebudem cekat dlouho... Navigace jako treba Navigon jsou uz hotove...(v nekterych zemich se davaji do zarizeni uz vyrobcem).. Se Skypem to ztim nevypada ruzove....

Myslim ze WP7 zatim nema ceskou lokalizaci... A jestli se da vyzkouset HTC Trophy v Prazskem obchode bohuzel netusim...
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od dzordanobruno »

Hmm, zajímavé. Pokud není čeština. Je tedy složité uživání telefonu. Umím velice dobře anglicky, ale mluvím teď o psaní sms. Nerad bych tam měl neutále zapnutou T9 a ta mne opravovala? Jsou nějaké zprávy o CZ do těchto telefonů? Koukám na sunnysoft a zde se telefon prodává. Předpokládám, že až bude oficiálně čeština, bude se telefon prodávat i v HTC centru, popř. i u našich operátorů.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od steelspace »

T9 je v pohodě, slova sice napovídá, ale automaticky nedosazuje. Jinak po týdnu s WP7 jsem maximálně spokojen. Český market má být podle mého kamaráda z MS v létě.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od dzordanobruno »

Steelspasi koukám, že máš trophy. O tomto tepefonu právě přemýšlím. Jak hodnotíš po týdnu výdrž baterky? a celkové zpracování?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od steelspace »

Celkové zpracování je velmi dobré. V hale spadl z horní police (2m) na dlažbu, odlétl zadní kryt a baterie, ale na telefonu ani škrábnutí. Nic nevrže, má kliníkový rám, všechno sedí. Design vypadá v reálu mnohem líp než na fotkách. Je větší, placatější a zajímavější než iPhone 4.
Výdrž baterie - velký LCD displej je žrout energie, takže výdrž záleží na tom, jak dlouho svítí. Při normální používání není 24h problém. První dny, kdy jsem si s tím hodně hrál to bylo asi 12h.
Zvuk je překvaipvě dobrý na repro i sluchátka (při použití ekvalizéru od HTC).
Co mě překvapilo, že spoušť fotoaparátu má aretační polohu pro ostření jako u normálního foťáku. U Androida ostřil průběžně. Než jsem na to přišel, tak byly všechny fotky rozmazané :)
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od dzordanobruno »

Mně se opravdu hodně líbí trophy a hlavně cena je přívětivější než mozart. Výhoda mozarta je v celokovovém provedení, ale to pro mě není podmínkou. Mám další dotaz. Lze diodou svítit jako lampičkou?:) Mám starý telefon od ericssonu a tut fci využívám opravdu hojně. Přeci jenom člověk, když něco ráno hledá ve skříni a nechce budit celou rodinu světlem, tak si posvítí mobilem a je klid:)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od steelspace »

Ano, má to dokonce 3 stupně.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od dzordanobruno »

Děkuji. Rozhodl jsem se pro Trophy. Zítra se zajdu podívat do HTC centra, zda tam mají zkušební kousky..

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 25, 2010 10:56) --

Nakonec ještě malý dotaz.
Prohlížeč internetu. Lze si vytvořit položky oblíbené a vytvážek nové panely?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - trophy x mozart

Příspěvek od steelspace »

Jde to, jsou tam taby, oblíbené a konkrétní stránka se dá připíchnout na úvodní obrazovku.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

Díky.
Neměl bys tušení, kde v Praze si vyzkoušet Trophy? Nerad bych po Prahe lítal jen tak pro nic za nic.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Já jsem ho kupoval v SunnySoftu, nechal jsem si ho poslat kurýrem.

Nebo:

http://www.zbozi.cz/p536669-htc-7-troph ... hire=CZ010" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

U Sunnysoftu bych ho taky rád koupil. Přeci jen je to solidnější obchod.
Dostal jsi k telefonu klasickou nabiječku pro CZ zásuvky nebo používáš adaptér?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Je to oficiální prodej pro ČR, český návod je na CD, takže všechno je OK. Nabíječka je standardní typ HTC, tj. zástrčka, do ní USB kabel, do telefonu je mikro USB. Kabel od nabíječky se dá tudíž použít i k propjení k PC.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

Tak to je dobrá zpráva. Největší otázkou zůstává, jestli do telefonu investovat nyní nebo si ještě počkat do ledna, kdy by měla vyjít aktualizace. Ale telefon je i nyní použitelnej, takže v podstatě není důvod na čekání. No, jak jsem řekl, kouknu do HTC a uvidíme..

Jak se Ti celkově používá telefon? setkal ses s nějaký zásekem, problémem? Jsem uživatel, né maniak na blbosti:)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Do ledna to moc nezlevní. Největší problém je, že nelze nakupovat aplikace. (Free aplikace stánhout lze). Můj zdroj z MS ČR odhaduje spuštění placených aplikací v ČR na léto 2011.
Co se týká záseků, tak jsednou jsem restartoval, když se market nechtěl spustit.
Chybí mi aplikace na geocaching, navigace a google maps (bing u nás prakticky nemá pokrytí POI).
Email, facbook, twitter atd. jsou free a velmi dobře provedené. Třeba IMDB je perfektní.
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

Mně nejvíc vadí na systému WP7, že je bez češtiny. Hovoří něco tajný zdroj o CZ lokalizaci?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Lokalizace má dvě strany: čtení dokumetů, webu, kontaktů apod., které jsou v češtině - tam je to ok, vše pracuje v unicode, takže ani "Ř" není problém.
Druhá věc je lokalizace UI a psaní v češtině. Tam si myslím, že to bude buď v lednu nebo v létě.
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Trophy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti