[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Petulinek »

Mně se překlápí na WP8 bez problému, mám to v češtině.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

icepoint: Předpokládám, že máš v nastavení dlaždice zaškrtnutou volbu Překlápět a potom nechápu, proč ti nefunguje. Mně se překlápí od doby, co tam ta funkce je.
Pokud jde o komunikaci na FB, jdi na jeho stránku (odkaz jsem dával nedávno sem do diskuse) a zkus mu napsat, ale myslím, že to nepůjde, když nejsi registrován. Pokud jde ale o tvé přání, obávám se, že na to nepřistoupí. Nesetkal jsem se zatím s jedinou reakcí v diskusi na FB ani jinde ve smyslu porovnávání Chronosu s WeekView, natož jejímu připodobňování. Vlastně se tam o WV v diskusích nezmiňují. Chronos je aplikace, která se ubírá jiným směrem a autor jí zcela propadl. Integruje do ní vlastní nápady, ale i konstruktivní připomínky od uživatelů. Mám jeho mailovou adresu, zeptám se ho, jestli ti ji mohu poskytnout, ale tlumočit tvůj problém nebudu. Už z důvodů, že mě WV několikrát zklamal a v podstatě není nic, co by se mi na něm líbilo. Proto jej ani pořádně neznám. Pro mě osobně je Chronos něčím výjimečným a zařazuji se s tímto názorem mezi stovky nadšených uživatelů z celého světa.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od hamoun »

da se nejak dostat na dlazdici udalosti vice nez 7 dni do budoucna? (kdyz mam treba 2 do tydne)
proste doplnit dlazdici do plna .. (kalendar mam stazeny na treba 120dni)
moc diky
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Petulinek »

Nejde, když se podíváš pár postů zpět, dozvíš se o updatu kde bude možnost vybrat až na 31 dní, stačí trochu číst, než se zeptám
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od icepoint »

Flynne diky.Konecne jsem prisel,proc se nepreklapi.Protoze zatim vidi jen 7 dni dopredu a mam malo pripominek.Az kdyz jich dam vice,preklopi se a ukaze zbytek.Ja nechci porovnavat s week view,chronos pracuje spolehliveji,to ano,ale kdyz bys to zkusil,predni strana LT WV a chronosu je dost podobna,krom jmenin a nazvu mesice.Jde mi spis o tu zadni LT.Nemivam na jeden den desitky pripominek,takze na druhe strane LT bych spis nez pripominky na mnohodni dopredu ocenil prave ten nahled na mesic plus nahled graficky na tyden s pripominkami,nejak podobne jako to WV ma.Jinak mi chronos zacina vyhovovat lepe,ale zadni LT de fakto v tomto provedeni nevyuziji,spis by se mi libilo co jsem popsal,proste mit moznost volby.Stvorim do anglicky a zkusim mu napsat.Diky za kontakt.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

V podstatě se dá říci, kolik lidí, tolik přání a asi je obtížné vyhovět všem. Já sám mám jak na Google, tak na Hotmailu vytvořené vlastní kalendáře (jmeniny, narozeniny), které pak synchronizuji s Chronosem. V podstatě spadají do kategorie úkolů, poznámek a událostí. Protože v další verzi se již nestane, aby se stejné události duplikovaly, je práce s nimi zase o něco kreativnější. Musí být ovšem naprosto identicky zapsané - u svátku Otýlie se mi tvrdošíjně duplikovaly, ale vypadaly každý jinak, protože jeden měl u slova v té buňce vidět mezeru za svátkem. Při kontrole kalendářů v Google a Hotmailu tam ale mezera nebyla a zdálo se být vše v pořádku. Stačilo ale zkopírovat správně vypadající slovo Otýlie a vložit ho místo toho, co ukazoval tu mezeru. Pak jsem stiskl v Chrono synchronizování a hup, duplicitní svátek zmizel. No, a takto mám synchronizovaný i kalendář narozenin, který jsem si vytvořil pouze v Google kalendáři. Výhodou toho je, že si mohu události zabarvit podle jejich druhu, protože to Chronos nabízí, takže např. jmeniny mám v modrých políčkách a narozeniny v růžových.
Jsem ten případ, který v zaměstnání nepoužíval nikdy plánovací kalendář a nepoužívám jej ani teď. To, že jsem objednán k zubaři, k lékaři nebo musím něco třeba za měsíc zařídit, to si zapíšu do vestavěného kalendáře v mobilu. Takovéto události a úkoly či poznámky pak synchronizuji s Chronosem, případně je mohu vepisovat přímo do Chronosu. Výhodou je, že se ty z vestavěného kalendáře synchronizují do příslušného kalendáře v počítači, ale pro mě to je nevyužitelné. Pro takto vytvořené události mám v Chronosu nastavenu žlutou barvu. Tohle Week View neumí. Ta filtrace v Chronosu je velkolepá a dá se všelijak kombinovat. Výsledek je efektní a přehledný. Takováto aplikace je pak příkladem toho, že ne všechno v metro stylu vypadá dobře.
Čili, icepoint, jako události mám synchronizovány jmeniny a narozeniny a ty se mi objevují na dlaždici. Nemám tolik dalších úkolů a událostí a kalendář beru jako klasický kalendář, který mi na dlaždici ukáže jmeniny pro příštích pár dní. Není jich však 31, ale jen tolik, kolik jich dlaždice pojme, tedy 10 a to závisí zase od dalších událostí - pokud se tam vyskytnou narozeniny nebo nějaké úkoly, je tam zobrazeno o to méně svátků.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od icepoint »

Jsem na tom naprosto podobně jako ty. Do kalendáře v PC prakticky nelezu. Možná až budu vlastnit surface apod., jako tablet, pak snad. Já jsem spokojen, jen zadní LT bych preferoval grafický náhled s připomínkami , plus např. číslo, kolik kontaktů z mého seznamu má svátek - to už je ale nenažranost :tlem: Každopádně jdu hledat a studovat, jak dostat do kalendáře narozeniny. Resp. mám je tam, na hotmailu - na Gmail mne nepřesvědčíš !!!, jsou tam jako celodenní událost, asi jsem to tam kdysi dostal přes HTC HD2, je to na x let dopředu, ale bez připomenutí. V chronosu to tím pádem ale vidím jako obyčejnou událost, vlastně v jakékoli aplikaci, a ne jako narozeniny. Připomenutí den předem řeším aplikací Birthdays, ovšem musí to mít střední LT dlaždici, a navíc to v zásadě nic jiného neukazuje. Ale zapípá to den dopředu ve stanoveném čase. Zřejmě lze nějak vyřešit export lidí a jejich narozenin z adresáře - mám jich cca 10 s narozeninami, víc mne nezajímá :oops: a dostat to do hotmailu a tím pádem do chronosu jako narozeniny. No jdu hledat a autorovi se o svém malém požadavku - graf. přehled zmíním.

Edit: Tak chápu li to správně, tak si ve webovém hotmailu dám přidat nový kalendář, nazvu jej třeba narozeniny a natřískám tam ty dané celodenní připomínky že? Pak to zvolím v chronosu, který jej asi načte a dám jako flynn nějakou jinou barvu. Jen mi to asi nikde vyjma aplikace Birthday neukáže kolik let daná osoba dosáhla, nebo se pletu? Díky za osvětlení.
Edit 2: tak je to prostší, v hotmailu stačí přidát kalendář narozeniny a načte se vše automaticky samo. Jen to je třeba pročistit, neb načte všechny, včetně kontaktů ze skype apod. :P
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Jednoduše si v hotmailu vytvoř jeden vlastní kalendář s názvem Narozeniny (on už tam myslím jeden je, ale ten to bere z kontaktů, teď nevím). Já to mám taky tak. Vlevo je Přidat nový kalendář, tam ho tedy vytvoř. Pak u dnů, kde chceš dát narozeniny klepni do políčka a tam se objeví +Přidat. Vyplníš Událost - třeba Máma - nar., vybereš, do kterého kalendáře se to má umístit (čili do toho, co sis vytvořil s názvem Narozeniny) vyplníš si čas nebo dáš celodenní, pak stiskneš řádek Přidat další podrobnosti, tam je tlačítko Nastavit opakování, Výskyt vybereš Ročně. Je tam možnost i nějakého připomenutí, já to nepoužívám, ale mám dojem, že by to měl připomínat i telefon. Pak to uložíš a pokračuješ dalším dnem. Je to práce na 10 minut. Každému kalendáři můžeš přiřadit barvu, abys měl rozlišené položky jmenin a narozenin. Jinak jmeniny se musí do kalendáře Jmeniny (který si taky můžeš vytvořit vlastní) naexportovat ze souboru (můžu poskytnout, někde bych ho měl mít uložen), pokud to už nemáš. Já to v Chronosu využiju, protože ty jmeniny, co tam jsou, mají malý font a špatně je vidím. Takto je mám synchronizované z kalendáře a přiřadil jsem jim modrou barvu.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od icepoint »

Nemusí se tvořit, je tam, stačí ho aktivovat a on si to sám načte, z kontaktů , z skype, asi i z twitteru, facebooku jak jsem psal nemám. Pak to stačí projít, promazat, zvolit u koho upozornit a u koho ne. Easy. Good. Chválím microsoft. Ale pořád i po aktualizaci když zapnu vestavěny Windows kal. plus účet microsoft se mi to zdvojí a nechutně se mi rozmaže LT -je tam nečitelná šmouha. Svátky neřeším, zatím. Díky.

ed.: jen je tam pak ten text, na který někdo tuším nadával : píše to : Uživatel XXX má narozeniny
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Právě proto jsem tyto hotové kalendáře opustil a vytvořil si vlastní. Je to lepší, protože to je tak, jak to chci mít já. To zdvojování tam zatím je, ale v dalším update to už neduplikuje. Testuji tu beta verzi a je to super. Podmínkou je, jak jsem již napsal, že ty události, co mají snahu se duplikovat, musí být napsány naprosto stejně, jinak už to aplikace bere jako jinou událost, což je správné.
Mimochodem, export kalendářů do souboru .ics je stále v Google pohodlnější než v Hotmailu.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od nofu »

Jak to vlastně funguje v chronosu s upozorněníma? Sesyncuje se s vestavěnym kalendářem přes hotmail/API a upozornění provádí vestavěnej kalendář. Bo to zvoní dvakrát? Jak to je?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Osobně jsem to ještě nezkoušel, pouze zvuková upozornění nastavená přímo v Chronosu u vlastních (tam vytvořených) událostí a to funguje. Ale v nastaveních synchronizace s účtem Microsoft tato funkce je, pokud je to ona a jmenuje se Připomínání. Píše se tam něco o zdvojení při aktivaci této funkce. Takže to můžeš vyzkoušet.

Něco k dalším očekávaným funkcím:
1. Intervaly dnů pro synchronizaci změněny z 10, 30, 60, 120 na 30, 60, 120, 365, MIN/MAX.
2. Přepínač pro funkci "Show Private" (Ukázat Soukromé) by měl fungovat tak, že jak v kalendáři, tak na dlaždici, bude pro takto ve vestavěném kalendáři označenou událost zobrazen pouze čas a tento symbol Ø
3. Zobrazení / skrytí Místa konání, určeném ve vestavěném kalendáři (na dlaždici i v Chronosu)
4. Zobrazení / skrytí času na dlaždici pro ukončení události kvůli úspoře místa
5. Zobrazení / skrytí Státních a jiných svátků (u některých národností)
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od nofu »

Když upozorňuje přímo chronos, dá se v něm nastavit, aby pípal, dokud to neodklepnu?
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od karelchadim »

buď to nelze nebo jsem to nenašel, zobrazí se klasická notifikace, která nabízí odložit/zavřít a zazvoní jen krátce
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od nofu »

Určo to lze, jelikož se tak chová třeba aplikace Timer. Flyne, nemohl bys to navrhnout autorovi?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Popiš tento problém v angličtině a já mu to pošlu.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od nofu »

No, já se eště taky učil rusky :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od htcjirka »

Zpocatku jsem byl k tomuto kalendari skepticky,ale zacina se me opravdu libit a nahradi asi WeeK View..Uvidime po delsi dobe a spolehlivosti.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Jedna pozitivní zpráva: autor uvážil, že cena aplikace je příliš vysoká (mně osobně se nezdá oproti jiným, někdy i paskvilům) a rozhodl se ji od příští verze snížit na 21 Kč. Ta má již finální podobu a měla by zanedlouho vyjít.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od bigjohn »

Písal som autorovi, príjemný človek, už zháňa aj prekladatela do slovenského jazyka.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti