WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Kanka
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:39
Bydliště: Brno

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od Kanka »

Nemůžu si vzpomenout, kde se dalo nastavit aby se po určite době nečinosti samo zrušilo datové spojení GPRS/EDEGE. Poradíte? Mám pocit, že mi to dost žere baterku :-(.

iPAQ WM 6.1 v 1.4.2. (yevg001) Manila
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od elcrys »

Já teda nevím o tom, že by to WM v základu uměly. Datové spojení se odpojuje ručně přes Wireless Manager, kde se objeví volba Disconnect Cellular Data, nebo stačí klepnout na ikonku spojení v liště kde se po úpravě registrů objeví tlačítko Disconnect.
Kanka
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:39
Bydliště: Brno

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od Kanka »

WM to v v základu neumí, ale neoficielné ROM-ka to umožňovala. Dneska jsem narazil na další záludnost a to tu, ze pokud pridavam novy kontakt tak se v seznamu zobrazi nejprve cast jmena zadavana joku druha.

Např: Lenka - prace se zobrazi v seznamu jako: - prace Lenka. Máte nějaký tip jak tomu předejít?
Uživatelský avatar
DonJuanKarlos
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon úno 11, 2008 20:22
Zařízení: HP 614c
Kontaktovat uživatele:

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od DonJuanKarlos »

Ahoj, nahodil jsem si WM 6.1, ale při bootování mi to ukazaje stejný FW a OS (1.0 a 0.77 nebo nějak tak), to má?
fake
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 29, 2008 17:16

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od fake »

tak jsem vyzkousel verzi WM 6.1 OS 5.2.20757 (build 20757.1.4.0) v 1.5 (YEVG001) a musim rict ze sem z ni vcelku rozpacity... je to sice trosku rychlejsi, ale nejde mi napsat telefonni cislo kdyz chci telefonovat, nezobrazuje se mi obsah sms, nejde mi task manager a ani nevidim zalozku spustenych aplikaci v programu pamet... takze se asi budu muset vratit zpet... pripadne neporadil by nekdo v cem je zakopany pes?
vlakx
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte kvě 06, 2008 8:43

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od vlakx »

ja som skusal vela romiek a ostavam pri : 5.2.20270 - 20270 1.3.1

tato sa mi javi ako nejpsia ...
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od miroslav.turek »

Mám tu samou verzi a uváděné problémy nemám. Používám ji prokticky od jejího zveřejnění (tedy už několik měsíců) a zatím jsem spokojený, jediné, co jsem musel upravit byla velikost pagepool paměti, abych neměl nepříjemnou pauzu po zvednutí hovoru, do doby než začne hovor. Podle mě jsi něco udělal špatně při instalaci. Nenainstaloval jsi nějakou problémovou aplikaci, nebo neobnovovals nastavení ze zálohy?
vlakx
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte kvě 06, 2008 8:43

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od vlakx »

mne robil problem pri tejto rom handy switcher ze mi stale zapinal wifi ale dal som conn manazer do vyniemiek v handy switcher a vsetko ok
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od Martin@ »

Najlepsia romka je jednoznacne 5.2.20270 - 20270 1.3.1, podla mna je najstabilnejsia.
Este jeden postreh, pri velkej zatazi na spotrebu bat. vsety romky 6.1 pri bat.pod 30 % padaju.
Vyskusane nasledovne: sucasne zapnutie WIFI, podsvietenie max., BT, zap.foto + led = pad systemu a nasledny restart.
Or.WM6 to zvlada.
Miro7
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 28, 2008 16:54

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od Miro7 »

Rovnako pouzivam WM 6.1 OS 5.2.20757 (build 20757.1.4.0) v 1.5 (YEVG001) prakticky od uvedenia bez problemov.
Doplnene aj na firmware 0.89. Bez vypadavania WiFi, ktore bolo priverzi 270 a pritom skutocne rychlo reagujuci system.

miroslav.turek píše:Mám tu samou verzi a uváděné problémy nemám. Používám ji prokticky od jejího zveřejnění (tedy už několik měsíců) a zatím jsem spokojený, jediné, co jsem musel upravit byla velikost pagepool paměti, abych neměl nepříjemnou pauzu po zvednutí hovoru, do doby než začne hovor. Podle mě jsi něco udělal špatně při instalaci. Nenainstaloval jsi nějakou problémovou aplikaci, nebo neobnovovals nastavení ze zálohy?
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

Co vybrat?

Příspěvek od Mamut »

Zdravim, teprve vcera me win 6.0 nastval tak ze jsem prekonal lenost a rozhodl se pro upgrade na 6.1...
Moje otazka je jakou verzi zvolit pro funkcni wifi, BT, aby se nevyskytoval zmineny problem nemoznosti vyberu vice objektu zaroven a pokud mozno klasicky today screen. Dale je pro me dulezita doba cekani na hovor..2s uz sou celkem hodne.
Ta verze 1.4 mi prisla celkem ok, ale co ta wifka asi blbne porad zejo?
Tak bych zkusil verzi 1.5 ale lidi si stezovali na dlouhou prodlevu pri hovoru.
Resi to tahle verze?? WM 6.1 OS 5.2.20757 (build 20757.1.4.0) v 1.5 (YEVG001)
Pokud ano tak prosim o reup nebot link na 1. strance neni funkcni a je tam nejaka posahana hlaska ze limit stazeni byl vycerpan...

Tak prosim o pomoc, predem dekuji.
Budu rad za tipy na jakekoli jine stabilni a rychle ROM, samozrejme s funkcni wifi a BT :-)

PS: kissman pise na threadu "celkem normalni postup pro flash via USB je vyuziti originalniho flasheru od HP :wink:" takze da se flashovat pres USB?? (http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=71&t=11327)
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od miroslav.turek »

Ta 1.5 má docela velkou prodlevu, ale to je proto, že má nastavený malý pagepool. Stačí ho zvětšit (já jsem použil 12MB) a je po problému. Návody a nástroje jsou tady už dříve popsány...
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

WM 6.0 Professional pro iPAQ 614c jsou tu zpět

Příspěvek od miroslav.turek »

Tak po půl roce na různých verzích ROM 6.1 se objevil nápad, že ty 6.0 jsou pomalé taky kvůli malé pagepool. Nechápu, že mě to taky nedošlo už dávno. Včera jsem nainstaloval opravu rádia 0.89, která řeší problém s čekajícím druhým hovorem a při té příležitosti jsem zkusil změnit pagepool na poslední orig. ROM 6.0 z původních 4MB na 12MB. S telefonem se stal malý zázrak-je asi stejně rychlý jak na ROM 6.1 a navíc nemám ty drobné chybyčky, s kterými jsem se musel naučit žít (třeba nevypínat spící zařízení, protože se zasekne) navíc některé nové vlastnosti 6.1 mi zas tak moc k srdci nepřirostly.
Existují názory, že i baterka má lepší výdrž i když tomu bych zas tak moc nevěřil, podle mě je to stejné, ale co kdyby. Připadá mi, že kvalita fotek se zlepšila, i to ale může být náhodný subjektivní pocit. Zatím jsem nadšený a navíc neriskuju problém při uplatňování záruky. Všechny návody jsou na XDA-DEVELOPERS, tak jestli se někomu chce, může je sem přeložit do češtiny (mě se teda moc nechce).

Aspoň pro základní orientaci:
Tady je návod na ROM s větší pagepool:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... 36&page=16
Tady je nové rádio:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=479288
To ale doporučuji projít pozorněji a celé, abyste se vyvarovali možnách chyb. Já jsem použil originální instalaci od hipppa s jinou ROMUpdate.dll (je tam na oboje link). Po instalaci rádia se ještě musí nainsalovat CallWaitingFix_RequiresRadioFW089.CAB do ROMky (taky tam je) a je to hotovo.

Vzhledem k tomu, že Yevg má Omniu a tudíž už ROM pro 614ky už dělat nebude, mám takový pocit, že návrat na 6.0 s větší pagepool není zas tak moc zpátečnický nápad...
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od zapalkam »

Dík za informaci, měl bych dotaz - nelze změnit velikost pagepool jinou cestou než reinstalací systému ? Mám nový ipaq - uznali mi (asi-))) reklamaci prasklého krytu - místo původní verze FBA136ABB mám FA992AT-ABB - a nechce se mi reinstalovat originální systém, zvlášt po zkušenostech na minulém IPAQu, který se choval nestandardně - t.j. po každe změně systému (6.0, 6.1) chvíli nepracovalo to, potom ono (ať už wifi, Bluetooth, GPRS..) a po zpětně instalaci na dříve používanou verzi tam asi nějaké chyby zůstavaly, protože i chování reinstalace bylo jiné než při první instalaci. Nevím, jestli máte někdo stejnou zkušenost.

Nelze tedy změnit pagepool jen v rámci hard resetu zařízení ? (podobně jako v odkazu na webu http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26526 - to bohužel není pro IPAQy).

Ještě jeden odkaz - http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... ardWM6Roms
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od miroslav.turek »

Bohužel jsem nic nenašel, takže mám jen tu utilitku, která vyžaduje reinstalaci. Pokud něco najdš, tak určitě dej vědět, bylo by zajímavé testovat různé velikosti pagepool, což při nutnosti reinstalace není nic moc. Někdo doporučuje 8MB, někdo 16MB, tak já zvolil kompromis-12MB. Rozhodně 4MB je moc málo. Jinak jak starý telefon jsi měl, když jsi reklamoval tu prasklinu? Já ji mám taky, ale už mám telefon rok, takže mi ho asi už nevymění...
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od zapalkam »

Telefon jsem měl koupený v dubnu - vyreklamovali ho v lednu - takže měl 10 měsíců, docela jsem se divil, ale asi je pravdou, že opravy nedělají, jen výměny kus za kus. Jak jsem kdysi zjištoval, tak ta verze FBA měla i např. jiný motherboard a praděpodobně i součástky - nešla např. flashnout originální nová ROM z Jun 12 - ta je na novém již instalovaná.

JInak pokud něco najdu, ozvu se...
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od miroslav.turek »

Mě v servise tvrdili, že jsou všechny verze hardwarově stejné, tak nevím, jestli mi nekecali... Údajně existovala jen jedna starší HW mutace ale ta se v čechách nikdy neprodávala a navíc to bylo ještě před uvedením tohoto modelu na český trh a já to mám koupeno v čechách, taky někdy v dubnu.
Já jsem našel, že FBA136ABB jsou jen pro český trh a protože reklamace dělají jinde, ne v čechách, dali Ti nový, který nebyl pro tento český trh určen. Jinak by mi nebylo jasné, proč se u nedávno nás nově zakoupené iPAQy ještě přád prodávaly (a možná ještě prodávají) s tím B-čkovým značením... Navíc jsem našel kdysi na jednom českém internetovém obchodě uvedeno, že ty FA992AT-ABB se už do čech nedodávají a nahrazují je těmy s B-čkem v označení. Prostě v tom označení nemám vůbec jasno a navíc některé problémy, které se svádějí na modely FBA136ABB se projevují i na těch A-čkových. Všechny informace na internetu byly jen typu 'asi je to starší model' nebo že to někde jen zaslechli a podobně. Nic opravdu věrohodného jsem o těch verzích nenašel, jen v přehledu modelů na stránkách HP byl ten model FBA136ABB určený pro český trh.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od zapalkam »

Vážně netuším, mně tehdy v CZ servise - když jsem se ptal, proč nejde nainstalovat update ROM v červnu 2008 řekli, že se liší i základní deska - a tak to nejde - zřejmě ten údaj FA - FB je o něčem jiném - že by třeba výrobce (HTC ??, Flextronic ??) - je-li to tak, a pokud byly určeny pro náš trh - tak by mně především zajímalo, čím se lišily - dle mého český trh není tak velký, aby pro něj vznikaly samostatné verze - zvlášť, když se nejednalo o českou jazykovou mutaci. Na e-shopu HP.cz je jen verze FA992AA - já mám opravdu verzi FA922AT-ABB. JInak je nabízí ještě v Jižní Africe (ty FB 136AA)-))
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od xjanosik »

to miroslav.turek

Keď si zmenil pagepool na 6, čo sa stalo s odmlkou pri príjmani hovoru. Kvôli tomu som prešiel na 6.1 kde mi to už nerobí.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Příspěvek od miroslav.turek »

Změnil jsem pagepool na 12MB a už třetí den jsem žádnou prodlevu nezaznamenal, a řekl bych že s tím novým ovladačem rádia (0.89) je to ještě lepší a navíc mi připadá, že zvuk je čistější...

PS: to rádio najdeš na xda-developers, HP ho zatím neuvolnilo a na web ho dal jeden člověk, který ho má od HP v rámci reklamace problému s čekajícím hovorem.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti